Pitanje za Amerikanke -public records?

Started by Nanny Ogg, July 13, 2010, 08:54:33 PM

Previous topic - Next topic

Nanny Ogg

Potrebna mi je pomoc - moze li neko da mi objasni koncept "public records" u Americi, tj koja vrsta podataka se tamo moze naci, koliko je to relevantno, na koje sajtove (ne) treba ici i tome sl.

Naime, mog prijatelja interesuje neki njegov prijatelj/rodjak koji je ziveo i umro u Americi i sad mu je neko rekao da proceslja to, on ne govori engleski pa mi se obratio za pomoc, a ja nista zivo ne kapiram  :-[

Ajte zene, ne dram'te

Xe

O zivim osnovne informacije mozes da dobijes guglajuci po telefonskim imenicima, koliko se secam. Za public records mislim da treba da platis. Sad, Amerikanke ce bolje znati.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

maxic

Ja sad pricam napamet, ali znam da sam prije par godina pokusavala da nadjem jednoj prijateljici umrlicu nekog rodjaka, i da nisam uspjela , jer u toj drzavi nije moglo da se izvadi ako nisi u direktnom srodstvu sa umrlim ili ako nemas neko ovlascenje. Njoj je trebalo zbog neke zemlje ciji je on bio potencijalni naslijednik.
Sta ti konkretno treba? Mozes uvjek da podjes od grada gdje je umro, napises mail, makar ce znati da ti daju podatke gdje dalje da krenes. Dosta tih stvari zavisi od drzave i lokalne uprave. Ja mogu da ti pomognem u googlanju, eventualno da direkt pozovem telefonom.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

dmi

ovde ti je to veoma skakljivo pitanje

evo ti sajt gde sam ja probala da pronadjem sebe
http://publicrecordschecks.com

medjutim dalje od imena i prezimena, godina i mesta boravka neces stici bez da se registrujes i platis
doduse, nisu im podaci bas najazurniji, ja se i dalje vodim da zivim u Culver City a mesto stanovanja mi je legalno promenjeno jos 4. januara ove godine
probala sam i sa imenom svog pokojnog dede (tatinog strica koji je ziveo i umro 1997 u Chicago ) i dobila sledecu poruku
"Your search query has been processed, however, full search results are shown only to members, please register now to view full results."
verovatno zato sto nije medju zivima vise

secam se da smo i tad imali problema kako da udjemo u trag nekim podacima, i na kraju smo morali da angazujemo advokata
Tesa Principessa 12.06.2005.
"...you're never fully dressed without a smile..."

"Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act."  — Leonard Cohen

Nanny Ogg

Hvala vam devojke  :bighug:
Pitacu ga danas sta je to sto mu konkretno treba, pa ako se ne snadjem sama, bicu slobodna opet da vas gnjavim  :-[ :kiss1:

Ajte zene, ne dram'te

MissL

Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

Lukina mama

ja sam bila ubedjena da sam pisala ovde sinoc .....

sta god da treba pitaj, ali da potpisema maxic i dmi, jako je tesko.

Jedino ako nadje neku dobru dusu u public records, u mestu gde je umro da mu izadje u susret.
Luka ,09 April 2005