Main Menu

Lajt porodjaj

Started by Gost51, August 10, 2010, 02:09:56 PM

Previous topic - Next topic

Gost51

Krenula ja na redovan ctg. Dodjem kod dr, on kaze da je bas mirna beba, ja otvorena malo (posle mi je rekao da je tad vec bilo oko 4 prsta), vodenjak napet, ali beba nije centrirana. Razmislja on...
Posalje me u radjaonu da odradim neki kao duzi ctg, a i da na njemu provjere kontrakcije. Ja u porodiliste, tamo guzva. Cekam na nekom pomocnom lezaju i gledam mucenice.
Oko 12.30h me prikaci babica i kaze da ja imam bolove i da sam otvorena da me ne treba pustati kuci. Je l?
Tada je vec dr rekao mm-u da cu se vrlo brzo poroditi. Ja pojma nemam, kontam da cu se mozda sutra poroditi i da je bas dobro sto sam juce zvala Anine drugare na rodj.
Mene ne boli i dalje. Skinem se s ctg-a, odem da vidim mm-a, babica mi da supe da popijem, ja jos uvijek ubjedjena da se necu tada poroditi.
Klistir, ctg, drip i oko 14h ostavim telefon, jer osjetim bolove. Dr i babica sa mnom. Zena pored mene se poradja i jauce. Ja nista. Babica mene moli da se derem malo da vidi u koja smo doba, a dr-a da mi probusi vodenjak. Utom ovaj i pukne.
Napon prvi, beba krenula, ja guram i sutim
napon drugi, gurnem, al malo sjecnem disanjem, vidim koliko mi snage nedostaje, kao da mi se nesvijesti.
Napon treci, babica kaze da sad dobro gurnem, dr mi prije pokaze disanje, skoci na mene, izguramo, babica kaze da se opustim, ona moze dalje sama.
Usivanje, zagovaraju me nekom pricom, beba ok, ja potpuno super i sva treperim. Na satu 15h. Ne merem bilivit, sto kazu komsije.

Finalina

aleks

jackie  :bighug:

gledam tiker  :love32:
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

linga

Lani

Ekspresno stvarno.
Bravo draga.  :bighug: :kiss1:

disco2000

janavi

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Deda

Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Margarita

jackie, brzo i lako, nismo stigli ni da navijamo :girl_in_love:

pra-sence

Saska

super jackie, bas brzo i lako :clap:

AnaK

Janko 23.7.2002.

Xe

Bravo!  :clap: :girl_in_love:
Jos jednom cestitam, sad uzivajte  :flower:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

stacka

Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Vila

Stvarno sjajan porođaj  :dance1:
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina