Oralna Kontracepcija, Flasteri, Spirale

Started by Glitter, August 23, 2010, 03:33:51 PM

Previous topic - Next topic

Lani

A OK dobro.
Ako je nenormalna neko sa nikakvim pragom bola, ta sam.  :diva: Znači ako mene nije bolelo i ako sam ja pretekla i ti ćeš.

cici

Pretekla sam i ja i super mi je i ponovo cu kad dodje vreme da ova ide napolje ali me jeste malo bolelo.Trazila sam i anesteziju i ona me zamajavala kao evo sad ce sestra napravila foru i rekla e sad stvarno nema smisla skoro smo gotovi sta ce Vam sad anestezija ionako boli vise nego ovo :lol: kratko traje, mene je bolelo nista nenormalno i bolelo me dva tri dana onako kao neki blagi grcevi u donjem stomaku i prvih par odnosa sam imala utisak da je osecam naravno da je sve bilo samo iz glave apsolutno nema nikakve razlike.Antibiotik sam i ja pila ne secam se koji.

Lani

E sad sam se setila da sam se ja tripovala jedno vreme da je osećam, ono hodam ulicom i sve imam osećaj nešto me grebe iznutra jaooo užas.  :lol: :crazy: Pa onda krenem da guglam i nađem priče kako su ženama Mirene ispadale pa se onda još više prepadnem.  :crazy: Ali čim sam prestala da mislim o tome da imam nešto u sebi, prestao je i taj osećaj da me grebe, ubeđena sam da je sve bila autosugestija.

cici

Da imala sam i ja taj osecaj kao da je tacno vidim kako me grebucka :lol: moze da ispadne ili se pomeri ako je lose namestena inace nema sanse.

Vila

Mene je bolelo stavljanje spirale, ovako kako je cici opisala (a i ista je doktorka stavljala :girl_haha:)
Posle sam malo, recimo dva dana, osećala te povremene bolove kao blage menstrualne, ništa strašno.
Nisam je osećala posle uopšte, ni ja ni mm :girl_haha:
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

Summer

hvala vam na bodrenju  :kiss1:

nije bilo strasno, malo je bolelo, ali stvarno kratko traje. posle mi samo slikao na uz i to je to. nije mi dao antibiotik, kaze ne treba  :think: kontrola za mesec dana.

David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

Lani

Kako ne treba AB?  :crazy: Super da nije bolelo.  :kiss1:

senka

M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

Lani

OK, ja sam sa više strana čula da su oni posle stavljanja spirale obavezni, zato pitam.

senka

trebalo bi da bude,
moguće da se "mišljenje" menja po tom pitanju ili su naši zaboravili.
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

Summer

spiralu mi stavljao bojovic, kaze ne treba nista da pijem. ali ja ipak juce poslala sms mojoj gin. kod koje idem inace zadnjih 15 god i ona mi odgovorila - nije neophodno.

David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

dmi

ja imam dilemu mirena ili bakarna?
nisu mi preterano obilne menstruacije da bih zbog toga morala mirenu
a i nesto imam averziju prema bilo kakoj vrsti hormona mada je to progesteron i deluje lokalno
ali ja nekako imam trip u glavi da bih ipak trebala da imam menstruaciju redovno.
e sad da cujem pros and cons
fala :kiss1:
Tesa Principessa 12.06.2005.
"...you're never fully dressed without a smile..."

"Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act."  — Leonard Cohen

Lani

Ja bogami imam menstruaciju redovno, barem spoljašnju manifestaciju menstruacije.  ;D
Onako kako je sad kod mene, tako je nekim ženama redovno stanje, onda možeš misliti kako je bilo pre Mirene.  :crazy: Nisam imala nikakve nuspojave, imam je evo već skoro 2 godine. Ne mogu da poredim sa bakarnima jer sam samo Mirenu probala. Poslušala sam svoju dr koja mi je nju i preporučila, bakarnu nije ni pominjala. Ona ima ogromno iskustvo, vodila mi je obe trudnoće i zna za sve muke koje sam imala zbog
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Glitter

ja razmisljam u narednih godinu dana da promenim metod kontracepcije i nekako mi izbor pada na mirenu ili onaj hormonski stapic koji ugradjuju u misicu na ruci :think:

senka

ja sam u onih 1% koja je imala više štete nego koristi od mirene, ali to je problem mog organizma i reakcije na hormone
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama