Main Menu

vege week:)

Started by monochrome, March 06, 2012, 10:34:01 PM

Previous topic - Next topic

monochrome


martina

mono, sta je slanutak na engleskom? chick pea?

ja sam danas bila vegetarijanac, doruckovala zitaarice s jogurtom i vocem, rucala zeljanicu s grckim jogurtom
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

monochrome

jest,chickpea,sto bi isto bila i lebleblija,jel!? :ces:
jel ti falilo meso?

martina

Quote from: monochrome on March 06, 2012, 11:01:43 PM
jest,chickpea,sto bi isto bila i lebleblija,jel!? :ces:
jel ti falilo meso?
ma jok, nismo mi bas neki mesozderi, nego kako si nalijepila temu, skontam da sam danas bas citav dan bila vegetarijanka
znam ja nekad i duze tako, zavisi od inspiracija oko rucka
jednom sam ovim mojima kupila gotovu vegetarijansku lazanju ( lazanju uvijek kupujem gotovu, naporna mi je da pravim, a na kraju tjestenina), popljuvali su me zesce. pojeli malo, gladni, poslije si narezali prsut. sve sam sama pojela

jeste, leblebija, uvijek zaboravim kako se kaze chickpea, nisam to kod nas previse jela
ona salata mi bas dobro zvuci
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Xe

Od nemesnih stvari MM najvise voli nasuvo s krompirima, dobro, moze i nasuvo sa sirom.

http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

senka

mono, mogla bi da postaviš ovde neke tvoje recepte  :)
meni meso nije obavezno u ishrani
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

monochrome

jao,pa hocu...htela ja to sve nasiroko,pa nikako da se nakanem :crazy:

senka

pa ajde naširoko...
budi ozbiljnija, godinu si starija  :rofl:
:kiss1:
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

monochrome


janavi

kreni ti prvo na usko, proširiće se već :mrgreen:
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

monochrome

pa moram sve da objasnim :rofl: ionako ce te da pitate  :turpija: :rofl:

Lani

Evo recepta za čorbu koju sam danas pravila.  :)
Praziluk (i beli i zeleni deo) se isecka na sitne kolutove i proprži na malo ulja, kad omekša doda mu se celer (ja sam stavila neki mali, i listove i beli deo), 4-5 šargarepa i nalije se vodom, da sve lepo prekrije. Dodati malo vegete ko voli, bibera i sušenog vlašca, poklopiti i kuvati dok povrće ne smekša da može da se pasira. Posle kuvanja ispasirati štapnim mikserom i vratiti još par minuta na ringlu. Ovo je veganska varijanta, može tako a može i da se doda 2-3 kašike kisele pavlake ili pola šolje pavlake za kuvanje posle pasiranja štapnim mikserom.

monochrome

super lani :clap: hvala :kiss1:
postoji i veganska pavlaka :D

Lani


monochrome

evo jednog provereno dobrog recepta za vas :)
veganska pasta salata

2 sk ulja
400 g sampinjona,jako tanko secknih
3 cesnja belog luka,smrvljenog
2 ck suvog ruzmarina
125 ml Tamari soja sosa i mora da bude Tamari!!!
300 g semenki suncokreta
600 g paste...fusilli je najbolja za ovu salatu

skuvati pastu al dente i ohladiti.
ugrijati ulje,pa dinstati gljive sve dok ne puste sok.dinstati sve dok se ponovo ne pocnu prziti.kad poprime boju,dodati semenke.
vatra mora biti jaka konstantno!
kad semenke dobiju boju dodati ruzmarin i beli luk.kuvati,mesajuci par minuta,pa dodati Tamari.kuvati dok sos ne postane sticky :D
dodati pastu i uzivati :ok: