slatkisi i slanisi naseg detinjstva :)

Started by monochrome, December 02, 2014, 07:36:37 PM

Previous topic - Next topic

MissL

Znam da nikad nisam volela one napolitanke sa limunom :crazy:

Obozavala sam one tanke cajne kobasice, pakovane kao stapici,  mislim da su se zvale Miniko
majonez Thomy i Zvjezda :girl_haha:
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

senka

one bombone sa kafom imale malo udubljenje po sredini? naš prvi susret sa kafom  :girl_haha:
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

MissL

Kavabon?
Herba
toga je uvek bilo kod mame u torbi
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

monochrome

a ko se seca sladoleda amadeus...zelen bio :think:

monochrome

kavabon trenutno imam u kuci :girl_haha:
i one svilene ljesnjake...

Lani

Kavabon ne volim, kao ni napolitanke sa limunom, lešnikom, jagodom i sl. samo čokolada može.
E da, volela one skroz umočene u čokoladu napolitanke i, ako se neko seća, ja ne mogu da se setim kako se zvao, onaj keks, duguljasti, kao cevka, koji je isto bio punjen koječime a mogao je da se odvoji na dva dela. Ukus je bio kao ukus oblande a punjenja su bila razna.

kalimero

jao, Lani, jeste :good:

Una, sta mi radis, kifle kod carlija, kako sam ih obozavala....
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Deda

Quote from: MissL on December 02, 2014, 11:18:44 PM
Znam da nikad nisam volela one napolitanke sa limunom :crazy:

Obozavala sam one tanke cajne kobasice, pakovane kao stapici,  mislim da su se zvale Miniko
majonez Thomy i Zvjezda :girl_haha:
Jes minikom prelepe,sad kad nanjusim neko slicno pakovanje kostav350 din
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Unabebili

Jao Insistut u Jovanovoj, moja najcrnja nocna mora
tri godine nemackog i tri godine francuskog  :shout:
Senka, ubi me bez metka

A sto smo voleli porodicno da idemo u "Mars na drinu", bili najbolji cevapi  :girl_in_love:

Pa pamtim da smo povremeno odlazili kod "Medjeda" na ceten alvu
a nije mogla da prodje setnja Knezom bez da se svrati kod Petrovica na sladoled

Posto sam jedan deo zivota provela u Splitu,
tamo sam od slatkisa jela bobiće, crne i bele

a secate li se soka iz kesice...Flavor aid se zvao...nista gore nikad nisam u  zivotu probala :rofl:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK

http://bebili.blog.rs/

Zumbulica

Ledene kocke, Samo ti i Volim te - bombonjere koje su pored cokoladnih bombona imale i cokoladu unutra.
Iz slatkare - stanglice sa smokvom, bela alva i po tri bombone malina/kupina, sladoled na tocenje, sladoled kugla od jagode ....
I najukusniji slatkis svih vremena, kratko se prodavao u jednoj prodavnici i netragom nestao - penasti beli kolac u obliku visoke kupe, preliven preukusnom hrskavom cokoladom i posut kokosom.
Sokovi u flasici ....
Dzervin sok od crne ribizle u litarskoj staklenoj flasi ....
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Zumbulica

Flavoraid od narandze i maline sam bas volela, podseca me na letnji raspust  :love32:
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

emge

broj jedan: Kinderlada :)
Sladoled Leni, ali to i sada imam :)
Moto keks,

Unabebili

zumbi,
koliko je moja majka napljuvavala te sokove, te cista su hemija,
te sta fali, sine, onom divnom prirodnom soku od visnje sto ti je majka pravila  :lol:

za mene je bila moralna  obaveza da kazem da se s njom slazem i da ga ne pijem  :lol:

Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK

http://bebili.blog.rs/

senka

Quote from: Lani on December 02, 2014, 11:42:43 PM
Kavabon ne volim, kao ni napolitanke sa limunom, lešnikom, jagodom i sl. samo čokolada može.
E da, volela one skroz umočene u čokoladu napolitanke i, ako se neko seća, ja ne mogu da se setim kako se zvao, onaj keks, duguljasti, kao cevka, koji je isto bio punjen koječime a mogao je da se odvoji na dva dela. Ukus je bio kao ukus oblande a punjenja su bila razna.

frondi
ima ga i danas, al nije to-to
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

Lani

E Frondi hvala senka!  :kiss1:
Jeste, nije to više isto, probala sam pre par godina, neko doneo deci, bzvz je.
A ja sam ih, kad sam bila dete, otvarala pa onda uzmem zubom sastružem punjenje, dok oblanda ne ostane skroz prazna.  :lol: I jafa keks sam prvo skidala zubićima čokoladu, dok ne ostane "sunce" od pomorandže.  :girl_in_love: