Main Menu

Mafini

Started by kalimero, April 29, 2009, 11:46:56 PM

Previous topic - Next topic

Despina

aa, pa fina ne moze to bez kabla :ljut: :lol:
A, L, S

Finalina

eeee pa sta cu sad' :D .... moracu ipak tako :lol: , evo upravo se prikradam modlicama

Plava Baklava

#167
Danas overeno: ZDRAVI MAFINI SA SUVIM VOCEM

Malo nam preuredjujem jelovnik i, u sklopu akcije, spremila sam jutros mafine od integralnog brasna, sa suvim vocem. Svi smo  se razbili (Baklavce, uciteljica, siterka, zenske u kancelariji i ja).

250 gr pirinog tamnog brasna
150 gr susenog voca: smokve, urme, ja sam dodala i kajsije
3 kasicice PZP bez fosfata
1/2 kasicice morske soli
1/2 kasicice cimeta
1/2 kasicice zacina za medenjake
50 ml maslinovog ulja (ja sam stavila pirincano ulje)
350-400 ml pirincanog ili bademovog mleka (ja koristila pirincano)
neki zasladjivac: pirincani sirup, sirup od agave, zuti secer isl

Suseno voce sitno iseckati. Pomesati voce, zacine, zasladjivace, pirincano mleko, PZP i brasno u glatko testo (dosta je tecno). Sipati u namazane kalupe i peci oko 25 minuta na 180 stepeni.

Fascinirana sam ukusom koji testima daje to integralno brasno, inace od necega sto se na engleskom zove spelt (vrsta psenice). I toplo preporucujem pirincano ulje za sve  :girl_in_love:


moj vrtiguz

...................................................
ima nas i ovde:  http://plavabaklava.wordpress.com/

moje petljancije: http://bojeduse.wordpress.com/

zona sumraka: http://razmisljarnik.wordpress.com/

disco2000


aleks

Pravila muffine i by mooshema i by mango.
Super su i jedni i drugi.
Meni se licno Mango muffini za nijansu vise dopadaju  :balavi: Totalno po mom ukusu (a skoro da i ne jedem slatkise).
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

Beatrix Kiddo

Ups, ja se nisam pohvalila da sam pravila mafine  :D
Prvo one sa bananom, pa neke cokoladne (kombinacija nekih recepata odavde), pa onda jos jednom cokoladne i sa kokosom.
Varja mi je za cokoladne rekla da su fantasticni i ekstra (prije toga nisam ni znala da ona koristi te rijeci  :lol: )
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

AnaK

Janko 23.7.2002.

Glitter

js sam pravila neke sa korom pomorandze, recept je bio sa pakovanja od pleKa, imam negde sliku recept izgubljen u svemiru, ali cu def probato ove marty sa jogurtom? jel bese neko spremao sa modifikacijama pa su bili ekstra?  :think:

prevodilica

Quote from: Glitter on November 10, 2009, 12:00:47 AM
js sam pravila neke sa korom pomorandze, recept je bio sa pakovanja od pleKa, imam negde sliku recept izgubljen u svemiru, ali cu def probato ove marty sa jogurtom? jel bese neko spremao sa modifikacijama pa su bili ekstra?  :think:

pravila ja, modifikovala običan jogurt umesto voćnog i fenomenalni, extra su  :D


aleks

Interpreter, a sir? da li si i koji stavljala?
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

prevodilica

nisam stavljala sir, jer ga ne volimo u slatkoj varijanti
pravila sam sa naseckanim kajsijama (iz zamrzivača) i sa pekmezom od kajsija
mada pretpostavljam da može sa čim hoćeš, a uzmeš recept kao osnovu za testo


aleks

hvala ti  :flower:
ja mislila da sir moram obavezno necim da zamenim.
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

nelly

...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

Beybe

Sto ja volem mafine i to sa borovnicom.....mhhhh :balavi:
"I was abruptly overwhelmed by the truth of my own words"


prevodilica

nemam pleh ovde... :crycry:
hm, maxi ili rodić možda, da prošetam, hm  :turpija: