Main Menu

Mafini

Started by kalimero, April 29, 2009, 11:46:56 PM

Previous topic - Next topic

Glitter

I ja ga mesam sa spatulom silikonskom, ne mikserom

AnaK

E, onda merica za US ili UK cup, UK je 20% veća
Janko 23.7.2002.

cici

To je definitvno objasnjenje.Moja je us.


Glitter

Meni izadje ravno 12 velikih mafina. Koristim silikonske  kalupe

Lani

Isto kao Glitt, 12 velikih... a koristim neku običnu šolju za belu kafu, prilično odokativno sve.
Nije mi pala Nutela na dno.

cici

Meni nije bilo 12, ne secam se koliko 8-9 ali sam dva prepunila :lol:


Lani

12 je baš knap, onako da se nategne, jedva sam imala preostalog testa za poslednja 2-3 da prekrijem Nutelu.

disco2000

E, ja sam mutila mikserom :lol: a imam neku mericu :think:

Glitter

Quote from: Lani on March 09, 2014, 11:24:26 PM
12 je baš knap, onako da se nategne, jedva sam imala preostalog testa za poslednja 2-3 da prekrijem Nutelu.
isto

Lani

Disco  :think:, ja mafine, proje i tako te stvari nikad ne mutim mikserom, ni onom mutilicom za testo a posebno ne onom regularnom.

cici

Nego cime?Viljuskom?Ja sa onom rucnom mutilicom za testo.


prevodilica

a ja uvek i sve mikserom, mislim da jedino ne mutim mikserom ako hoću da zbućkam jedno ili dva jaja za kajganu, pohovanje, premazivanje nečeg i sl.


Lani


cici

Nisam nikad probala sa tim.


Lani

Moja je baš ovakva, kao ta treća skroz desno.