Main Menu

Najčuvenija Ana(K) torta :)

Started by kalimero, April 30, 2009, 12:13:01 AM

Previous topic - Next topic

Glitter


anelore

Sad si me bacila u razmisljanje - mozda sam pravila i duplu meru i kora i fila.

Lani

Mislim da je i bolje tako, praviti duplu meru  :girl_smile:.
Kad sledeći put budem pravila tortu tako ću da uradim.

Deda

I ja sam uvecavala mere za kore i fil..bila je malo povisoka ali dobra :crazy:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

anelore

Sve se to kod nas pojelo....Ove godine ocekujemo najmanje 30 odraslih i 15 malisana na rodjendanu. Jes' da ce biti jos jedna torta, ali...valja se zasladiti i dan posle....

AnaK

Zavidim svima koji će je uskoro jesti  :girl_in_love: Ja ću za NGodinu :nyam:
Janko 23.7.2002.

Glitter

Quote from: AnaK on September 21, 2009, 11:56:27 AM
Zavidim svima koji će je uskoro jesti  :girl_in_love: Ja ću za NGodinu :nyam:
zato sto imas razradjenu sjajnu novogodisnju dekoraciju  :P

AnaK

Janko 23.7.2002.

cici

Quote from: AnaK on September 21, 2009, 11:09:33 AM
Pa 5, ako su od 2 dl. I kupi biljnu za prvi put, molim te. Pa za drugi put kako hoćeš :) I pošto je zaslađena, izaberi gorčiju čokoladu. Mada, pošto ti voliš baš slatko, onda... Ja kombinujem čokoladu za kuvanje i mlečnu (najčešće Milku Noasett  :balavi:)
I ja obožavam baš slatko ali u ovu tortu stavim obavezno 2/1 crne čokolade i 1/3 mlečne ili nugat.Lepša je sa nugat čokoladom.


Kafica

Bila sam u nabavci i našla ovaj Hole u pakovanju od 1l :clap:

E sad, moj pleh je (otprilike) 35x33cm i mislila sam da pečem 2 kore pa da ih podelim na pola i dobijem 4. Da li su ove količine dovoljne za toliki pleh ili da povećavam (vidim da su mnoge od vas povećavale)?
Hvala :flower:

Napomena: degustiraće je samo domaći, tako da nema veze i ako nešto omanem :)
Ana 25.10.2004.
Zakon o održanju energije :girl_smile:

Lani

Uh, mislim da to nije dovoljno.
Ja imam onaj standardni kalup za torte (koliko beše... 26cm?) i jedva sam izvukla 4 korice.

AnaK

Ček da izračunamo:

Površina tvog pleha je a*b = 35*33 = 1155
Površina okruglog od 26cm = 132 * 3.14 = 530,66

Teorijski može. Praktično, ja bih napravila 2 kore od po 3 jaja (i sve ostalo proporcionalno više za 50%).
Janko 23.7.2002.

Lani

Eto, znala sam da će se javiti neko ko se bolje razume u matematiku  :-[

Kafica

Oki! Hvala! :kiss1:
Idem po još pavlake i čokolade :)
Ana 25.10.2004.
Zakon o održanju energije :girl_smile:

AnaK

Ej ma ne moraš. Biće ti ok i ovo. Samo će ti korice biti malo deblje  :kiss1:
Janko 23.7.2002.