Main Menu

deca i šah

Started by Finalina, May 18, 2009, 12:35:52 AM

Previous topic - Next topic

moki

Ja znam da igram sah, al nije to igra za mene. Nemam ja dovoljno strpljenja. Al je super za decu da se razvijaju. Moji klinci su jos mali, al mm je ljubitelj saha pa ce probat kad budu veci da prenese znanje o sahu na njih.
Mia   27.02.2008.
Filip  11.03.2009.

stacka

Ja sam isla u osnovnoj na neka takmicenja iz saha, da li opstinsko ili tako neko, ne mogu da se setim. Nadam se da ce Aleksu interesovati, meni je sah super (iz razloga koje je AnaK vec navela, da ne ponavljam).
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

mango

Matija ide u skolicu saha i mislim da je to za njehga sjajno iskustvo, iako mama bas i nije u tako sjajnim odnosima sa trenerom :D

Posebno preporucujem za decu koja imaju problem sa koncentracijom, sa fokusiranjem, sa gubljenjem...




kalimero

uhhhh, .... prva asocijacija na šah su mi tata i deda koji sede nad tablom celo popodne i ja koja se smaram, životno :wall:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

janavi

ne znam kako je sa decom i šahom
poznajem prilično dobro ženicu koja je u svoje vreme bila juniorska prvakinja sveta u šahu
i moram da vam kažem da nije naročito inteligentna, samo ima fenomenalnu memoriju
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Elanor

kali :kiss1:
vidis, ja sam jedno vreme volela da kibicujem, i da lupam u sat :) smaranje je doslo kasnije.

ja vec rekoh da ne volim sah. zapravo, ja imam problem s sahom, filozofski. smatram da je sah super, ali samo do odredjene granice rekreativnog. predje li se ta granica, ja se od saha jezim. jezim se od nacina na koji sah trenira mozak, od pamcenja otvaranja i zavrsnica, od kombinacija x poteza unapred, od vremena koje zahteva.
pri svemu ovome mislim na muski sah, zenski je laganica :) mozak nam srecom ne funkcionise kao njima :)
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

MissL

Htetoh bas da pitam gde u Beogradu ima neka skolica saha za predskolce?
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

kalimero

Quote from: Elanor on May 18, 2009, 10:49:18 AM
kali :kiss1:
vidis, ja sam jedno vreme volela da kibicujem, i da lupam u sat :) smaranje je doslo kasnije.

e, da, baš ovako :lol:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

AnaK

Janko na šah ide u Biblioteku Neven, u Domu sindikata. Subotom od 12.
Janko 23.7.2002.

MissL

Hvala  :girl_in_love: Mislila sam da ga vodim pre/posle sporta ali poklapaju se termini  :girl_sad:
Cini mi se da sam videla negde da je bila i neka skolica na Vracaru, ali to sad ne mogu da nadjem  :think:
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

gasha

Sah je uveden kao izborni predmet u skolama, od prvog do cetvrtog razreda. Uslovi da neko bude prof. saha su skoro nemoguci pa skoro ni jedna skola nema to u ponudi.
A zbog svih navedenih stvari, bas bi bilo lepo da ga deca uce.
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

Finalina

secam se da je bilo saha po skolama, u neko nase vreme  ;D
kako se uopste postaje prof. saha:think:

gasha

Quote from: Finalina on May 18, 2009, 02:23:28 PM
secam se da je bilo saha po skolama, u neko nase vreme  ;D
kako se uopste postaje prof. saha:think:
moras imti uciteljski fakultet i raditi u nekoj skoli, i pored toga neko maistorsko zvanje, nisam bas sigurna koje.

Ono pre su bile sekcije, a sada je zamisljen kao obavezni izborni predmet, kakva konstrukcija :ces:
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

Finalina

imam koga da priupitam  :) 
bas me interesuje, a nisam znala da je uveden kao izborni predmet

Finalina

i mladje dete je naucilo raspored figura i pravila kretanja tako da ocekujem da ce poceti rat  :nokti:  medju njima  :girl_cray: