Main Menu

Potrošnja struje

Started by janavi, December 06, 2009, 01:05:49 PM

Previous topic - Next topic

cici

Pa volimo :rofl: meni je tusiranje uzivanje, nije higijena :lol:


Unabebili

ja tusiranje ne volim i ocajna sam od kad sam izgubila privilegiju kade

kada je za mene bila zakon, tus kabina moranje  :girl_sad:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Glitter

trosenje tople vode na perkanje i ispiranje sudova i saltanje iskljucivo na masinu za sudove moze da ustedi struju.
bojer koji se ukljucuje nocu i eventualno topla voda u toku dana trosi da se operu ruke, mozda je potrebno minimalno zagrevanje popodne, ali bi trebalo da drzi toplu vodu do veceri. ako ne drzi proveriti mu izolaciju (mada ovo moze da bude zimi slucaj ako je kupatilo hladnija prostorija zbog pozicije same prostorije u kuci/stanu ili ako je bojler montiran na zid koji je spoljni.

ja sam danas programirala nas bojler za grejanje i toplu vodu da se topla voda ukljucuje izmedju 21h i ponoci (umesto 24 sata kako je do sada bilo) ali imam opciju da ako mi treba topla voda za tusiranje u toku dana prekinem program na sat vremena.
videcu kako ce to da se odrazi na potrosnju

rafa

Quote from: Unabebili on September 09, 2015, 05:16:01 PM
Mi se oboje tusiramo uvece (kad su vrucine inekoliko puta dnevno)  i uvek imamo tople vode  :think:

mislim, samo nocu ukljucujemo bojler, ali tople vode imamo i uvece,
pa mi nije jasno zasto vi nemate  :ces:

I kod nas ovako, ali nas je cetvoro pa ga mozda ukljucim na jos 45 min dnevno.

ALi i meni je kuhinjski zaseban.
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

vojka

Meni je kuhinski zaseban
Ali kipqtilski bojler mi radi non-stop
Jer njoh dve nekad kupqm I zapirqm vise puta dbevno  :lol:
Zavisi od dana
Recimo pre neki Dan kad su jele bolonjeze to kao da sam imalq pokolj u kuci  :lol: sve je bilo crveno od paradajza  :lol:
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

Glitter

kuhinjski protocni bojler je ubica za kucni budzet  :girl_sad:

Unabebili

Ja njega ukljucim dva puta dnevno na po 15 minuta,
toliko da operem sudove.

Jednom cu i ja, sirota, kupiti masinu za sudje i namontirati je negde  :girl_haha:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

cici

Meni je i on ukljucen stalno cak cesto i u toku pranja sudova nestane topla voda.


rafa

i meni u toku pranja nestane i zato je ukljucen
ali cim operem iskljucim
i upalim 10min pred sledece pranje
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception