Neophodna dokumentacija / stvari kad krenete u porodiliste

Started by stacka, April 19, 2010, 05:54:29 PM

Previous topic - Next topic

stacka

Ja trenutno mogu da se setim samo da je potrebna krvna grupa :crazy: :fool:
Sta ono bese jos treba?
Hbs antigen?
Poslednja KS i brisevi?

Ide lil jos nesto?

Sta od stvari?

Ajde na ovoj temi da napravimo spisak neophodnih stvari, da ne bude frke kad krene spremanje za veliki dan  :girl_haha:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

disco2000

Licna karta :rofl: sa istim prezimenom kao na nalazu o krvnoj grupi :-[
Ne bi skodila ni zdravstvena, pretpostavljam, a uput?!
Poslednji UZ?

A od stvari... mrezaste gacice, peskiri, nesto za grickanje ako se porodim u periodu od 6 pm do 6 am.
Ono sto cu spremiti da me ceka jeste i pumpica za grudi, kao i Multimam komprese i/ili lanolin :nokti2:

zelena

Je li moguce da sam ja od od dokumentacije nosila samo zdravstvenu knjizicu?  :o Razmisljam, skoro sam ubijedjena da nista drugo nijesam imala kod sebe, niti su mi trazili.  :think:
Martin  17.04.2002.
Jana     10.08.2006.

disco2000

A sta znaci ova prica da se svaki porodjaj smatra hitnim slucajem? Ne treba uput uopste iili nesto drugo?

disco2000

janavi

ja sam bila hitan slučaj, al je bm išao kod moje doktorke naknadno, da donese uput
imala sam krvnu grupu na devojačko prezime, bili mi rekli da moram ponovo da vadim, ali su mi primili ovo
i zdravstvenu
ništa drugo nisam imala

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Lani

Pa svi poslednji nalazi tipa UZ, CTG, krvna slika... i ovo što ste nabrojale.
Ladno bih zaboravila da spakujem ličnu kartu, hvala Marty.  :lol:

Ovaj put bih stvari ponela minimalnu količinu, ionako su svaki dan posete a i mimo poseta uvek mogu da se doture stvari tako da sad ne bih kao prvi put nosila ogroman ranac i ogromnu kesu sa stvarima, kao na planinarenje da sam krenula.  :crazy:
Samo dve spavaćice, dva peškira, papuče, kozmetiku za mene i bebu, jednu plazmu, jednu vodu i naravno nigde ne idem bez lanolina ( :girl_in_love: :nokti2:). Valjda to sve staje u jedan ranac.  :think:

disco2000

A mrezaste gacice? :rofl: Ja bez njih ne idem nigde :lol: zatim nekoliko plasticnih casa i sapun i ... :rofl:

bubi

-zdravstvena knjizica
-uput za bolnicu
-licna karta
-(cervikalni bris i hbs antigen)-sam imala ali mi niko nije trazo na uvid
-krvna grupa

valjda je to sve.

za bolnicu:
-mrezasti ulosci
-peskiri
-sredstva za licnu higijenu
-bade mantil sam nosila ali ga nisam koristila jer je bilo jako toplo
-mrezaste gacice
-punjac za mobilni
-vlazne maramice
-flasicu vode i neki keksic za pocetak-kasnije ce ti donijeti
-ja sam ponijela i spavacicu mada su ih sad imali u gradskoj
-peskiric ili pelenu na sta ces bebicu staviti kad ti je donesu za podoj

to je valjda to za pocetak,kasnije ti sve donese muz.
ako se jos neceg setim dopisacu

Lani

Jok gaće  :stop: :-[
Mene je čak i pritisak te mrežice iritirao, probala sam ali sam bacila posle 5 minuta.
Jedino ako se ovaj put provučem bez epiziotimije :molitva: onda može naravno.

Lani

Da, bade mantil sam zaboravila... Njega sam nosila prošli put mada je stvarno bilo toplo u porodilištu. Pošto će sad biti leto ovi frotirski ne dolaze u obzir a jedini tanak koji imam je iznad kolena, pa nije baš za porodilište.  :lol:
Znači bm otpada.  ;D

aleks

Lani, kako leto? :girl_haha: Mada kod vas mozda i bude toplo.

ja  i ne znam sta bih nosila. Treba samo knjizica i toliko...od stvari pripakujem neke pijamice ili spavacicu i toliko...prosli put sam pripremila sve kao da se selim, a na kraju maltene  krenula bez torbe (3 nedelje ranije).
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

Lani

Pa septembar je leto.  :ljut:  :lol:
Bez zezanja, pošto mi je termin jelte na rođendan  ;D uvek pamtim kakvo bude vreme u to doba godine i obično je još uvek prilično toplo.

aleks

znam ja kad ti je termin, pa sam preracunavala tvoj termin, pa svoj, znam nije leto  :lol:
:bighug:
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

Tchi