Main Menu

Bebi i trudničke potrepštine

Started by Lani, May 09, 2010, 04:53:50 PM

Previous topic - Next topic

kalimero

Quote from: Summer on November 03, 2014, 06:25:59 PM
Ilijino odelce za izlazak iz por je bilo 56 iz h&m-a i nosio ga je prvih mesec dana

To je bas povoljna cena pelena!

evo ko zna  :bighug: :kiss1:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Lani

Pre neki dan sam našla Unino odelce za izlazak iz porodilišta kad sam sređivala orman.
Veličina 0-3 meseca.  :girl_haha: :love32: A bilo joj je poveliko, sećam se.  :rofl:

kalimero

Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Glitter

kalimero

Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

moma

kalimero

;D

nego, koliko je to "nekoliko dana" kad pricamo o prijavi bebe u opstini? svuda pise da je potrebno "nekoliko dana" da prijava iz bolnice stigne u opstinu......  :blink:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Lani

Uh, ne znam, mislim da je mm otišao posle desetak dana da prijavi Unu. Ali zvisi ti i od porodilišta koliko je ažurno u slanju.

kalimero

danas je 7 dana od rodjenja, a bilo nam je "tehnicko lice" da prikupi podatke recimo dan po porodjaju...... bilo bi odlicno ako bismo mogli da odemo i zavrsimo prijavu do kraja ove nedelje, dok je matori na slobodnim danima.....  :think:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Glitter

obzirom da niste vencani znas da morate da idete zajedno?
kada se malac rodio rekli su mi nekoliko dana ali neces pogresiti ako sacekas desetak dana nakon izlaska iz bolnice.
generalno imate mesec dana koliko se ja secam
mocu svakako vodis kod lekara na tvoju knjizicu

Lani

Glitter

i da ako su vam adrese u licnim kartama razlicite morate na licu mesta da se dogovorite na kojoj ce adresi biti prijavljeno dete, ako im ne kazete oni po difoltu stavljaju ocevu adresu :hm:

kalimero

Quote from: Glitter on November 24, 2014, 11:04:32 AM
i da ako su vam adrese u licnim kartama razlicite morate na licu mesta da se dogovorite na kojoj ce adresi biti prijavljeno dete, ako im ne kazete oni po difoltu stavljaju ocevu adresu :hm:

a i kad im kazete, onda po difoltu upisu i ocu majcinu adresu  :sissyfight:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

kalimero

Quote from: Glitter on November 24, 2014, 11:00:58 AM
obzirom da niste vencani znas da morate da idete zajedno?
kada se malac rodio rekli su mi nekoliko dana ali neces pogresiti ako sacekas desetak dana nakon izlaska iz bolnice.
generalno imate mesec dana koliko se ja secam
mocu svakako vodis kod lekara na tvoju knjizicu

znam da imamo mesec dana, ali i sve posle iziskuje vreme (cekanje na izvod , prijava prebivalista, izrada zdravstvene)...... a onda krece decembarsko/januarsko ludilo, pa bih to da izbegnem.....nego, lepo zavrsim sve sto treba, pa lagano.....

i da, svuda moramo zajedno.....  :girl_haha:

patronazna u petak jedva popisala ko se kako zove i preziva i ko je kome sta kod nas  :rofl:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Glitter

vidi onda iskoristi da se matri prijavi na toj adresi gde jesi odmah prijavi i batu da angolac ne bi sejao hejt pa onda odradite mocine papire.

Da u pravu si, meni su stavili u malcevu maticnu knjigu njegovu adresu na banjici na kojoj nikada nisam bila prijavljena :hm: