Pocetna kozmetika, za novorodjencad

Started by disco2000, May 12, 2010, 10:59:55 AM

Previous topic - Next topic

disco2000

Sta planirate da kupite za pocetak?
Pocela sam da gledam sta ima u ponudi, trazim neke najblaze varijante.
Za sada znam da ce to biti original Pavlovicka, ali ona bez kamilice jer je Laki koristi. Njemu, kao bebi, nije odgovarala pa sam kupovala onu koju prave u Apotekarskoj ustanovi "Beograd".
Sta ste koristili prethodnog puta? Ja mislim da smo Niveinu kolekciju...

emge

Vjerovatno ćemo Sebamed, jer ga Marta koristi.

Za Martu su i Chicco i Jonson bili jaki i isušivali joj kožu, a i dermatolog nam je zabranila :)

Znači, Sebamed, Pavlovićeva i za pupak Oktenisept.

Elanor

ja nisam koristila nista. neki bebi sampon, pavloviceva samo kad treba i tu je kraj.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

aleks

mi smo prvih par meseci koristili Weleda baby. Blaga uljana kupka, cak i ne peni,
ova

A kasnije smo presli na

edit (po peti put): i pavlovicevu.
Nista vise...
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

Gost51

ja johnson i niveu. dobila neke iz amerike i tako nastavila. kupila bila i originalnu pavlovicevu nekoliko puta, ali sam posle presla na onu koju su koristili u bolnici, ona zemunska vise se ne proizvodi, rozo zuta etiketa, mislim babycream, sad je to meilab valjda, zelenkasta etiketa

Lani

Sebamed sapun i kupka ili Mustelina kupka, kad krenemo ozbiljnije da peremo kosicu onda i Mustelin šampon. Iva ga koristi, za mene je on bez premca. Od kremica Pavlovićka i jekoderm, mada malo više jekoderm, ja ga obožavam. :girl_haha:
Ivi ga i sad mažemo ako je crvena guza.
Chicco, Nivea, Kosili i ostalo - ne.

Finalina

ja sam za pocetak imala seba med kupku, pavlovicku klasicnu, niveu sa cinkom protiv ojeda, hipermangan za ispiranje kod kupanja i bebisol kapi za oci/nos

to je sve

Saska

Quote from: Elanor on May 12, 2010, 11:04:20 AM
ja nisam koristila nista. neki bebi sampon, pavloviceva samo kad treba i tu je kraj.

takodje  :-[ , pavloviceva za guzu

i jos sam koristila susamovo ulje za masazu za Minu, jer je ona bila pod posebnim nadzorom prvih skoro godinu dana (zbog teskog porodjaja i ocene 5 na rodjenju). Rekli mi u DZ da je dobro za stimulaciju nerava.

Deda

Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

pra-sence

Od mackalica pavlovicevu mast, Kupka Chicco(ona 0+,najblaza varijanta),za pupak povidon jod. Nista vise nam nije trebalo.

Tchi

kad je bio sasvim mali koristila sam chicco sapun, tako mi preporucili jer se sapun bolje ispira od kupke

Glitter

nivea i pavloviceva, bebisol za nos i jod za pupak
za ojed ali tek kasnije sebamed protiv ojeda, odlicna krema :good:

disco2000

Jekoderm!!! Da, eto zaboravila sam da smo ga u pocetku mackali Jekodermom :-[
Dobro ste me podsetile :rofl:
Povidon jod za pupak, definitivno.

Lani

Da i mi smo stavljali povidon jod na pupčić.
Za ojede smo imali neku Chicco kremu čini mi se, ne mogu sad da se setim.  :think:

emge

Meni je babica rekla da je Oktenisept bolji od joda, ali da je skup.
Ja očekivala košta ko zna koliko. Skup je u odnosu na jod koji je bio ispod 100 din.

Inače, Marta je imala problem da pupkom (granulom), pa smo išli u institut od 15-og dana. Tamo su joj isto sredjivali pupak sa okteniseptom. Jedino mora jod dobro da se ispere fiziološkim, jer jod i oktenisept medjusobom reaguju, tako što ofarbaju pupak u tamno.