Main Menu

Bebece price

Started by stacka, June 26, 2010, 05:48:55 PM

Previous topic - Next topic

Iva

I. 24.11.2006.
S. 30.4.2011.

vrana

Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

cici

:bighug:
Jeste isli kod Marine?

Finalina

meni su za alergije objasnili (neka stručna druzina sa vma), na primeru ovo moje dvoje dece i tom nekom svom licnom i lekarskom iskustvu u praksi itd itd ( a jedna od doktorica ima blizance koji nisu jednako alergicni iako su jednojajcani pa je to i bio osnov cele price pre nekoliko godina ) da alergije kod dece treba maksimalno uzimati sa rezervom do sedme osme godine, u smislu vecih lecenja, posto su kod malenih one tako promenljiva kategorija da ih je dovoljno samo dobro dijagnostikovati i sto manja tretirati lekovima da bi se organizam ocuvao da moze da ojacava kako dete raste ...jer to sve sa alergijama je slozen proces i kod malenih je uvek diskutabilno da li ga treba samo suzbijati ili pustati da se ispolji drzati pod kontrolom bez lekova.... meni su rekli bukvalno ovako "ako nije strasno uzalud je leciti kod male dece sve sto se moze svrstati pod alergiju " ... ja sam sve to shvatila bukvalno i koristeću svoju dobro znanu logiku klin se klinom izbija

vrana

da, cici, kod marine, i bas mi se dopala

fina, na koje lekove mislis? to mozda kod inhalatornih, ja za ove nutritivne alergije nisam nikad cula da se tretiraju ikakvim lekovima  :ces:
samo se odreddjeni alergen izbegava, ja bar tako mislim
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Lani

cici

Quote from: vrana on October 21, 2012, 01:27:45 AM
da, cici, kod marine, i bas mi se dopala

fina, na koje lekove mislis? to mozda kod inhalatornih, ja za ove nutritivne alergije nisam nikad cula da se tretiraju ikakvim lekovima  :ces:
samo se odreddjeni alergen izbegava, ja bar tako mislim
Super, mi smo samo izbegavali i kad je rekla da pokusamo da uvedemo ponovo po malo tako smo i uradili.Sve je bilo na kraju bas onako kako je ona predvidela.
Nadam se da ce i kod vas da se povuce u prvom predvidjenom roku :kiss1:

Finalina

vrana, ne mislim ni na kakve lekove konkretno, uopsteno prenosim taj neki stav prema alergijama pa sad zaivisi koja je u pitanju i kako se tretira i bla bla bla...  kod nas je bila kozna simptomatika i nismo se bas nesto snasli da utrvdimo sta je vec smo samo imali srece da je bilo blago i da je relativno brzo proslo (malo redukovali neke namirnice itd), a ove na disajnim putevima su posebna prica ...

anelore

Marina je i meni bila odlicna.
Preraste se alergija na belance, moja deca je prerasla sa 2 godine, oboje.
Vida jos nije primila MMR  :-[

vrana

Quote from: anelore on October 21, 2012, 06:41:26 PM
Marina je i meni bila odlicna.
Preraste se alergija na belance, moja deca je prerasla sa 2 godine, oboje.
Vida jos nije primila MMR  :-[

nije primila ni nika hypolinina (ako je se secate sa R.), a ima 4.5 godine
nestorovic zapeo da joj ne daju mmr, i ona ga slepo slusa.
a nije cak ni imala alergiju na belance, vec samo na kravlje mleko, i to samo na prik testu, ige je bio negativan.

sutra idemo da vadimo detetu krv na torlaku. jel to bude bas gadno il moze i ok da prodje?
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Summer

Quote from: vrana on October 20, 2012, 01:36:48 PM
samo da prijavim, kod nas ne tako sjajne vesti
vodila sam vukasina kod alergologa, i ona je, vec na osnovu simptoma zakljucila da je verovatnoo rec o alergiji na k.mleko, uradila mu je kozne probe na 4 alergena (mleko, psenica, zumance i belance), na belance je jasno pozitivan, kao i na k.mleko (ali u manjoj meri), tako da sad u ponedeljak treba da vadi kr na torlaku (iz vene  :nokti2:) pa cemo onda imati preciznije informacije i prognozu.

Quote from: anelore on October 20, 2012, 03:33:59 PM
Vrano  :bighug: sve mi je poznato, i ono na sta moras uvek da mislis jeste da ce to proci, i da je vece cimanje za tebe nego za dete, narocito dok je jos mali i nesvestan delicija koje mu nisu dozvoljene.
Super ako sada na Torlaku vade krv iz vene, mi smo vodili Savu u Tirsovu, tamo mu vadili krv, pa nosili uzorak na Torlak.
Kakvi god da budu rezultati iz krvi, pretpostavljam da ce vam preporuka alergologa biti izbacivanje tih namirnica dok kozne probe ne budu negativne. Ako zatreba neki savet, pitaj.

Vrano  :kiss1:

Sve potpisujem Anelore, prosli smo kroz isto. Sari sam cak nosila posebnu hranu u jaslice skoro celu godinu i nikada se nije pobunila sto jede razlicito od druge dece niti je uzela nesto sto nije za nju. Prerasla je alergije na mleko i belance sa 2,5 godine, jagode negde sa 3, a jos uvek je alergicna na kikiriki, ali to me bas briga, moze i citav zivot da ga ne jede, nece joj nista faliti.

Quote from: vrana on October 21, 2012, 09:07:38 PM
nije primila ni nika hypolinina (ako je se secate sa R.), a ima 4.5 godine
nestorovic zapeo da joj ne daju mmr, i ona ga slepo slusa.
a nije cak ni imala alergiju na belance, vec samo na kravlje mleko, i to samo na prik testu, ige je bio negativan.

sutra idemo da vadimo detetu krv na torlaku. jel to bude bas gadno il moze i ok da prodje?

Sara nije primila MMR, niti ce.
MM je vodio da vadi krv na Torlaku, ona nije ni zaplakala  :) Bice i kod vas ok  :kiss1:

David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

vrana

:bighug:

bili smo na torlaku, ok je proslo, plakao je dosta, ali je brzo bilo gotovo
u petak su rezultati
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Finalina

bubi

rafa

10.12.2002.