Main Menu

Bebece price

Started by stacka, June 26, 2010, 05:48:55 PM

Previous topic - Next topic

vrana

do kad su vama deca pila nocu mleko?

vockice, sta je bilo sa ovim osipom na guzi na kraju?
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

vojka

i ja sam se pitala sta je bilo sa ojedom, nadam se da je proslo  :kiss1:
vrano, nisam ti bas reper za to nocno pijenje mleka
jer sam sama napravila karambol  :-[
coka kad je imala par meseci, pocela je da izbacuje sama nocne podoje
tu je proradila moja opsesija poznata "dete mi je Etiopljanin"  :lol:, te sam pocela nocu da je budim da sisa  :fool:, dok joj nisam stvorila naviku da se sama budi i trazi
kad je imala godinu dana, stalo mi je mleko (pocela sam da dezuram), te smo presle na formulu
sa pune dve godine i nesto budila se nocu po 5,6 puta i pila mleko, sto je iznosilo oko litar mleka samo u toku noci
pa su moje koleginice, kad su saznale, napravile "okrugli sto" posele me i tupile da treba da to ukinemo, trajalo je to ubedjivanje  :lol:
konacno sam prihvatila negde kad je imala dve i po godine, pa sam je "skidala" sa mleka,
tako da moj odgovor, u kratkim crtama, glasi kad je imala oko 34 meseca  :lol:
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

vrana

ne sikiraj se, i da je nisi  budila za nocne podoje, nastao bi svakako karambol kad su poceli zubi da joj nicu
sve te sisajuce bebe krenu da luduju u drugoj polovini prve godine

ok, onda nije neobicno
vuja pije mleko jednom, ali to je bilo prvo u 6 (umesto jutarnjeg podoja koji smo izbacili sa godinu dana), pa je poceo da ga pomera, sad je obicno izmedju 2 i 4, pa mi to bilo malo cudno, mislila sam da je vec preveliki da usred noci jede
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

hypolina

Quote from: vrana on April 22, 2013, 09:06:31 PM
ne sikiraj se, i da je nisi  budila za nocne podoje, nastao bi svakako karambol kad su poceli zubi da joj nicu
sve te sisajuce bebe krenu da luduju u drugoj polovini prve godine

ok, onda nije neobicno
vuja pije mleko jednom, ali to je bilo prvo u 6 (umesto jutarnjeg podoja koji smo izbacili sa godinu dana), pa je poceo da ga pomera, sad je obicno izmedju 2 i 4, pa mi to bilo malo cudno, mislila sam da je vec preveliki da usred noci jede

pa i jeste rano da jede u 2h. Na kraju ce ubaciti i taj u 2h i jos jedan u 6h. :)

Ja bolje da se ne izjasnjavam, Nika je sisala nocu svaki cas sve dok nismo batalili dojbu kad je imala 15 meseci. :lol:

vrana

e pa to je i moja briga, da ce da me zavrne za jos jedan nocni obrok :lol:

ali to u dva je stvarno retko, kad ne znam kako drugacije da ga sobalim, a on recimo bas nemirno spava, i stalno se budi. kad nisu takve noci, obicno jede oko 4.
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

emge

Moji su kako su prestali da sisaju, prestali da piju mlijeko noću - znači marta sa 14m, Marko sa 19m. :lol:
Ali oko godine smo ukidali noćna hranjenja, i to umjesto sise - voda, pa ako im se isplati da se za to bude - neka ih :girl_haha:

A ni mlijeko prije spavanja nisu imali - nego večera, zubi i krevet.

A ja lično sam pila mlijeko na flašicu do škole, i to flašicu ujutro, flašicu uveče, sa kašikom šećera obje - nije ni čudo što sam im za hranu dupe pomjerala i jela samo ono što baš volim.

Vrano ja bih počela da mu nudim vodu umjesto mlijeka, za najkasnije 7 dana će da odustane :lol:

vrana

vasa isto nije pio nista nocu kad je prestao da sisa
zato mi i jeste cudno, ali ipak nekako ne bih bas na silu da mu izbacujem, jer nekako imam osecaj da mu je na neki nacin potrebno - da li zbog gladi ili neceg drugog, nemam pojma

od trenutka kada popije mleko, on se do jutra vise ne budi, do 8 sati, nekada i kasnije. a do tada, svako malo. cim popije mleko, smiri se i spava lepo.

inace, uvece a ni preko dana se ne uspavljuje mlekom. flasicu koristi samo nocu.
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

emge

A da mu pomjeraš to mlijeko onda po pola sata ranije, dok ne dodjete da popije mlijeko i zaspe i spava do jutra?

vrana

ma jok, to nema sanse
ranije je pio mleko pre spavanja pa se opet budio
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

emge

Ne znam onda, ali mi se čini nehumano da u sred noći spremaš mlijeko.

Da mu daš ti flašicu kad ti kreneš da spavaš?

Ili smanjuj militraži, nedeljno po 30ml - da ga skineš sa mlijeka :girl_haha:

vrana

a tebi je TO problem?  :girl_haha:

ma na to se ne obaziri, ja sam sad super zadovoljna, jer on ok spava od trenutka kad to mleko dobije. stvarno, ja sam se odvikla od spavanja, sasvim ok ovako funkcionisem
nego nekako razmisljam samo da li bi iz nekog objektivnog razloga trebalo da to ukinem

a opet, racunam da ce sa npr dve godine biti lakse  da mu ukinem: vec ce mu nici zubi, bice veci, san ce mu prirodno doci do nekog pristojnijeg nivoa...sta znam...

inace, ja uvece pripremim mleko, sipam u flasicu, stavim u frizider, i samo posle zagrejem u mikrotalasnoj, 20 sekundi traje. dam mu flasicu i vratim se u svoju sobu. on nastavi do jutra.

Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

emge

Ja ne bih smjela da dam u sred noći ranije pripremljeno mlijeko, kad na svakoj kutiji piše da se prospe ako se ne popije u nekom roku. Ja bih to spremala od nule, pa bi trajalo dosta :lol:

Jedini objektivni razlog (sem tvoj poremećenog sna) su zubi, ali ništa mu neće biti do druge.

vrana

emge, to nije adaptirano mleko, ne pije on to zbog alergije
pije pirincano ili ovseno mleko
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

emge

aaaa, mislila sam da pije neko specijalno adaptirano...

ma, dok tebi to ne pravi problem, pusti ga da pije - nije tih pola minuta problem.

ja se i dalje prošetam po noći da ih pokrijem, iako pokriveni ostanu garant pola minuta :lol:

vrana

ma da, dok god ne ustajem vise od dva-tri puta nocu, i dok god su ta ustajanja u trajanju od nekoliko minuta, ja cu da pevam

nego sam se zbog njega pitala da li je ok, pa reko d auporedim iskustva
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.