Main Menu

Dojenje

Started by emge, June 26, 2010, 07:07:07 PM

Previous topic - Next topic

linga

Ja sam kao Emge, iybegavala sam samo mahunarke, jer ni meni nisu prijale, obicno mleko ionako ne volim samo ga stavljam u kafu.

Finalina

pepi, jedes uobicajeno i ono sto ti prija, a zdravo je i lako svarljivo .... ja sam jela sve i trudila se da to bude "zdravije nego inace"

Pepi

Hvala svima!  :bighug:
Slano ne jedem jer mi se još nije stabilizovao pritisak, pa bar mesec dana od porođaja moram da pazim...

Tchi

prvi put ovde vidim petrov ticker  :love32: :love32: :love32:

vrana

Quote from: Tchi on October 24, 2011, 08:15:38 PM
prvi put ovde vidim petrov ticker  :love32: :love32: :love32:

:love32:

Vazno ti je da jedes redovno, i da ti jedan obrok bude kuvan. Rasporedi obroke onako skolski, da imas i izmedju neke uzine da bi stalno bila sita, a da se ne prejedas.

Ja nisam jela to sto nadima, a mlecne proizvode sam pila, ali sad planiram da i njih iskljucim, s tim da mi Djuma kaze da to iskljucivanje mlecnih proizvoda daje efekte (na grceve) tek dve nedelje nakon sto ih potpuno iskljucis.
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

linga

Ja sam baš nešto tužna
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
, mislim znam da nije moj problem, ali se osećam nekako snuždeno...

Pepi, kako vi napredujete, jel ima još problema?

Lani

Nije tvoj problem i ne treba da se osećaš snuždeno. :innocent: Ona ima dovoljno godina da sama odluči kako treba, ti možeš da kažeš svoje mišljenje ali nikako da ti bude krivo ako se ono ne prihvati.
Ja sam odustala od preobraćivanja ljudi na tu temu, jer svako će uraditi onako kako želi ili smatra da treba na kraju. Poslednji put sam se tako nervirala kad mi se porodila najbolja drugarica, imala sam najbolju nameru a ništa ali ništa baš što sam je ja savetovala (ne samo na temu dojenja) nije uradila. :( 

Finalina

mislim da je tesko nekome otvoriti oci dok se nalazi u toj situaciji, pre verujem da prica pre samog porodjaja pomaze kod onih koji mozda deluju da nemaju bas neku svest o sebi, ako se razumemo ....ma i meni je tuzno kada osetim da bi neko mogao, ali nema taj kontakt sa samim sobom da moze da proba i ono sto mu neko savetuje (naravno, ne bilo ko )

Lani

Ja sam pričala i pre i posle porođaja ali nije vredelo. :wall:

Finalina

e tu se onda ne moze nista, takva je i lakse je tebi da se nervias kada je tako prihvatis

Elanor

linga, ti ovo ozbiljno?
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

vrana

A jel ona zelela da doji, pa se sad obeshrabrila, ili nije ni imala nekakav narociti stav po tom pitanju? Ako je ovo drugo, ja ne bih vise uopste spominjala, sve si uradila sto je bilo do tebe  :innocent:
A ako je imala zelju da doji, pa su je ubedili da ne moze, onda bih gledala da joj se nadjem jos neko vreme sa savetima, jer 100 ml nije put bez povratka.

Moja drugarica je vatreno zelela da doji, pa je zbog sticaja okolnosti (da ne objasnjavam sad) pocela da daje dohranu i svoje mleko na flasicu, ja joj govorila, objasnjavala, nije pomoglo, posle 2 meseca vise mali nije hteo da sisa, ona se jos malo izmuzavala i davala mu na flasicu, posle je i to prestala. Samo sto ja nisam bila snuzdena, sta da joj radim, njen izbor, nije mogla da se izbori sa idejom da je mali gladan, da mu bilirubin nece valjati i slicno...Pa sta cu joj ja...
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Elanor

Quote from: vrana on October 24, 2011, 11:16:44 PM
A jel ona zelela da doji, pa se sad obeshrabrila, ili nije ni imala nekakav narociti stav po tom pitanju? Ako je ovo drugo, ja ne bih vise uopste spominjala, sve si uradila sto je bilo do tebe  :innocent:
A ako je imala zelju da doji, pa su je ubedili da ne moze, onda bih gledala da joj se nadjem jos neko vreme sa savetima, jer 100 ml nije put bez povratka.
uf, vrano, ovo je mnogo pipav teren. i u dobrom broju slucajeva guranje u depresiju.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Lani

Nečiji dobronamerni saveti mogu da gurnu nekog u depresiju? :think:
Nemoj da mi odgovaraš molim te, nešto dumam sama sa sobom.

Finalina

nisam shvatila da je problem u formuli vec u navikavanju na nju umesto intezivnijeg dojenja ... ali tesko je docarati i porediti iskustva... secam se da je devet dana i moj mladjani u porodilistu dobijao formulu i da nisam imala pojma o dojenju verovatno ne bih znala sta da radim sa sobom i svim sto ide na pocetku ( ona sestra za dojenje je bila blago prezriva prema mojim pokusajima da uspostavim mleko i da ga dam za prehranu, ali sreca sto sam je srela nakon drugog porodjaja ) ... ja nisam imala nikoga da mi pomogne na tu temu, a ni vas nisam znala