Main Menu

Sisanje palca i ostale 'zanimacije'

Started by Margarita, July 05, 2010, 01:52:15 PM

Previous topic - Next topic

Margarita

Petar jos uvek sisa palac. Manje nego ranije, ali i dalje konstantno. Dok gleda crtace, kad je umoran, kad se uspavljuje... a preko noci samo cokce. Ponekad pricamo o tome, ne kritikujemo niti bilo sta slicno. Prosle godine obecao da ce prestati kad napuni 5, sad pomerio na polazak u predskolsko, a kako napreduje, cini mi se da ce sa tom navikom krenuti i u skolu.
U vrticu se suzdrzava, kaze da sisa pred spavanje, tako sto se zavuce pod cebence da ga drugari ne vide.
E sad, nekako sam se pomirila da ce to prestati kad prestane, ali otkako su dosli od babe i dede primetila sam da je poceo i da gricka nokte. :wall: Ne znam moze li to da bude nasledno (mm grickao nokte, i svekrva :D ), ili ima neku 'dublju' pozadinu.
Pocela sam da mu pricam da je to ruzno, da su nokti prljavi i sl... Nemam pojma sta dalje da radim. Ne mislim da ga kritikujem i kaznjavam, ali mi se ne dopada sto, umesto da se resimo jedne navike, nadovezuje se i druga.  :wall:

Saska

vraticu se kasnije detaljnije, samo da kazem da mina jos sisa palac kad se uspavljuje. I nema nameru da prestane.

Lani

Iva je sisala palac do treće godine ali ja neki savet za odvikavanje nemam jer je ona samo jednog dana sama prestala to da radi. Imala sam više sreće nego pameti :lol:, pribojavala sam se kako ćemo se otarasiti palca jer ga je baš baš volela. Počela je da ga sisa jako mala, kao beba.
Mislim da je pomoglo to što je sa 2.5 godine krenula u vrtić pa su joj i tamo malo pričali da to nije lepo, videla drugu decu koja ne sisaju palac i sl. Sigurno je i to doprinelo. Meni sam taj čin nije toliko smetao nego je ona stalno sebi pravila krasticu na obrazu jer je kažiprstom čačkala jednu tačku na njemu i znala da se toliko udubi u to da raskrvari.  :crazy: Na pola slika iz tog perioda ima flaster na obrazu.  :crazy: Na kraju joj je i ostao mali ožiljak na tom mestu.
Ali eto kažem, ona je to bezbolno batalila, kao da je sam odlučila da prestane.

Margarita

joj krastica :)
petar se kaziprstom mazi po nosu, jedno vreme je pokusavao i nas da nauci kako se to radi :lol:
i isto je krenuo u vrtic sa 2.5 ali se odmah zaljubio u T. koja je takodje sisala palac, nije se osvrtao na komentare
sad se postidi i naljuti kad mu neko nesto kaze (nepoznati, u busu, cekaonici...) a i ja poludim od tih kometara :crazy:

Beatrix Kiddo

I Varja jos uvijek sisa palac. Obecala i ona da ce prestati kad napuni 5 godina, pa je prosle godine 29. jula odlozila dok napuni 6  :D Vidjecemo da li ce da odrzi rijec.
Ne mogu da je tjeram da prestane, zato sto ona sisa palac cak i dok spava, sto znaci da to bas podsvjesno radi - a zato i pretpostavljam da se nece lako odvici...
Vaspitacice su se jednom zacudile kad sam im rekla za tu njenu naviku, znaci da u vrticu to ne radi. Sigurna sam da nece ni u skoli, istrpjece dok ne dodje kuci  ;)
A nadam se da ce uspjeti da prestane, kao sto je i rekla   :girl_smile:

I ja sam sisala palac, a prestala jos dok sam isla u vrtic. Moja zaova je prestala pred ekskurziju u osmom razredu :crazy:  Nadam se da Varja nece povuci na tetku  :lol:

A sto se grickanja noktiju tice, pokusaj da mu mazes nokte onim gorkim lakom, mozda pomogne.
Kazem mozda, zato sto sam ja Varji mazala palac, ne bi li prestala sa sisanjem, ali je ona oguglala na taj grozni ukus i nastavila da sisa :wall:
A BAlsi sam time mazala olovke, da ih ne bi grizao  :lol:

E da, Varja dok sisa palac, kaziprstom dodiruje i mazi uho...
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

Deda

Nemam pojma ali znam da je moj oholi muz deci mazao suclu, flasicu i prste paprikom  :crycry:
Niko vise nista ne sise
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Deda

Moja sesricina je u predskolskom odlazila u wc samo da dva puta cokne palac  :love32:
Sad je devojka, 2.srednje - ne sise  naravno. Nikakve metod- samo od sebe
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Beatrix Kiddo

Quote from: Margarita on July 05, 2010, 02:22:31 PM

sad se postidi i naljuti kad mu neko nesto kaze (nepoznati, u busu, cekaonici...) a i ja poludim od tih kometara :crazy:
Varja se ne postidi, mada joj naglasim kad su joj prljave ruke da ne stavlja prst u usta - pa ona cak pita kad cemo vise da stignemo kuci sisa joj se prst  :crazy:

Quote from: Deda on July 05, 2010, 02:41:23 PM
Nemam pojma ali znam da je moj oholi muz deci mazao suclu, flasicu i prste paprikom  :crycry:
Niko vise nista ne sise
Ja sam jos oholija - Urosa sam odvikla od dojenja ovim lakom   :-[ 
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

Margarita

ma ja kad vidim taj njegov izraz lica kad ubaci palac u usta, ne bih imala srca bilo sta da mu namazem
a tek nocu kad ga cujem kako cokce, ne znam da li bih se smejala ili plakala od muke :girl_haha:
al nije losa fora to mazanje za olovke, i ostalo sto ovaj drugi ima obicaj da gricka u skoli :lol:

Lani

Meni jedna apotekarka reče da taj lak protiv grickanja noktiju ne bi smeo pre npr. 7 godina.  :think:

Margarita

bea, mazala si lak, jao... :lol: mislim da bi se petar i varja savrseno slagali

Beatrix Kiddo

Quote from: Lani on July 05, 2010, 02:51:12 PM
Meni jedna apotekarka reče da taj lak protiv grickanja noktiju ne bi smeo pre npr. 7 godina.  :think:
Na ovom je pisalo da mogu djeca starija od 2 god. http://www.mavala.com/indexphp.php?id=6&prob_id=9
A za Urosa sam racunala s tim da mu jedan liz nece skoditi  :-[  ( a imao je par mjeseci manje od dvije godine)
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

stacka

Aleksa gricka nokte, sizim od toga :crazy: jedno vreme je sam prestao i pre jedno 3 meseca je poceo ponovo :wall: I. je jako dugo grickao nokte, tako da ima na koga da bude... a kad se setim mog burazera od ujaka koji je prestao tek pre par godina to da radi a '79. godiste je tacno mi nije dobro :crazy:
Tesim se samo da ako je jednom mogao da prestane sam valjda ce ponovo.
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Xe

Grickala sam nokte i kopala nos  :lol: Prestala u pubertetu, kad mi je doslo do mozga da sam devojka i da treba da imam duge nokte  :crazy: Svasta su pokusali, nije vredelo.
MM i dan-danas ljusti donju usnu (kako kad imate krastu, pa je skidate), ne prestaje dok krv ne potece  :clapping: i vecito izgleda kao da ima herpes
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Problem sa sisanjem palca je pritisak na nepce i pomeranje zuba, pa vecini dece treba proteza.
Moj kum sisao palac jos u stomaku, nastavio prvih par godina, i dobio trajno deformisano nepce. Nosio razne vrste proteza da ispravi zube (jer su sekutici bukvalno bili pod uglom od 90 stepeni), i dan-danas neke kombinacije glasova ne moze da izgovori.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Margarita

Xe, kad sam mu pomenula protezu, pitao me moze li sa njom da sisa palac :crazy: