Čari života u stambenim zgradama...

Started by AnaK, July 07, 2010, 12:46:18 AM

Previous topic - Next topic

Deda

Grešiš šinko da je u kući lakše  :lol:
I mi u zgradi imali ( i jos ima ) jedna gospodja koja ne uzima lekove i pati od manije gonjenja. Toliko problema smo moja drugarica i ja imale zbog nje, ja sam samo molila Boga , da pukim slucajem ostanemo zive ako zamahne nekim nozem na nas . I sad kad idem sa decom, ona otvara vrata i psuje nas. Kaze moja drugarica ...i nju..
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Beatrix Kiddo

Sto se komšiluka tice, dosta sam tolerantna, a imamo i relativno tolerantan komšiluk.
Odajem priznanje komšijama ispod nas (iako mi ponekad smeta sto je čiča čangrizav za neke stvari) jer dobro trpe igrarije naše djece - kad pomenemo njihovo lupanje (izvinjavam im se, jer znam da se čuje i hodanje, a pogotovo njihovo trčanje) kad se sretnemo, uglavnom kažu da čuju, ali "djeca su to".
Za druge stvari isti čiča zna da bude  :crazy: dolazio da provjerava da nismo poremetili nešto kad smo razbijali pločice u trpezariji, jer je njima vlažio zid. Čak me, samo što sam se porodila, zvao da dodjem i pogledam kako im to izgleda :hm:   Dugo nisam polivala terasu da im ne bi točilo, kišu stvarno nisam mogla da spriječim, a kad sam predložila da promijenimo slivnik - tvrdio da nije do toga, nego naša terasa toči  :hm: (na kraju smo ipak promijenili slivnik, na inicijativu drugog komšije)
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

- mirisi kuvanja jela u ponoć me izludjuju
- smeta mi kad jedna komšinica, i prije nego što uspijem da joj kažem Dobar dan, ispita me gdje mi je koje dijete i gdje smo krenuli
- izvodjenje radova mi ne smeta, bolje reci, trpim, zato što znam da je privremeno

Iznad stana mojih roditelja je živio momak koji je svirao klavir, čulo se kao da svira u drugoj sobi, a ne stanu. Nije mi smetalo, osim kad je svirao jednu posebnu kompoziciju (ne znam kako se zove, nisam uspjela da mu objasnim kad smo jednom pričali o tome) - ta me strašno nervirala, pogotovo dok sam učila :girl_haha:
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

Deda

Ona moja komsinica istoricarka je svirala flautu i mi smo stvarno uzivali dok je ona svirala, moja majka cim nestane struja je pricala :" Pustite me da uzivam , slusam Oliveru "
Ujedno O.majka me i dan-danas ubedjuje da smo sestra i ja sa ocem pevale " Mlada partizanka  kolo vodila " (hoce da nas nabedi da smo bile orjentisani levo ) a ja znam da smo povele sa tatom " Volim Partizan crno bele boje " i " Kad Partizan bitke bije"
Znaci i dan-danas se oko toga raspravljamo, ili cujes ili ne cujes , ne dam u politicko opredeljenje da me neko dira  :lol:

Xe

:-[
Nemam primedbe.  :D Imam dobar komsiluk :mrgreen:
Smetaju mi malo ovi postari, a do prosle godine okupljali su se tinejdzeri u nasem dvoristu i pustali turbo folk sa mobilnih (mozete misliti koji kvalitet zvuka) i derali se iz sveg glasa, ali  su odlazili do 11 sati kuci (a meni su smetali jer su se okupljali sredom  :crycry: )
Kad mi je kuma bila u poseti nije mogla da se nacudi kolika je tisina u dvoristu.
Najvise volim kad se deca igraju pod mojim prozorom, oni mi ne smetaju nista  :love32: volim da cujem deciju graju (i hvatam bisere  :rofl: )
Ali zato moji imaju opasan problem s nekim kretenom koji je ispod njih kupio stan i sad ih maltretira za sve i svasta, da ne spominjem, skocice mi pritisak  >:(
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Glitter

kao i na slicnim temama, meni naravno nista ne smeta :calm:
sadasnja zgrada je stvarno savrsenstvo, nova, lepo odradjena, dobar ventilacioni sistem, normalni stanari (koje mahom i ne poznajem...sto mi je iskreno bitno zbog navika ovdasnjih ljudi da ti zakucaju na vrata u 8 ujutru da  :pleasantry: pijemo kafu)...dakle nemamo uloske u liftu, uredno placamo odrzavanje, pa je zgrada cista. Komsinica je jedared kuvala nesto na terasi u 23h i ja je najlepse zamolih da to vise ne radi jer cu u suprotnom morati da se obratim kucnom savetu  ;D

i dalje mi je san da opet zivim u kuci  :girl_sigh:

Xe

'Ja ne bih mogla da zivim u kuci, mrzim da plevim i okopavam, sisam travu i zalivam ruze  :crazy:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

MissL

jedan takav se na srecu odselio iz nase zgrade (steta sto nije poveo jos nekog :lol: ), bio je 'ispod' nas...
Stiv mesec dana, on u dva sata pusta nekog jadnika toliko jako da ovaj mali bukvalno vibrira na krevetu :blink: Razbijao stekere, staklo na ulazu, interfon... taj isti mi je dosao na vrata za Novu godinu jer sam lupala snicle, a on radi 1. januara?! So?! Tad je bm jos bio tu, pa kad smo ga ispratili on je preuzeo cekic za meso i nastavio da udara toliko jako da je pukla daska
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

Deda

Quote from: Xe on July 07, 2010, 10:50:28 AM
'Ja ne bih mogla da zivim u kuci, mrzim da plevim i okopavam, sisam travu i zalivam ruze  :crazy:
Od neceg mora i moj gazda da zivi  :crazy:

Glitter

ja bih mogla da sredjujem dvoriste...odlicno je za zivce :D

Zumbulica

I mi sto zivimo u kucama imamo komsiluk, cisto da vidite sta nama moze da smeta.
U tri kuce odmah preko puta nas zivi vise generacija, nismo se preterano zblizavali, ali su bas fin svet. Iza nas imamo takodje fine i postene komsije koji imaju uzasno nevaspitanog sina, Jeleninog vrsnjaka. Tip roditelja koji pokriva dete ma sta da uradi, po principu nije on kriv sto maklja tudju decu, kriva su ta deca sto ga jadnicka iznerviraju (aktivno ili pasivno  ;D, npr. ne daju mu da otima lopte, provocira i sl.). To je za posebnu temu  :crazy: Ispod nas je veliki prazan plac, vlasnica je posebna prica  :girl_haha: Iznad nas imam komsinicu sa kojom po nekad popijem kafu, negde posle pet minuta njenih monologa vezanih za sudske sporove ili zdravstvene teme se iskljucim (svekar joj prepisao stan od 28 kvadrata, ostalih 12 naslednika osporava testament, sude se godinama, 12 naslednika dobilo 6 kvadrata, sude se i dalje kako da to podele, placaju advokate  :crazy: :lol:).
Komsije iznad/iza u ulicici drze pit bulove u kavezu, negde na nekom placu imaju jos pit bulova, kod tog klinca se stalno skuplja drustvo, ali nisu glasni i u principu ne smetaju osim cinjenice da toliko kucica i pored redovnog ciscenja smrdi i sto imam strah od nepredvidjenih susreta sa slucajno pustenim pit bulom. Ostalo o njima u spojler
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Deda

Jaoj, imala i ja u zgradi slicnog iz Z.spojlera, cak i jednog pita imao u stanu naravno.

zelena

Ja zivim u kuci, nije mnogo udaljena od grada, ali komsije su dovoljno daleko. Koristim sve pogodnosti zivota u kuci, a opet ne radim nista oko kuce, dvorista i sl.
Ne bih mogla zivjeti u stanu, zapravo ja bih, ali ne znam kako bi ostali stanari to podnosili.  :lol:
Martin  17.04.2002.
Jana     10.08.2006.

Margarita

moj covek :friends:

Beatrix Kiddo

Ja ne bih u dvoristu imala nista sto mora da se plevi, okopava i sl. Za kosenje trave bih morala da se snadjem  :think:
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

Glitter

u dvoristu moze bazen, trava, ploca sa lezaljkama i eventualno kruske  :balavi:
dobro moze i kukuruz..da zakloni bazen :crazy: :lol: