Čari života u stambenim zgradama...

Started by AnaK, July 07, 2010, 12:46:18 AM

Previous topic - Next topic

Deda

Sta vam je, zaboravile ste bastu i bastovana  :balavi:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Glitter

Dawn

Trava  :good:
Bazen  :good:
Tobogan  :good:
Kruške  :good:

Navikla sam na život u kući, par godina sam bila u stanu, neka hvala  :stop:

Plava Baklava

Nista mi ne smeta, bice da nisam citava  :girl_haha: . Zurki nema, volim kad se klinci dovikuju napolju, a to je inace bas retko  :'( . Ne smetaju mi mirisi, nekad budu i inspirativni  :girl_haha: . Volela bih neko komsijsko rostiljanje, ali to u nekom drugom zivotu i na drugim koordinatama  :-[ .

moj vrtiguz

...................................................
ima nas i ovde:  http://plavabaklava.wordpress.com/

moje petljancije: http://bojeduse.wordpress.com/

zona sumraka: http://razmisljarnik.wordpress.com/

maxic

Dok sam zivjela u stanu, nervirale su me samo radne akcije, tipa odjednom te zaustave ili nalijepe obavjestenje da se sutra cisti oko zgrade, i da imamo ucestvovati. Nikad nisu mogli da se dogovore da nekog plate za odrzavanje, pa je uvjek bilo natezanja cije je stepeniste kakvo i ko treba da ga cisti/
Znam da je nesto bilo i za zajednicko placanje vode, pa smo bili pod prijetnjom da svi budemo iskljuceni zato sto neki ne placaju.
Mama se preselila u vojnu zgradu, sad je sve pod konac. Imaju predsjednika, koji nista ne prepusta slucaju a i prima platu, pa to odmah nekako postavi stvari na svoje mjesto.
Nerviralo me i jutrarnje busenje, svrdlanje, drndanje i dovikivanje.
Manje me nerviralo prisvajanje zajednikog parkica i pretvaranje u privatnu bastu, ali je makar izgledalo lijepo.

Prvi put za zivota u kuci, zapravo poznajem komsiluk, klinici se igraju zajedno, ali postujemo vrijeme jedni drugima.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

Xe

Mi imamo predsednicu koju placamo. Za sada sve funkcionise super :pu-pu:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Beatrix Kiddo

Quote from: Deda on July 07, 2010, 02:51:43 PM
Sta vam je, zaboravile ste bastu i bastovana  :balavi:
Pa moze da kosi travu  ;)
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

AnaK

Xe, ajd malo detaljnije, pliz. Mi u ponedeljak imamo reizbor, sadašnji predsednik je tu bio bar 10 godina, ali je u penziji, i veći deo godine više nije u stanu. Biće zabavno, jer su stari mnoooogo stari, mlađima ne pada napamet (uključujući nas),možda bi neka materijalna nadoknada nekog motivisala :)
Janko 23.7.2002.

maxic

Anak, ja samo znam da se kod moje mame predsjednik placa 5 ili 10 e po stanu mjesecno, plus odrzavanje, i valjda voda, on to skuplja i to su mu redovne atkivnosti. Iz tog fonda valjda, finansiraju se sve popravke po zgradi, pa cak i stanovima, ( u slucaju poplave npr) a on uglavnom to ugovara, devera s radnicima, organizuje. Mislim da je to sasvim solidna plata, kad se uzme u obizr da te stvari po nekad iskrsnu, mjesecno samo treba da prikupi taj novac za odrzavanje.Ne znam sta i kako jos, pitacu mamu kad se probudi.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

Gizmolina

Meni malo sta smeta, totalna sam flegma. Malo se unervozim kad namirisem neko pecenje oko 3 sata, a vracam se nikakva s posla i znam da je kod nas za rucak grah od juce.  :lol:
Prosjek godina u mojoj zgradi je 60+, Nina je prvo dijete u 25 godina koje je tu rodjeno.
Uredno svima nosimo torbe sa pijace, pakovanja vode i tako to, kod dvije bake svracamo da pitamo da li treba sta iz prodavnice... Zauzvrat nam nikad niko nije zamjerio sto se djeca deru, trce, sto je vazda pun stan djecurlije. Plus sto piju kafu na dvoristu pa sam ladno pustala Mimi da se igra dok je bila manja.
Sto se tice odrzavanja, placamo 10 eura mjesecno. Dio toga ide za platu predsjednici kucnog savjeta (3 eura), dio za tetu koja cisti, ostalo ide u zajednicku kasu.
Nina 20.1.2009.

Xe

Quote from: AnaK on July 07, 2010, 09:43:54 PM
Xe, ajd malo detaljnije, pliz. Mi u ponedeljak imamo reizbor, sadašnji predsednik je tu bio bar 10 godina, ali je u penziji, i veći deo godine više nije u stanu. Biće zabavno, jer su stari mnoooogo stari, mlađima ne pada napamet (uključujući nas),možda bi neka materijalna nadoknada nekog motivisala :)
Predsednik Kucnog saveta placen je po stanu, suma se odredi na Skupstini, prosledi Informatici i on dobija od Informatike svoj deo, a mi placamo preko racuna. Ona je dosptupna 24 sata, a plata joj nije mala - oko 30 hiljada, jer je zgrada velika, a ona je zaduzena za tri ulaza.

Osim toga, kod nas ima i firma koja zaposljava ljude kao predsednike Kucnog saveta (kao nekadasnji hauzmajstori), pa ako nece niko ni dobrovoljno ni za platu, moze da radi po ugovoru.
Tako je najbolje, jer se eliminisu klanovi, kao i prikriveni interesi i forsiranje ili ignorisanje nekih problema.

Xe

Da ne zaboravim, zakonom je odredjeno sta sme od para da trosi bez saglasnosti stanara (tekuce odrzavanje, popravka lifta, zamena brava i sijalica), a za ostalo mu treba vise od 50 posto saglasnosti. mi to resavamo tako sto ona postavi pismenu anketu (sad treba da nam ugrade diplomate na vrata koja vode ka dvoristu), hocemo li ili ne, mi se izjasnimo, potpisemo i stavimo u posebno sanduce, a ona to upise kao da smo prisustvovali sastanku. Sve ostalo kaci na oglasnu tablu, znaci ponude, cene, pa opet anketa hocemo ili ne, i tako.
Za sada nije bilo problema, a kako je nasa predsednica nezaposlena, a u toj zgradi ima tri-cetiri stana, ima dovoljno razloga da radi u nasem interesu.

AnaK

Hvala. Poslaću mm-a da pročita šta ste pisale, pošto je delegiran da ide na sastanak  :girl_haha:
Janko 23.7.2002.

Finalina

meni smetaju mirisi, prljavstina i starudije

nemam problema u zgradi gde zivim, ovde su ljudi skoro pa stalno odsutni :rofl:

mada  :girl_sad: problematika "zajednickog" zivota i svest o stambenom prostoru, svuda su isti

Summer

Ja zivim u kuci, 1. sprat je nas, a prizemlje jos niko nije kupio. Mi imamo zaseban ulaz i svoje dvoriste. Oko nas su one poznate "karingtonke" u V. banji, u kojima, ja mislim zive duhovi  :rofl: Niti koga cujem, niti vidim, nikakvi mirisi ne dopiru, ponekad otvoren prozor, neko kosi travu u dvoristu i sl. Uzivancija  :)
Dok smo ziveli u zgradi na Karaburmi, smetalo mi je najvise sto sam cula apsolutno sve iz susjednih stanova, sto mi je u wc-u stalno "mirisao" komsijski rucak.
Podseti me Zumbulica
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.