Mobilni operateri - kako pronaci odgovarajuci paket

Started by maripoza, July 16, 2010, 06:38:33 PM

Previous topic - Next topic

Glitter

i da dodam u galaxy mini sam dobila samsung micro sd karticu od 2gb sa adapterom za citac
kamerica je pristojnih 3.15 megapixela, za razliku od 2MP na ovom Y galaxyju

Glitter

e da, jos ovo i secite  :lol:

kad sam letos pokusala da sa 325 tarife predjem na 600 nisu mi dozvolili uz obrazlozenje da sad mogu na smart 550, sto je ista vrednost, ali sam vec posle mesec dana neisplativosti presla na 1100

Praslin

"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

Flyingman-Junior

Quote from: linga on December 06, 2011, 06:14:51 PM
Mislim da cu na kraju uzeti ovaj http://www.vipmobile.rs/mobilni-uredjaji/htc-wildfire-s.1445.html
:girl_smile:

Quote from: Praslin on December 06, 2011, 08:50:36 PM
:clap:
MM ima taj telefon i prezadovoljan je.
i ja sam se odlucio za ovaj telefon u VIP-u uz paket smart 1100. Do sada sam imao postpaid 900. Uzecu ga do kraja meseca.

linga

Da ja cu uzeti smart 1100, do sada sam bila na ovom starom 325. Kako slabo kucam poruke, ovo mi još više odgovara, plus telefon  je uz taj paket 9.900 dinara, što je o.k.
Prethodne dve godine sam bila zadovoljna, dosta sam pričala a retko izlazila iz pretplate.

Glitter

mislim da cu sad da dobijem blueberry za pooosoooo :D

Glitter

mislim blackberry ali ja volim da ga zovem blue  :lol:

linga

Pazi kad sam ja ispravno pročitala, lol!super gl.itt, ja bih bila srećna da dobijem bilo kakav sl. tel.

Flyingman-Junior

Quote from: linga on December 07, 2011, 08:28:58 AM
Da ja cu uzeti smart 1100, do sada sam bila na ovom starom 325. Kako slabo kucam poruke, ovo mi još više odgovara, plus telefon  je uz taj paket 9.900 dinara, što je o.k.
Prethodne dve godine sam bila zadovoljna, dosta sam pričala a retko izlazila iz pretplate.

Prenecu vam moje iskustvo sa VIP-om...
Ugovor mi istice krajem meseca pa mi je stiglo pismo /obavestenje da mogu da izaberem novi telefon ili popust od 25%. Do sada sam bio na post paid 900 paketu koji vise ne postoji. Ima veci i manji, pa posto je meni i ovaj bio veliki odlucio sam da predjem na post paid 600 ili na smart 1100 (najverovatnije cu smart da izaberem).
E sad resim ja malo da se pravim naivan i da probam da se pogadjam sa VIP-om. Pozovem korisnicki servis i pitam posto bih presao na nizi paket i uzeo bih telefon WF-s a on u tom paketu nije za dinar vec se doplacuje imam li pravo na 25% popusta. Naravno odmah mi cura objasni da nemam jer je i po toj ceni telefon "povlascen". Ja tu kao krenem da se premisljam pa ok videcu kod telenora ili mts-a, ima ga kod njih u ponudi pa razmislicu ali bih ipak voleo da ostanem u VIP-u jer sam zadovoljan uslugom i ... Na to meni kaze cura da ne moze nista da mi obeca ali probace da se konsultuje sa kolegama i da ce mi izaci u susret koliko mogu. Pomislim ja ova mene zeza i nema nista od toga. Sutradan zvoni mi telefon i javlja se cura i kaze mi da su mi omogucili jos jedan mesec 50% popusta a posle toga narednih 12 meseci po 25% popusta i da ne mogu na dve godine da dobijem popust.
Zahvalim se ja curi sto se potrudila i kazem da cu produziti ugovor sa njima (mada bih ga produzio u svakom slucaju). E sad meni sve to postane zanimljivo i resim malo da se igram i da probam da vidim koliko jos mogu da idem daleko.
Prodje nekoliko dana od tog razgovora sa njima, i svratim ja u VIP centar u Zajecaru posto ih kod nas nema. Prvo pocnem da se raspitujem redom za popust koji mi je obecan i momak mi potvrdi da je sve zabelezeno kako mi je i obecano, sledece krenem da se raspitujem za telefon i kod njih ima samo jedan jedini jos u boji koja mi se i svidaj i ne ali mislio sam da je demo telefon koji koriste za pokazivana pa u startu sam znao da necu da ga uzmem. I opet ja pocnem pa nista, razmislicu, pa svraticu do telenora imaju ga i oni u ponudi pa ...
Na te moje reci momak krece da me odvraca pa znate gospodine ako vam nije bas hitno da danas uzmete telefon ja cu se potruditi da ga narucim iz druge poslovnice, pa evo imacete i dodatnih 25% popusta u prvih 3 meseca pa ce te tako imati 4 meseci popust od 50%... Zahvalim se ja njemu unapred na trudu i kazem da cu sacekati jos nekoliko dana da mi se on javi. I opet ja pomislim da nema nista od toga da ce mi se on javiti kad posle dva dana zove taj momak i kaze da je pokusao sve da mi nadje telefon u boji koju sam trazio ali da ne moze nista tako brzo i da bih trebao da sacekam desetak dana da im stignu novi. Zahvalim se ja opet njemu i kazem da cu sacekati do narednog odlaska u Zajecar.
Prodje par dana, ja poslovno odem do Knjazevca, svratim do VIP partnera (ni tamo nemam VIP centar). Pitam prvo za telefon, super imaju ga, onda uslede pitanja o popustima i povlasticama koje sam do tada dobio, potvrde mi da je sve evidentirano i da se ne brinem nista, izaberem tarifu smart 1100, prebacim kartice u telefon, aktivira mi cura tarifu (koja pocinje tek od kraja januara posto mi izmedju ostalog produzavaju staru jos jedan mesec takodje po povlascenoj ceni od 50% popusta). Spremi ona ugovor da potpisem i u trenutku pre nego sto sam ga potpisao pise doplata 9990 din. Pitam ja da li ja ovo trebam odmah da platim? ona kaze da naravno. E neces sestro tako, pa meni su rekli da mogu na 6 rata uz mesecni racun. Kazem joj ja da ja nemam novac kod sebe i da su mi rekli na mogu na rate. Ona kaze pa mi nemamo tu mogucnost, mi smo partner VIP-a a ne VIP centar. I onda sno pristupili proceduri ponistenja ugovora nasta me je radnica nekoliko puta pitala da li bih ipak hteo da platim ceo iznos odjednom. Morao sam da napisem pismenu izjavu na fotokopiji licne karte i da nece biti nikakvih problema samo sto moraju proci par dana dok njima stigne pismena izjava i dok sve prodje kroz sistem pre nego sto u nekom vip centru ne dobijem konacno sve ono sto sam zeleo i izborio.

Ahh sto sam postao nezgodan gradjanin (inace nisam ranije bio takav)  ;)  :D  :D  :D

maripoza

Old enough to know better, but too young to care.

Flyingman-Junior

@ Poza
Samo da ti kazem da sam postao ovakav citajuci ovaj forum, inace nisam bio zakeralo. Pored vas sam naucio da se cenjkam, naucio sam neka prava potrosaca i slicne stvari. Inace u drugom krugu trazicu im dva telefona plus sve ovo gore navedeno, pa nek ide zivot!!!  :-\ :crazy: :crazy: :crazy:

maripoza

:lol:
Od mene sigurno nisi naucio, mene bi uzasno mrzelo, mada bi trebalo da naucim da se cenjkam, cujem da se to radi i u ozbiljnim poslovima, a kamoli za ovkve sitnice. Treba mi neko da me poduci!
Inace, podrzavam, ides dokle mozes i dokle imas zivaca. Samo jos i ja da naucim da sprovedem u praksu. :lol:
Old enough to know better, but too young to care.

linga

Quote from: Flyingman-Junior on December 09, 2011, 11:21:10 PM
@ Poza
Samo da ti kazem da sam postao ovakav citajuci ovaj forum, inace nisam bio zakeralo. Pored vas sam naucio da se cenjkam, naucio sam neka prava potrosaca i slicne stvari. Inace u drugom krugu trazicu im dva telefona plus sve ovo gore navedeno, pa nek ide zivot!!!  :-\ :crazy: :crazy: :crazy:

Ako si, ako  :turpija:
I ja planiram da se cenjkam, dooobro mozda necu biti bas toliko zakeralo  :rofl: Inace mm meni uzima telefon a ja cu onda da uzimam popust, posto nam drugi telefon ne treba...