Main Menu

Zastoj mlijeka i mastitis

Started by emge, July 22, 2010, 05:50:42 AM

Previous topic - Next topic

emge

Prvo da napišem da je Marko na kontroli sa 5 nedelja imao 4500gr :clap:

A, sada da kukam. Upravo imam T preko 39. Krenulo je od juče ujutro, bol u desnoj dojci, ali nikakav prejak bol, kao modrica. Prvo T popodne je bila oko 38.5. Uveče je bila 39.5. Sad u toku noći opet stigla do preko 39 :(

Tuširala sam se vralom vodom, praznila dojke ručno i pumpicom. Stavljala oblog od kupus večeras tokom spavanja. Davala sam mu da sisa u položaju ragbi lopte, ali opet nije izvukao sve.
Sveukupno moje stanje nije loše, osim što mi je hladno kad mi T skoči.

Marko ko za inat nijedno veče nije čvršće spavao.

stacka

Emge, a jel imas grudvice i da li ti se dojka crveni? Mene je spasio I. onaj put, izmasirao me i razbio sve grudvice, mozda i ti imas neku koja ti pravi problem.
Nemam sta pametno da ti kazem, sve vec znas i sama, samo se nadam da ce proci brzo :bighug:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

linga

Emge, znas i sama blago kruzno masiranje, topao tus, guranje prstima grudvice ka bradavici, probaj da promenis njegov polozaj na dojci.

emge

Imam grudvicu, imam crvenu dojku :( Ne znam da li od mog gnječenja, ili od grudvice :crazy:

disco2000

emge

Kod kog dr bih trebala da odem? U savjetovalište za bebe ili kod ginekologa?

linga

Najbolje je da odes do patronaze, ako ima ikog voljnog da ti pomogne.
Bas mi je zao sto se patis...

Margarita

ja sam isla kod opste prakse, jednom sam stigla cak i do hirurga :nokti2:

Vila

Ja sam išla kod ginekologa. Dadoh ti savet na Tricama...
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

emge

Patronaža je u DZ samo ujutro?
Čini mi se da je stanje bolje. Da je Marko to razbio na kraju. Evo krenula sad T i da mi spada, iako nije prvih sat po uzimanju paracetamola.

Despina

emge :bighug:
ja sam bila kod ginekologa ali pokusaj i kada sisa da masiras grudvicu i potiskujes ka bradavici.
A, L, S

Vila

Kako je danas, prolazi li temperatura?
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

emge

Jutros nema T, za sad.
U toku noći opet je bila 39.5 :crazy:

Uzela sam neki homeopatski lijek juče.
A, nisam otišla kod dr jer su mi u Halo bebi opušteno rekli da samo on sisa više sa te strane i to je to.

Summer

David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

emge

Odvojila sam temu :)

Bila mi je babica, masirala i masirala i nije uspjela da isprazni. Zbog toga misli da treba antibiotik, boji se da će da mi se vrati T.

Homeopatica misli da mi ne treba antibiotik.

Posle njene  masaže Marko je i ispraznio dodatno nešto malo, ali grudvica i dalje stoji.

Ja danas imam neku malu T, oko 37.5.

Eto, sad se mislim šta da radim...