Main Menu

Naši mali vežbači

Started by stacka, August 10, 2010, 03:12:04 PM

Previous topic - Next topic

stacka

Bili danas kod Markovicke na kontroli, sve je uglavnom OK, tortikolisa vise nema ali je malte ne zamerila sto Masa sedi :crazy: imala sam utisak da ona misli da je mi postavljamo u sedeci polozaj :-\
bila je u fazonu kad sam je ja pitala da li da je sputavamo i kako - da je stavljamo u bocni polozaj. vazi, kako??? Fizijaterapeut u fazonu kakvo crno sputavanje kad je sve to sama uradila...  i tako :crazy:
Poslala nas i kod psihologa zbog toga sto zuri i ona ustanovila da Masa radi stvari koje treba da radi beba od 8 meseci (dve kockice u ruci, skidanje "narukvice" sa ruke, guranje ruke u posudu da uzme.)
Kontrola za 2 meseca ponovo
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

linga

To je nasa napredna smizla, a ja jako ne volim sve te koji ukalupljuju decu  >:(

pra-sence

Ja opet nisam uspela da zakazem,Gajicka se uopste ne javlja na telefon  :ljut:.
I posle se pitaju zasto ljudi odustanu od kontrola..

Deda

I ju, pa sta psiholog da radi sa detetom koje zuri mesec dana   :blink:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

stacka

Nemam pojma Dedo :crazy: psholog je isti koja je pratila i Aleksu, odusevila se Masom, jos nam rekla sta da radimo sa njom da je podsticemo jos vise, kaze "Moci ce ona to, sigurna sam" I danas je uspela :girl_in_love: (iz vece posude izvukla manju tako sto je uvukla rukicu unutra)
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

AnaK

Janko 23.7.2002.

disco2000

cecab

Bebac mi za nedelju dana puni 4 meseca i pre neki dan smo isli na redovnu kontrolu i bocu.
Dr kaze da je ok iako je "malo cvrsci" ali da nema razloga za dodatno pracenje.
Meni se ne svidja to sto kada radimo vezbice i kada ga drzim za ruke (kao podizem u sedeci) on se ne oslanja na guzu vec nekako podize ceo taj deo, ne znam da li me razumete, kao da se oslanja na stopala a ne na guzu. Probam i stopala da mu dignem u vazduh i drzim dok radim tu vezbicu a on se opet ucvrsti i izgleda kao da ga vucem uvis. Nekada uradi kako treba, ali cesce ovako kako sam opisala.
Isto tako, kada ga drzim u narucju podize glavu i naginje se ka napred kao da radi trbusnjake...
Meni je sve to cudno jer Dunja nije bila takva, doduse ona je bila hipotonicna, ali ne znam koliko je to normalno za njegov uzrast.
Dr kaze da je sve ok, ali ja se ipak nosim mislju da joj trazim uput za Sokobanjsku... Sta mislite?
kojim bi vezbicama trebalo da popravim ovo stanje?  Da ga opustim...

Hvala unapred :flower:
Mamina Dupeglavka :) 24.02.2007.
Mamin Dupeglavac :) 24.11.2010.

cecab

i jos samo da dodam da jos uvek ne krece rukom ka ponudjenoj igracki..

ima li koga? :D

:flower:

janavi

jao ja sam sve pozaboravljala :-[
ali tražila bih neki uput za fizijatra, najbolje je da ti neko vežbe pokaže
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

jel

i ja sam pozaboravljala  :-[ javice se mamice sa novim bebama
meni se cini da je rano da poseze za igrackom  :ces:
narocito iz lakta, bolje ove mlade da nesto kazu  :girl_haha: ja sam sve zaboravila
al secam se da treba da primeti ruke, pa da ih analizira, gleda, gricka, prstice  :think:

ono sto definitivno znam to je
Zakon centralne linije - uvek vracati u centar, kad god se igracka pruza u visini npr grudi centralno da je sagleda
ko ti je pokazao te vezbe uvodjenja u sedeci polozaj tj to je zbog vezbe vrata i drzanja glavice
i znam definitivno da pravilno drzanje glave moze kroz puuuuuno vezbica da se podstice

mozda ako vam ova Mali Buda vezba ne odgovara, da probate sa nekom drugom?
moja preporuka je da obavezno vezbe treba da ti pokaze neko strucan
i da neko strucan treba tebe da obuci da vezbas sa bebcem
:bighug:

My name is Luton, Robin Luton :lol:

stacka

Ceco, moj ti je savet da uzmes uput od fizijatra i odvedes ga na pregled. Ako nista drugo, cak i ako si isla za dzabe bices bar mirna.
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

cecab

Hvala vam :bighug:

I kako ste smele sve da zaboravite...  :D

bibiz

meni je jos iole sveze :)
mislim da jos nije nesto zabrinjavajuce sto ne hvata igracke, uporedjujem sa jetrvinim malim koji sada ima 7 meseci, on je imao 4 puna meseca pa nije hvatao, i ja sam mu par puta tutnula igracku, pa ga drazila, onako mu prstice skakljala ponudjenom zveckom, i on je poceo posle dva tri dana da hvata... Sad se sprema covek da propuzi... e sad to sto hoce odmah na nogice, ni to ne bi trebalo da je neki problem veci, kako su nama to objasnili to je hipertonus.... ali da ja sad tu ne izigravam doktora, pravac fizijatar!

cecab

Ma znate kako mame nekada mogu da preteruju :-[
Juce je bas poceo da hvata igracke i da ih zadrzava kratko u ruci, a i kada smo radili posle kupanja vezbice lepo se dizao na guzu. Jutros sam ga opet uhvatila za rucice i fino se podigao.
Moguce je da je malo vise zgrcen, a moguce je i da meni to izgleda tako jer je Dunja bila hipotonicna, pa mi je ovo sve too much  :D
Hvala na savetima, sacekacu do sledece kontrole pa cu videti... ako naidjem na jos neki nedostatak , trazicu uput.
Za sada cu da o'ladim  ;)

:bighug: