Organizacija, sortiranje -svega i svacega

Started by maxic, November 21, 2011, 03:46:28 AM

Previous topic - Next topic

maxic

Hajde da razmjenjujemo ideje o kucnoj organizaciji, bilo cega. Cipela, tasni, kuhinjskih fioka, nakita... sta god vam padne na pamet.

Ja sam proljetos organizovala plakar u predsoblju, u njemu stoje cipele i jakne- funkcionisalo je savrseno ljeti.  Juce nam pade privi snijeg, izvukosmo skafandere, salove kape rukavice, cizme za snijeg- napravi se haos u tri skoka. Ofingeri prepuni , rukavica vec jedna ( od sparenih) izgubljena u kuci.
Gleda po netu ima dobrih ideja, ali nigdje za ovoliko ljudstvo :lol:
Evo sta mi se svijdelo
http://orgjunkie.com/2008/12/storage-star-mitten-holder.html

U plakaru imam onu ikeinu policu sa 6 kocki , ali nemam pojma kako da ubacimo sve ove cizme u iste, plus kad udjemo mokrih cizama, sta da radimo dok se osuse?  Hodnik mi je relativno mali, kad svi ostave po cizme, nastaje haos. 
Imate li ideje? Jeste li vidjeli nesto zgodno, prakticno?
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

Plava Baklava

Ja za cipele hoću da kupim ovo:



Staviću ga u ostavu, koja mi je inače na sredini predsoblja. Razvlači se do visine 240 cm. Staje 48 pari cipela, nivoi se okreću.


moj vrtiguz

...................................................
ima nas i ovde:  http://plavabaklava.wordpress.com/

moje petljancije: http://bojeduse.wordpress.com/

zona sumraka: http://razmisljarnik.wordpress.com/

maxic

Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

Plava Baklava

#3
Našla sam da mogu da poručim preko neta. Merkam ga već neko vreme i mislim da je NG pravi trenutak  ;D. I cena mu je sasvim OK u odnosu na to što pruža: cca 80 EUR.

A ovo bih za plakar, jer suknjica baš imam:



moj vrtiguz

...................................................
ima nas i ovde:  http://plavabaklava.wordpress.com/

moje petljancije: http://bojeduse.wordpress.com/

zona sumraka: http://razmisljarnik.wordpress.com/

janavi

kod mene organizovani samo papiri (dokumenti, računi, donekle knjige...)
ostalo nije, ne treba mi takva organizacija :D
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Lani

Meni treba pod hitno.  :crycry:
Vraćam se posle da pišem, kad namirim decu.

dmi

za cipele nemam resenje drzim u ormaru za cipele i sredjujem s vremena na vreme
svaki drugi dan sredim i kutak iza vrata gde nam stoji ono sto nosimo non stop

nakit drzim po kutijama i to uzimam one sa pregradicama
to mi super funkcionise
za tasne sam probala onaj drzas sto ide preko vrata
ovo http://www.holdnstorage.com/itemdetail.asp?mod=PC-12211&utm_source=GoogleProducts&utm_medium=Free&utm_campaign=ShoppingSites&zmam=53021449&zmas=1&zmac=2&zmap=PC-12211&gclid=CPTJqraQx6wCFYwaQgodXCLdrw
ali mi nije zavrsilo posao jer su drske nejednake duzini pa su isle jedna preko druge pa ne mogu lepo da se zatvore vrata i tako
odusatala sam od toga i vratila se na stari sistem slozim lepo pa jednu na drugu
Tesa Principessa 12.06.2005.
"...you're never fully dressed without a smile..."

"Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act."  — Leonard Cohen

Saska

Ja sam ovde potpuno nemocna :innocent: . Previse ljudi, premalo prostora, svaki iole raspoloziv kutak popunjen.

Zumbulica

Rukavice, kape i salove koji se nose drzim u korpi na komodi u hodniku, jos kad bi ih tamo ostavljale umesto sto ih spuste gde stignu  :crazy: Za obucu imam plakar na ulazu, veliki plakar sa kliznim vratima, ali i meni je smorno da guram velika vrata. Tu kacimo i jakne, Emi je visoko. I meni je najveci problem mokra i prljava obuca, posebno visoke cizme, to ostavljamo u hodniku odmah pored vrata  :crazy:
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

linga

Ja se na sajtu time bavim i iz licnih pobuda, stalno trazim i isprobavam resenja, jer me haos izludjuje,a mali prostor, nas mnogo, sitna deca, eto lako haosa. pisem vise kad budem pri kompu.

Plava Baklava

Ovo nije loša ideja za tašne:



Za marame i čarape (hula-hopke) je meni super Ikeina vešalica, kao štrikani krugovi pamučni, mislim da ih ima 16.


moj vrtiguz

...................................................
ima nas i ovde:  http://plavabaklava.wordpress.com/

moje petljancije: http://bojeduse.wordpress.com/

zona sumraka: http://razmisljarnik.wordpress.com/

martina

jao, bas sto kazes, ljeti i nekako, al zima...

jel mozes da napravis neki ulaz kroz garazu ili mud room?
to bi ti bilo idealno.
ja bas ne mogu, tako da mi je predsoblje stalno prepuno cipela. to znaci u jesen lisca, u proljece blata sto nanesu na cipelama. plus sto vole da ostave ruksake na vratima, ne moze se uci u kucu.

meni se svidjaju oni otomancici sto se odozgo otvore, pa mogu tu da uvale ruksake

prosli bozic u collingwoodu je bila katastrofa, imali smo dvije familije od po cetvoro u posjeti - plus jelka nasred kuce. pa to je stvarno bio vjecni haos... ulasci i izlasci iz kuce su bili vrlo zanimljivi ... skije ostaju u garazi, al skijaske cipele, cizme, kacige, rukavice i salovi na susenju.... ma haos. gore bas imamo mali prostor za ulaz, ali moze da se udje i kroz garazu, pa smo onda isli pola-pola. ma treba ti project manager da oranizuje ulaz u kucu
sad semo da organizujemo ogromnu vjesalicu za jakne i kapute

za cipele - jos ne znam sta cemo.
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Glitter

nemam ja to...mislim organizaciju, nikad nisam i mislim da nikad i necu...nekako izguravam  :crazy:

cici

Mene nervira sto sve ovo mora negde da se okaci.Obuca po kutijama, tasne na dnu ormana pa jedna na drugoj, bar je svaka posebno spakovana u pamucnu kesu.Nemam resenje.


Xe

Ima moja bivsa koleginica: stvari koje ne nosi duze od tri meseca baci ili pokloni.  :D  Radi se o stvarima koje nisu vezane za sezonu, one sezonske razmatra malo duze.
Jedino ne baca knjige, njih seli iz stana u stan.


Resenje je kupovati manje i voditi racuna o potrebama i rasporedu, ali ja jos nisam upoznala osobu koja bi se tako ponasala  :turpija:
Nama samo planinarska oprema zauzme pola ormana, da ne spominjem kolike su MM-ove cipele, broj 46  :crazy:  a ni ja sa 41 ne zaostajem  :crazy:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL