Main Menu

Deca i mobilni telefoni

Started by Urbana, December 26, 2013, 11:35:44 AM

Previous topic - Next topic

Glitter

malac se nekokntrolisano cese po licu i ocima i ruke u ustima takodje

zavisi za sta joj treba, u srb sam primetila da su vrlo slicne cene iphone-a, ipad-a i mac book-a :crazy: sto mi je bizarno obzirom na odnose cena preko.

Meni bi jedan od glavnih protiv razloga bio to sto je nebezbedno nositi telefon te vrednosti okolo, ajd sto bi mogla da naleti na budalu koja bi lupila dva samara i odnela telefon, ali sto bi se uplasila.

meni ovo vreme nesto sve lici na ono skidanje najk patika pa su deca dolazila bosa kuci :crazy:

Glitter

a iphone kao telefon je sjajan presjajan, ali ne moze da radi na prepaid kartice (tehnicki moze ali su to neogranicene dopune svakog dana, imala jedna moja prijateljica koja je uporno pokusavala da ne ode na post paid i svakog dana telefon joj je jeo ok o150 dinara dopune samo na data protok, arealno bez svih tih stvari iphone je samo fin dzepni foto aparat idiot :crazy: )

emge

Ako je umjerena u korišćenu, ja bih joj kupila. :)

Moji imaju sada po pola sata dnevno iPad i super je. Sami našteluju vrijeme (na šporetu :lol: ) i mnogo je to sve bolje. Sad ću i crtaće da ograničim na pola sata i uživancija :)

Glitter

Quote from: emge on October 28, 2014, 09:46:18 AM
Ako je umjerena u korišćenu, ja bih joj kupila. :)

Moji imaju sada po pola sata dnevno iPad i super je. Sami našteluju vrijeme (na šporetu :lol: ) i mnogo je to sve bolje. Sad ću i crtaće da ograničim na pola sata i uživancija :)
nauci bre decu da stelaju tajmer na ipadu :burko:

emge

A, ne.. ovo fino ja vidim da li su fer namjestili :D

Prvih nedelju dana je bilo "samo još malo", sad vidim da odmah ostavljaju... pri tome štopred neumorno bipće dok ga oni ne isključe :lol: i kao da im je i interesovanje za iPad opalo. A najbolje je što tih 30min koriste 10 ujutro, 15 popodne, 5 malo kasnije :girl_haha:

Urbana

Nema tu pravila umereno-neumereno moja Monika je koristila umereno dok je imala samsung trendy sad iphone ne ispusta iz ruku ..... Lola od kad je napunila 14 ( pre mesec dana ) bas se promenila i postala umerena u svemu...bas pre neki dan kaze....tako se bolje osecam sa 14 godina.

Ma grozno je skupe su to stvari, tesko im nekupiti kad svi 80% njih ima iphone ... vecina 4 ili 4s....ali svaki dan pricaju kako je nekom ispao, puko...itd...naprosto previse su im u rukama.
Ne bojim se nacizma i terorizma imam strah o pomodarstva i primitivizma

martina

masho, a koji ti je razlog da neces?
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Praslin

Meni bi jedini eventualan razlog protiv bila verovatnoća napada zbog otimanja telefona  :nokti2:
Što se internet potrošnje tiče, ne mogu da verujem da ne može da se podesi da se manje troši, ili da se isključi data transfer sa mreže, nego da sve ide samo ako postoji dostupan wireless.



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

Glitter

pa onda se to svede manje vise na wireless kod kuce, a onda je to van kuce samo obican telefon
moze u principu da se sve podesi na manuelno skidanje podataka sa mreze, tipa refresh fejsa ali opet svaki taj refresh vuce odredjeni paket Mb

Glitter

ta prijateljica o kojoj pricam ga je na kraju prodala jer joj se na pri peidu nije isplatio uopste :crazy:

kalimero

ja, npr, uopste ne razumem skupe i kvalitetne telefone kod dece..... radiej cu svako malo da mu uzmem tlf za dinar, pa kakav god, da mi nije zao ni telefona ni da ga ukradu, ni da ga pokvari, ni da ga izgubi, ni da mu ispadne......
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

maxic

Quote from: kalimero on October 28, 2014, 06:19:21 PM
ja, npr, uopste ne razumem skupe i kvalitetne telefone kod dece..... radiej cu svako malo da mu uzmem tlf za dinar, pa kakav god, da mi nije zao ni telefona ni da ga ukradu, ni da ga pokvari, ni da ga izgubi, ni da mu ispadne......

Ja razumijem ovo.  S druge strane nekad im kupim nesto sto nema bas smisla, prosto zato sto zele, pa da im ispunim zelju.

Masho ako mene pitas, kupi joj, dogovorite se o koriscenju, mozda da stari nosi sa sobom ukoliko se plasis da bi mogao neko da joj ga urkrade ili da ga izgubi.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

linga

Ja bih joj uzela neki drugi telefon, takodje smart, manje vrednosti, tj da uzme od svojih para.
najpre, jer za ono za šta njoj treba, i taj telefon će da služi svrsi, zatim zbog momenta otimanja i zbog toga što je to ovde na žalost statusni simbol.

Zumbulica

Ja bih kupila, zato sto sam ubedjena (ubedila me deca strucno i argumentovano :lol: ) da vredi  ... Problem je sto je ovde nerealno skup  i ima dosta losih na trzistu. Malo i to sto je za decu opterecenje da nose toliko skupu stvar. A sa tim sto ga mozda neko tretira kao statusni simbol nemam mnogo problema ...
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Urbana

Quote from: Glitter on October 28, 2014, 06:17:55 PM
pa onda se to svede manje vise na wireless kod kuce, a onda je to van kuce samo obican telefon
moze u principu da se sve podesi na manuelno skidanje podataka sa mreze, tipa refresh fejsa ali opet svaki taj refresh vuce odredjeni paket Mb

Samo da vas pitam kako se to ne isplati na pri peidu....ovde niko deci ni ne uzima nista drugo do pri peid nebitno da li je iphone ili neki drugi smartphone.....kupi 10 evra , pa za 6 meseci opet .... to koliko oni koriste telefon dovoljno im 10 eu za 6 meseci.....u skoli imaju wifi .... nazalost, kao i kod kuce....a kad su vani malo se i druze ;D .... opcija slusanje muzike i koja fotka.

E sad ako iphone nije masovno zastupljen kod dece onda ga ne bi kupovala.
Ne bojim se nacizma i terorizma imam strah o pomodarstva i primitivizma