Hrono 2. ili hrononutricija za pocetnike

Started by Deda, September 05, 2014, 09:19:15 PM

Previous topic - Next topic

Lukina mama

to ce bubi da ti odgovori, mada mislim da zelenis moze, dodas vodu, ja dodam jabuku i pola banane....tako ja pravim sebi.

Luka ,09 April 2005

bubi

Glitt, ja bih koristila uz neko mesiste.
Mada po striktnom hrono imaju neku teoriju supa (tečnost) 20 min. pre klasičnog ručka.
Ja mislim da bi on mogao ali u vreme obroka.
Muškarci brže skidaju kg a njemu je bitno da se uobroci.

Deda

Moze tecnost iz corbe ali pola sata pre obroka , nema veze sto je musko. Trik je u tome da voda razblazava te enzime (ili stagod) koji razlazu hranu .
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Glitter

Ali ovo ne bi bila kuvana tecnost iz corbe nego blendano povrce sa vodom
Kao gaspaćo

Deda

Pa blendano moze ali ako lici na corbu ne moze , ako me razumes  :lol:
Ali svakako treba neki protein uz to , ne samo povrce.

Glitter

u sustini je problem to sto je tecno?
ma ja sam imala ideju da npr za rucak spakujem neko grilovano meso plus salatu plus povrce koje bi on zbuckao na poslu pa makar i popio pola sata pre rucka ili varijanta gotovo jelo plus buckuris umesto salate, pa opet nek ga pije pola sata pre rucka. jel to radi posao?

Deda

Ja mislim da je bolje da preskoci, pije se samo tecnost od supe , a akom ima povrce to telo prepoynaje kao hranu . zato se ne pšije ni ona glupost sasi voda jer ima krastavac. Mislim nije to nesto bez cega se ne može, ako se odreknes hleba , slatkisa, mleka, pa možeš i bućke  :lol:, ima super jela za spremanje, pogledaj i onaj blog hronomen , ima svasta.

Glitter

trazim razloge da kupim onu masinu :lol:

si hefe :pioneer:

bubi

Glitt,
moje misljenje je da moze to zbuckano povrce u koje se ionako dodaje samo malo vode, jer povrce ga vec ima u sebi.
Kao i kad skuvas tikvicu ona je sama po sebi voda.
Hocu reci ja bih njemu to napravila ali da pojede meso salatu i taj buckuris kao jedan obrok, i tu onda nema sta da organizam prepozna.
Povrce samo po sebi ima dosta vode te po toj logici trebalo bi cediti povrce da se ne bi pojela tecnost iz istog.
E tu dolazimo do onog da ja volim pravila ali ne i nesto sto mi bas nema logike i ne pije vodu.
Gomila stvari je osporavana sa HI, poenta je da se uobroci, znaci tri obroka, kombinacije se znaju a sad da li ima malcice vode u tom povrtnom buckurisu mislim da ne moze pokvariti ama bas nista.
Jer nije se niko udebljao od povrca i supe nego od slatkisa i nezdrave hrane, zato i smatram da je bolje uvesti neke promene pa makar i postepeno nego ih ne uvesti nikad.
U HI je bila prica nema jogurta i kukuruznog brasna, pa onda u kuvaru jela sa kukuruznim brasnom gde se i uvece jede sir.
Postoje i individualne smernice i tu se prilagodjava jelovnik od osobe do osobe.

Hocu reci, Glitt kupi "makinu"  ;)

Glitter

hvala :flower:

u sustini on sada jako malo jede a frustriran je jer ne vidi rezultate. HI mi je pala na pamet citajuci ovde vas da se kilogrami gube a jede se

Finalina

moze li ili ne moze pasirano?....i mene interesuje kojom logikom treba da se vodimo

za heljdu mi niste objasnile zasto ne moze... zato sto je uh u vreme rucka?

zasto ne moze sasi voda?

bubi

Glitt,
to je ona prica jede malo i telo "skladisti" sve sto se unese jer "misli" da nece dobiti potrebne materije.
Ja verujem da ce njemu hrono zaista pomoci.
Malo na pocetku je sve zbrkano, ali kad su udje u stos lagano to ide, videces.

bubi

Finka,
-ja bih pasirano jela.
-heljda u restrikciji ne ide za rucak jer je ugljeni hidrat.
-Sasi voda ima u sebi krastavac ne uzima se jer je organizam prepoznaje kao hranu i onda se remeti satnica.
Mozes lepo napraviti caj od djumbira i limuna.
:bighug:

bubi

Restrikcija je vrlo jasna sta moze a sta ne.
Ja sam se prva dva meseca strogo restrikcije pridrzavala.
Posle cete i same uvideti sta vam prija a sta ne.
Jednostavno svaki organizam je drugaciji.
Meni kupovni ajvar ne prija iako pise da nema ni secera ni sirceta.
od njega sam danima dusu ispustala.
Onda dobijem od moje drage santice domaci hrono ajvar i odlucim, pojescu ga pa makar umrla.
e od domaceg me nije uopste zaboleo ni zeludac ni stomak.

Finalina

bubi hvala :kiss1: i ja bih jela pasirano, a deda me zbunila komentarom da ne sme heljda kao dodatak u corbu.... e jedino ovo za sasi vodu ne kapiram bas najbolje zasto ne treba, ali proucicu to malo bolje ( meni se ionako vise svidja samo djumbir i limun ) ... da li nana u vodu sme da se stavi?