Main Menu

Najčuvenija Ana(K) torta :)

Started by kalimero, April 30, 2009, 12:13:01 AM

Previous topic - Next topic

Deda

Emge, ja sam jednom mutila i mutila , pa ugasila mixer  i sela da otplacem...Kad sam zavrsila sa  :crycry: , uzela sam da isipem taj shit i ajde rekoh jos neki krug mixerom. Da li verujes da je momentalno pocelo da se zgusnjava.... Patuljci...nemam drugo objasnjenje  :crazy:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

emge

Dedo, znam za taj tvoj slučaj :lol:
Nego, mislila sam da to nije bila biljna pavlaka.


AnaK

Opasnost kod mlečne pavlake je da se u trenutku može razdvojiti na maslac i surutku. Mislim da u dužini mućenja nema neke razlike.
Janko 23.7.2002.

Deda

Quote from: emge on January 20, 2010, 09:13:33 AM
Dedo, znam za taj tvoj slučaj :lol:
Nego, mislila sam da to nije bila biljna pavlaka.
Bila je  :crycry:
A nisu uspele ni korice  tada  :lol:
Pa ja rekoh zbog povoda
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Lani

Quote from: AnaK on January 20, 2010, 09:18:43 AM
Opasnost kod mlečne pavlake je da se u trenutku može razdvojiti na maslac i surutku. Mislim da u dužini mućenja nema neke razlike.

Jao zato je ja ne volim nikako.  :nokti2:
Jedne sekunde izgleda normalno a bukvalno sledeće se sva zduda  :crazy: :crazy:

AnaK

Ja rizikujem, jer mi je ukus neuporediv  :girl_in_love: Samo jednom mi se razdvojila. Inače, kad počnu da mi se vide tragovi miksera brojim do 20 i prekidam  :nokti2:
Janko 23.7.2002.

Deda

HA, ha, ha ...brojim do 20...
To je kao savet majke moje drugarice za mucenje belanaca- kad mislis da je gotovo, onda mutis jos 5 minuta  :crazy:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

cici

Emge, sledeći put uzmi veću posudu.


Xe

Quote from: AnaK on January 20, 2010, 09:18:43 AM
Opasnost kod mlečne pavlake je da se u trenutku može razdvojiti na maslac i surutku. Mislim da u dužini mućenja nema neke razlike.
Krace se muti mlecna, bar iz mog iskustva. Biljnu mutis i mutis i mutis...
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

cici

Iskustva su nam skorz različita.Uvek sam pravila sa biljnom, mutim je 5 minuta i bude baš čvrsto umućena.Gledala sam na sat :lol:
Morala bih da probam i sa mlečnom.Možda bih mogla sa piškotama da smutim jednu, mrzi me da pravim korice.


Glitter

Meni se biljna muti u sekundi a mlecnu uzima da mazem na leb :D

Finalina

jedan mali trik moze da pomogne kada se premuti slatka pavlaka:
doda se malo hladnog neprokuvanog mleka i jos jednom se umuti

nadam se da koristite kremfix, ja ga stavljam u sve sto makar i treba da lici na slag :D

takodje, u kolace od cokolade uvek treba staviti mrvicu soli ( ne pitajte me zasto, to je neki stari poslasticarski savet )

Finalina

Quote from: Deda on January 20, 2010, 10:33:06 AM
To je kao savet majke moje drugarice za mucenje belanaca- kad mislis da je gotovo, onda mutis jos 5 minuta  :crazy:
tacno tako :)

emge

Super mi je ispala, korice su taman, ni tvrde ni meke, samo su mi prve te vrste.
Praviću je ponekad svakako, jer je jednostavnija i brža od mojih torti :)

Ukus kremast i čokoladan, i prilično je bila pojedena sinoć :D

AnaK

Janko 23.7.2002.