Main Menu

Najčuvenija Ana(K) torta :)

Started by kalimero, April 30, 2009, 12:13:01 AM

Previous topic - Next topic

Lani

Meni je lepše je kad su tanje kore. Ako ti je prodavnica blizu, idi  ;)

AnaK

Ma ja mislim da će i ove kore biti tanke, ali ne providne :) Imaće 4 kore u svakom slučaju, ja mislim da joj ne treba dodatnog fila  :think:
Janko 23.7.2002.

Lani


AnaK

Videćemo, uostalom. Jedva čekam fotke  :clap:
Janko 23.7.2002.

janavi

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Kafica

Quote from: AnaK on September 21, 2009, 05:26:12 PM
Ček da izračunamo:

Površina tvog pleha je a*b = 35*33 = 1155
Površina okruglog od 26cm = 132 * 3.14 = 530,66

Teorijski može. Praktično, ja bih napravila 2 kore od po 3 jaja (i sve ostalo proporcionalno više za 50%).
Pozajmila sam od mame manji pleh, 30x20cm=600 što bi trebalo da bude ok :)
Malo sam nestrpljiva da počnem, ali dok me Ana maaama, nema šanse.
Ana 25.10.2004.
Zakon o održanju energije :girl_smile:

nelly

 :clap: :clap: :clap:
ajde kafice pa cu ja posle tebe :nokti2:
...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

Kafica

Korice mi nisu uspele :( Moram opet. Jedna je dekava, a druga tvrda k'o kremen kamen.
Bila sam nestrpljiva pa sam sve strpala da mutim odjednom :-[ Znači, to nikako!
Čokoladu sam razmutila u pavlaci i sad se hladi.

Hvala navijačima :kiss1:
Slika će biti obavezno, kakva god da ispadne (torta) :)
Ana 25.10.2004.
Zakon o održanju energije :girl_smile:

cici

Kafice, verovatno si je presušila.Zavisi od šporeta ali 5-7 minuta, ne više.


Lani


AnaK

Šta znači dekava:-[

Samo malo strpljenja  :kiss1: ti si kulinarski talenat  :bighug:
Janko 23.7.2002.

janavi

ni ja ne znam šta znači ta reč, al ako treba neko ko će da pojede 'nejestivo'
samo zovi, u sredu sam 'na brdu' :rofl:
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Kafica

Quote from: AnaK on September 21, 2009, 09:35:36 PM
Šta znači dekava:-[

Samo malo strpljenja  :kiss1: ti si kulinarski talenat  :bighug:
gnjecava, ali kompaktna
sutra ću ispočetka, prenervozna sam sada
:kiss1:
Ana 25.10.2004.
Zakon o održanju energije :girl_smile:

Finalina

gnjecava, dekava, zdudana ..... to su izrazi za jestivo neuspelo testo :lol:

zlatno pravilo : mutiti odvojeno - nauceno :clap: ( zumanca se mute sa secerom, to se dodaje u mucena belanca i onda se malo po malo dodaje brasno i na kraju kakao.... to sjedinjavanje se radi laksom brzinom na mikseru ill cak rucno, sto je najcesce i najbolje )

nelly

...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...