separaciona anksioznost i nocni strahovi

Started by Tchi, September 08, 2010, 09:59:03 AM

Previous topic - Next topic

Sandra

Ja ne znam, moj brat ima klinca od 2,5 godine. Poludela sam pre neki dan kada sam isla kod njih. Sve je na viku, dreku, nece nista da slusa. On kulira, kaze neka ga prestace, mora da izbaci to iz sebe. Svaka njemu cast, ali ja bih... Mozda me drmaju hormoni pa imam malo smanjen prag tolerancije.
Kada samo pomislim na to da i mene ceka. Mozda je malo prerano, ali koliko traje to?

Saska

ne razmisljaj unapred, nisu sva deca ista, a do 2.5 god ima da prodjete xyz faza  :)

emge

Tchi, noćni strahovi su budjenje noću, i to u prvoj polovini noći, znači 3-4h po zaspijevanju.
Noćne more su budjenje u drugom dijelu noći i tad dijete obično zna šta je sanjalo.

Marta je imala noćne strahove, javljali su se zbog premora. Nestali su kad sam počela da je stavljam u krevet sat ranije, iako nije izgledala umorna.


Elanor

Quote from: Sandra on September 08, 2010, 03:25:43 PM
Ja ne znam, moj brat ima klinca od 2,5 godine. Poludela sam pre neki dan kada sam isla kod njih. Sve je na viku, dreku, nece nista da slusa. On kulira, kaze neka ga prestace, mora da izbaci to iz sebe. Svaka njemu cast, ali ja bih... Mozda me drmaju hormoni pa imam malo smanjen prag tolerancije.
Kada samo pomislim na to da i mene ceka. Mozda je malo prerano, ali koliko traje to?
kod nekih kratko, kod nekih celi zivot, zavisi od roditelja, ali i od deteta :innocent:
nemoj sad da brines o tome, s decom se i mi menjamo :)
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Tchi

emge, njemu je to otprilike oko 4 sata po zaspivanju, posto u poslednje vreme strasno kasno zaspi, pustam ga dok ne krene u vrtic, ne znam moze da bude i jedno i drugo, u poslednje vreme se mnogo iskace pred spavanje, uvece se pale motorcici u guzi, a opet mozda da budu i more zbog toga sto je bio bolestan, bio je bolestan i pre, ali sada mu je bilo bas extremno tesko


emge

probaj par dana da ga  stavljaš na spavanje ranije, možda mu nije usluga što ga puštaš da je budan do ponoći. kod n. strahova ne znaju ni da su plakali, pa samim tim ni zašto.

maxic

Ja sam pisala o nasim nocnim terorima, koji su bas drugo trajali.  Pogorsava ih svaka stimulacija pred spavanje pogotovo a i u toku dana, ako je ritam promjenjen, ili skok u razvoju. Prolaze sami od sebe, pomoci nema pa taman se posadili na glavu. To je nase iskustvo.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

AnaK

Verovatno mu se nešto skupilo  :love32: Ko zna šta se dešava u njegovoj glavudžici. I ja bih probala da ide na spavanje ranije, i da sat-dva pred spavanje smirujete i spuštate atmosferu, ludovanje pre toga.  :kiss1:
Janko 23.7.2002.

Tchi

Quote from: maxic on September 08, 2010, 04:48:28 PM
Ja sam pisala o nasim nocnim terorima, koji su bas drugo trajali.  Pogorsava ih svaka stimulacija pred spavanje pogotovo a i u toku dana, ako je ritam promjenjen, ili skok u razvoju. Prolaze sami od sebe, pomoci nema pa taman se posadili na glavu. To je nase iskustvo.
sve boldovano se desava, pokusacu da ga smirim veceras, to sa ranijim spavanjem ce tesko da ide, zaspao je kasno popodne i probudio se pre sat vremena, mogu da mu pustim crtace i stavim ga u krevetac jedino ce to da ga drzi mirnog


maxic

Tchi, nama je djeciji psiholog savjetovala da crtace prebacimo u rani popodnevni period, jer je to i te kakva stimulacija pred spavanje. Predlozila nam je da slazemo kocke, crtamo, bilo kakvu mirnu aktivnost i to kad je vec oprao zube i u pidzami, tako da nista ne remeti tu rutinu. Poslije knjiga, mazenje, kakav god da vam je ritual. Znam da je on mali za kocke ali smisli nesto sto voli , sto moze da mu drzi par minuta paznju, a da se bavite tim samo tada :bighug: :bighug: Ovo je doduse bio savjet za Milosa, kad je imao bas tesku fazu,  ali je upalio u roku od 2 dana.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

emge

Slažem se sa Maxić da ne crtaći pred spavanje.

Tchi

vec sam ga stavila sa dorom, smirio se, nije mali za kocke, slaze ih stalno, ali mali je za citanje i mazenje, tj. nije mali, ali takav je tip, on ne moze da  se zadrzi miran na nasem krevetu gde bi se mazili, a ako sam ja pored kreveca trazi da izadje i place, znaci ili da se smiri uz mleko i zaspi ili tako da mu pustim crtac, nazalost, ali dok malo ne poraste nemam drugi izbor za uspavljivanje


emge


gasha

mislim da je samo premoren,
raniji odlazak na spavanje, i uvek u skoro isto vreme, i ja sam protiv TV, citanje, mazenje, ide buba mara i slicne igrice u krevetu
deca kada su premorena se jako razigraju, lako ih je nasmejati, ali onako jako, nemirna, i to sve deluje kao da nisu umorni a u stvari su premoreni

:bighug:
i polako, stprljivo i bice sve u redu
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

Tchi

noc protekla mirno, relativno, budio se ali samo za mleko sto tolerisem jos malo da povrati kilazu pa cemo ponovo na odvikavanje, zaspao u 1  :wall: tacnije oko 1 jer sam ja zaspala pored njegovog kreveca pre njega, eno ga jos spava, znaci smirivanje izgleda da pali, od ponedeljka ce svakako ranije da leze jer ce morati ranije da ustaje