Naucite bebu da prespava noc.....

Started by kalimero, October 15, 2015, 10:40:31 PM

Previous topic - Next topic

emge

I ja bih podržala Vranu, sjedi pored krevetca, mazi ga dok plače... ne bih ga ostavljala samog :-[
probala sam to ostavljanje sa Martom, upalilo je, ali bilo kratkoh daha... nije bilo vrijedno te traume ni moje ni njene.
Posle sam ih odvikavala tako što sjedim pored, mazim...

I još nešto, Moca ima 11 mjeseci, za par mjeseci će sve to imati više smisla - kad on bude stariji i bude mogao više da razumije.
Kod mojih je palilo da li oće zatvorena ili otvorena vrata od sobe dok ne zaspu :rofl:

senka

u pravu je vrana, nemoj ga lišavati sebe
to su neke zastarele, bespotrebne metode kada su žene išle od kuće na par dana da bi dete prestalo da sisa
ljuljaj ga, nosaj, mazi samo mu ne daj da siki, pa polako, biće malo zapomaganja, ali će i to proći
par dana će biti daleko teže nego da mu daješ da sisa na zahtev, ali u konačnom će biti lakše

i kao što je rafa rekla bitni su rituali
moji su uz određene pesme spavali, kad ih pustim oni mi spuste glavu na rame automatski  :girl_haha:

mada realno, sa 5 ili 10 godina će zasigurno spavati sam  :lol:
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

kalimero

ajd probacu veceras..... mada, on kad se probudi (na svaka tri sata se budi, kao satic) jedino i samo hoce da siki i da se tako uspava, retko kad je gladan i da sisa stvarno, stvarno je samo uteha..... nista flasica, nista mazenje, nista nosanje..... cuclu pljune cim skapira sta je.....  :girl_blum:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

kalimero

Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

kalimero

samo da potvrdim, metod by vrana od veceras na snazi :pioneer:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

Blue

#35
Quote from: kalimero on October 16, 2015, 12:14:48 PM
.... kapiram da ce svi ti problemi da se rese kad prestane da sisa kompletno, ali kad ce to da bude.....  :hm:

e pa, nazalost pogresno kapiras   :lol:

mi se svaku noc budimo i dalje, nedavni prestanak sisanja nista bitno nije promenio  :crazy:

jedino sto pomogne je da ja odem na sluzbeni put. :girl_haha:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

vrana

da, to je tacno, budice se i dalje sigurno...ako budes imala srece, ne bas do pete godine  :rofl:
ali ce ta budjenja ipak biti redja, i ipak ce spavati u svom krevetu i ipak ti bar neces u tim intervalima izmedju njegovih budjenja da spavas iskrivljena na boku sa otkopcanom pidzamom i sisom na izvolte  :)
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Summer

Nadji neki modwl ljuljuskanja koji pali. Kazem ti, ja sam korisrila to auto sediste, jer sam jedino tu mogla da ga smirim kad trazi sisu. Kad ucvrsti san, onda ga prebacim u krevet. Posle sam ga naravno odvikavala od auto sedista  :rofl:.

Ja sam sama svoje odvikavala, naravno, tata nije bio ni od kakve pomoci tu. Nije da nije hteo, ali su urlikali jos jace.

E da, Ilija se i sad budi nocu, ne svaku.noc, ali često. I mirnije spava kad ja nisam.u sobi. Mozda cu skroz da se preselim u dnevni. Ovako me probudi u 5, on zaspi za 2 min, ja ostanem budna i nervozna  :rofl:

Za dnevno uspavljivanje jos.lezim u sobi sa njim, jer u suprotnom iskače iz krevetca i dolazi u dnevni.
Navece nikad ne izlazi, samo pravi akrobacije po svom krevetu.


David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

kalimero

Blue  :nokti2: :crycry: :bighug:



jao, Summer, odakle da pocnem  :girl_haha:
i kod nas kad matori preuzme onda se dere jos vise i otima da ga pusti da ide kod mene  :wall:

a za ljuljuskanje nekako mi ipak simpaticnije i lakse da dam sisu nego da ga navucem na ljuljuskanje..... ovako i ja spavam a onako cu da pocnem da ulazim u zidove, jos kad krenem da radim  :crycry:

a preko dana, evo danas, morala sam da popustim i uspavala ga za 2 min na siki jer sam morala sa Batom da radim fiziku za kontrolni danas, nemam vremena da lezim i naganjam se sa Mocom oko spavanja  :wall: :wall: :wall:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

senka

da, da, zajebano je uskladiti sve
polako, naćičeš neki modus, na kraju ne mora biti  ništa od ovog ponuđenog, važno da vama fercera
:bighug:
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

disco2000

Quote from: senka on October 16, 2015, 12:37:39 PM
mada realno, sa 5 ili 10 godina će zasigurno spavati sam  :lol:
Ja se blizim cifri 10 :lol:

vojka

ja nemam pametan savet da ti dam
da ne ulazim sad sa pricom o coci, koja je bila zahtevna oko uspavljivanja i spavanja
bolje da ti kazem za dujku
ja sam je dok je sisala, a to je bilo do godinu dana, tj dok  se nisam vratila na posao
uspavljivala dojenjem, i spavala je sa mnom i koliko god da se budila nocu, davala sam joj da sisa u polusnu i mom i njenom
kad je prestala da sisa, prebacila sam je na mleko i prebacila sam je u krevetac
i zaspivala je lepo i brzo sa flasicom
tad sam se ja prebacila u dnevnu da spavam
a njih dve u decijoj sobi
i koliko god da se puta nocu budila ja sam ustajala i davala mleko, cekala da je uhvati san i vracala se u svoj krevet, tj garnituru

e tek sam ove godine u maju , kad je imala dve godine i deset meseci, pocela da joj izbacujem to nocno mleko i budjenje
i posle 2-3 noci je prestala da se budi i pocela da spava celu noc
osim naravno ako je bolestna
i meni je to nekako bilo tako najlagodnije i najkomotnije i najopustenije
jesam ja bila malo nenaspavana  :lol:
ali nije bilo nikakve dreke, niti mi je bilo to da imam utisak da na nko forsiranje izvodim
a i ona jeimala i nocne obroke za svaki slucaj
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

kalimero

joj, vojkic, nocni obroci za svaki slucaj :lol: :kiss1: pa ja tebe nacisto obožavam
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

Elanor

i ja je obozavam :girl_in_love:
i potvrdjuje moje "pravilo" da svako "dobije" ono sto moze da podnese: vojka dobila nespavanje, ja necejede :girl_haha:
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Dacko

Ima nešto u tvom 'pravilu'.  :girl_haha: Ja ne podnosim plač a imam dečka koji ne plače ni kad padne ili ga nešto baš boli. Naiđu mu suze na oči jedino kad se baš naljuti ili uvredi, samo što je i onda ponosan i ode u kupatilo ili negde gde ga niko neće videti.