Main Menu

SLAVSKA TRPEZA

Started by nelly, November 11, 2009, 11:49:08 AM

Previous topic - Next topic

nelly

...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

Dada

Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

nelly

...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

cici

Nelly kako praviš teletinu ispod sača u kućnoj varijanti?


Gost51

kod nas cista klasika
supa, sarma, prasetina sa raznja, kisele salate, ruska salata, projice uz sarmu
milion vrsta sitnih kolaca sa zilion korica u sebi + torta (poksavam da izbacim ovu tortu, ali ne da se)

nelly

Quote from: cici on November 15, 2009, 04:53:52 PM
Nelly kako praviš teletinu ispod sača u kućnoj varijanti?
teletinu posolim,namažem senfom pa je stavim u onu kesu za pečenje mesa
iseckam svo moguće povrće koje mi dodje pod ruku(luk,beli-crni,paradajz,šangarepu,koren celera,peršuna,praziluk.........)začiniš po ukusu
izbuškaš kesicu čačkalicom na nekoliko mesta i pečeš na 200 otprilike sat i po.  :balavi:

...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

Deda

Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

cici

Quote from: nelly on November 18, 2009, 02:57:46 PM
teletinu posolim,namažem senfom pa je stavim u onu kesu za pečenje mesa
iseckam svo moguće povrće koje mi dodje pod ruku(luk,beli-crni,paradajz,šangarepu,koren celera,peršuna,praziluk.........)začiniš po ukusu
izbuškaš kesicu čačkalicom na nekoliko mesta i pečeš na 200 otprilike sat i po.  :balavi:


Nije mi palo na pamet da je to to.Tako pravim i ja, samo nekad ne stavim ništa osim krompira.
Hvala :flower:


nelly

Quote from: Deda on November 18, 2009, 03:02:13 PM
Izbuskas kesu  :blink:
da,kad zatvorenu kesu staviš u pleh gornji deo kese izbuškaš čačkalicim da ne bi pukla
...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

Pepi

I staviš dovoljno nisko da ti kesa ne dotiče grejače kad se "naduje"  :)

nelly

Ostala sam dužna da napišem posni meni od pre dve godine
:innocent:

-riblja čorba od 5 vrsti riba-(kuvana u kazanu napolju na vatri)
-sarme od vinove loze punjene sa ribom i pirnčem
-crni rižoto od sipe
-crveni rižoto od lignji
-salata od morskih plodova
-punjena pastrmka(pastrmka od 3 kg)
-šaran i som prženi na zvona
-punjene lignje
-pasulj prebranac-posni
...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

Deda

Da nam nije ista slava pozvala bih se kod tebe na posnu, bez dece naravno :lol: :lol:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

nelly

dobro sam se udala :lol:
mm sve ovo sprema :turpija:
:bighug:
...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

Unabebili

Da malo podignem temu.

U nedelju nam je slava i smisljam sta bih.
Nas bude jako malo, samo se pravi rucak za porodicu, ukupno osmoro.

Evo sta sam mislila"
zito, kolac

predjelo:
punjena jaja,
beli sir , smuljan sa zacinima, pa u kuglice, bude dekorativno, jer pravim zelenu i crvenu varijantu
kajmak (bez zacina)  :rofl:
suhomesnato ( dobili smo nesto nesvakidanjse od prijatelja iz Slovenije, sam pravi, kulen od srnetine  :o  )
salata od kukuruza
mantije

glavno:
rostilj (htela sam sarmu, muz kaze da se ne gnjavim nego da narucimo rostilj)
krompir u "gacama"
salata ( zelena, paradajz, mlad luk, i odozgo pospem sa pecenom golicom)

torta reforma i jos bih nesto, a nemam ideju sta  :ces:

sve mi se cini da sam osmisliloa "mrsavo", mm kaze da preterujem  :lol:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Finalina

i ja sam u misaonoj fazi pripreme :D

baš lepo što si osvežila temu