Bubice, kamere i sl za polaganje ispita:))

Started by Dada, April 28, 2010, 07:37:12 PM

Previous topic - Next topic

AnaK

Nisam, nemam ja herca za to, sve mi se na licu vidi  :nokti2:

Al' znam mahera za prepisivanje - moj brat :nesvest: To je stvarno izuzetna kombinacija talenta i bezobrazluka  :girl_haha:
Janko 23.7.2002.

Unabebili

Quote from: AnaK on April 28, 2010, 10:17:05 PM

Al' znam mahera za prepisivanje - moj brat :nesvest: To je stvarno izuzetna kombinacija talenta i bezobrazluka  :girl_haha:

Mi smo imali ortaka koji je faks zavrsio na koznu jaknu ( sta je puskica stalo u unustrasnje dzepove - to samo on zna) . Neverovatan lik, dodje na ispit i polaze ga glat u toj jakni, nema veze da li je napolju - 30 C ili + 30 C, mali ne skida istu.  :rofl:

Elem, jednom sam napravila puskice, ponela na ispit, gleda me majka sta radim, pa kaze:
- Pa sto nosis to, kad si ti glupa za prepisivanje, a i toliko znas da dobijes prelaznu ocenu. Da Bog da ti nasli te puskice.

Tako je i bilo.  :lol:

Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK

http://bebili.blog.rs/

Sorciere

Ja sam prepisivala. Uglavnom usmeni. I meni je to sasvim ok. Mislim da su na tehnici odvajanje pismenog i usmenog dela ispita unistili fakultete. Problem je sto sa nekih 30-40% teoretskog znanja i dosta vezbe, pismeni deo ispita moze sasvim lepo i pristojno da se spremi. Usmeni je, uglavnom, cisto teoretsko bubanje a polaze se pismeno. Ja sam izlazila sa nekom spremnoscu od 60-70% i nisam dozvoljavala da mi propadne pismeni zbog eventualnog padanja na usmenom. Tako da sam deo usmenog koji je manje bitan (a uvek ima deo koji je manje bitan) ili za cije memorisanje mi je trebalo puuuuuno vremena pisala na male papirice koje sam po potrebi koristila. Nisam pala nijedan usemni!
Nina 23.04.2006.

maxic

Da dodam , matematiku sam kroz citavu srednju prepisivala od drugarice iza mene, taman koliko mi je bilo dovoljno da nakalemim neku trojku.
Francuski smo udruzivali znanje, tako sto profesorici postavimo na sto gomilu magazina, pa se zena zacita.

Ovdje su puskice dozvoljene. Na faxu recimo iz matematike, profesor ti napuni digitron svim mogucim formulama , svi papiri su dozovljeni za one koji ne zele digitrone. Na nekim ispitima i knjiga moze da se koristi. Da ne govorim o online testovima, to kod kuce polazes i mozes da radis sto ti je volja. FOra je u tome sto imas dovoljno vremena da to sve pogledas, samo ako si dobro vec sve savladao, pa ti treba mali podsjetnik. Inace nemas vremena da sve uradis.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

Lani

Quote from: maxic on April 28, 2010, 11:21:53 PM
Francuski smo udruzivali znanje, tako sto profesorici postavimo na sto gomilu magazina, pa se zena zacita.

Ovo smo mi radili sa matematičarkom.  :girl_haha:

Dada

I ja sam matematiku prepisivala od 5. do 8. osnovne od drugarice iza ali sa precutnim odobravanjem nastavnice :lol: Prvo mi namigne pa se kao zagleda kroz prozor, kad se sjetim... :-[ :lol:
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

Glitter

nisam nesto mnogo prepisivala kroz skolovanje, ali imam drugaricu koja je fax zavrsila na bubicu...
dok sam radila na fakultetu, na dan velikog ispita moblini nemaju mrezu jer ih ometaju...
znam koliko kosta iznajmljivanje bubice, diktirala sam drugu ispit na bubicu
mojim djacima uvek kazem ` prepisujte gde god mozete, ali ne kod mene`

Finalina

bila sam sam vise puta u ulozi spikera&rešavača zadataka :D na "tudjim" fakultetima ( prednjacio je pmf  ) , ali nisam bila vična prepisivanju ( moja urodjena  :diva:  kombinacija viteško-štreberskog duha  :rofl:  ) ... u srednoj školi uopšte nisam ni imala svest o prepisivanju ( moj razred je imao prosek 4,4   :fool:  ) 

nemam nista protiv snalazljivosti, sa obe strane katedre  :lol:

maripoza

Quote from: maxic on April 28, 2010, 11:21:53 PM

Ovdje su puskice dozvoljene. Na faxu recimo iz matematike, profesor ti napuni digitron svim mogucim formulama , svi papiri su dozovljeni za one koji ne zele digitrone. Na nekim ispitima i knjiga moze da se koristi. Da ne govorim o online testovima, to kod kuce polazes i mozes da radis sto ti je volja. FOra je u tome sto imas dovoljno vremena da to sve pogledas, samo ako si dobro vec sve savladao, pa ti treba mali podsjetnik. Inace nemas vremena da sve uradis.

Prave provere znanja tako i treba da izgledaju. Da pored sve literature, sta god da prepises, to ne moze da bude konkretan odgovor na pitanje, nego za njega moras da imas celovito znanje, a literatura da ti sluzi kao podsetnik za neke podatke koje svakako neces drzati u glavi, nego ces ih izvlaciti iz knjiga kad se za to ukaze potreba. Nesto poput upotrebe recnika prilikom prevodjenja: dzaba ti svi recnici, kad moras sam da sastavis smislenu recenicu, pa ti oni sluze samo za odredjene termine, inace ces, ako ne znas, da se nalupetas i sa sto recnika pored sebe. :D

Prepisivala samo u srednjoj, i to vrlo retko, uglavnom godine iz Ustava i prava gradjana  :crazy: ili neku uzasno suvoparnu teoriju na nekim predmetima gde je profesore mrzelo da se drze smisla pa su trazili nebuloze. Bubice i ostalo su mi SF, ne bih ni pokusavala, tj. smaralo bi me da se bakcem sa tim, brze bih naucila gradivo ako je smisleno. :lol: A ako je besmisleno, radije bih prepisivala, pa recimo sa intimnih delova dela ako treba, da ne mogu da me proveravaju :lol:, nego sto bih se mlatila sa mobilnim telefonima, bubicama i tome slicno. Ali sam svojevremeno celoj generaciji radila zadatke iz informatike. Imali smo neku foru kad ce ko da izadje do toaleta, oni ostave zadatak, ja uzmem, uradim, vratim se na engleski ili neki drugi cas i tako.... Jednom me prof pitao sta mi je kad sam za 45 min vec 5 puta isla u wc. :lol:

A govoreci s one druge strane :D, da, sve se to vidi, ne mozete ni da zamislite koliko. :D
Stvarno treba biti totalno nezainteresovan da ne primetis sta ko radi na kontrolnom ili na ispitu.
Old enough to know better, but too young to care.

Deda

Ima li ovde nekog sa sumarskog fakult.  :nokti2: ?
Pricala mi par njih sto sam ih spremala da postoji neki deda u skriptarnici sto prodaje pskice i tako pomagala...
Zato im hemija bila jedan od tezih ispita jer to nikako nisu mogli da prepisu. A sve najjednostavnije su imali...
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Saska

ovo kad rekoste za pomoć literature. mi smo imali nastavnika u srednjoj školi, koji je predavao geometriju i na pismenom davao da se koristi sva moguća literatura, nije nas kontrolisao i sl. ali opet niko nije uspevao da dobije više od trojke (a bili smo matematički smer). Odakle je on izvlačio te zadatke, niko ne zna  :crazy:

na faksu nisam prepisivala, nisam imala hrabrosti, a ni potrebe, nisam ni išla na ispit, ako ne znam skoro sve

Deda

A pa mojoj drugarici i njenoj cimerki iz klupe, profesor da da izaberu 5 zadatka iz obe grupe , da rade zajednicki i koriste svu literaturu. One obe dobiju po keca  :crazy:. Jedna je zavrsila prava sa prosekom blizu 10  :lol:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

disco2000

janavi

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Xe

http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL