Bubice, kamere i sl za polaganje ispita:))

Started by Dada, April 28, 2010, 07:37:12 PM

Previous topic - Next topic

Dada

Citam neki djecji (studentski) forum, ima zilion ponuda za ova cuda... Prosto mi dodje da upisem fax, ili bar da nastavim :lol: Mada, kakva sam smotana, i pri samoj pomisli vec vidim phr sa sve cvikerima kako me prijeko gleda i izbacuje sa ispita :lol:

Bubica :think: neko mi diktira a ja pricam... ajde i nekako bih mogla ali odmah zamislim profa kako postavla potpitanje a ja blejim :nokti2: :crazy: Blam :lol:

Kamera sa dometom 200m  :think: :blink:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

Dada

Zaboravih pitanje - imate li iskustva sa ovim i kako stojite/ste stojale sa varanjem tj prepisivanjem?

Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

janavi

hm...

kod nas su na faksu hvatani sa raznim 'sredstvima' prepisivanja
a bilo je i različitih taktika, krađe svezaka i svakojakih ideja
uglavnom se to radi na matišima (3 komada)  da samo čujete mere predostrožnosti...
ne smem da mnogo pričam o tome

osim jedne dogodovštine koju ću pomenuti
student uhvaćen, udaljen sa ispita
po novim pravilima, potrebno je takvog poslati na disciplinsku komisiju
odrađena takva komisija na faksu, dobio 6 meseci nemogućnosti polaganja ni jednog ispita
žalio se Univerzitetu
asistenti i profesori odlazili na 'saslušanje'
i tipu ukinuta zabrana polaganja

ono što ja iz ovog slučaja mogu da zaključim da Univerzitet poručuje studentima

slobodno prepisujte, nas baš briga
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Dada

Ima neki sistem protiv ometanja, te bubice su dosta skuplje :crazy:

Ja odmah zamisljam najgori scenario i nikako mi nisu jasni tipovi kao npr moja zaova - ona tvrdi da bi profesoru iz oka prepisala :lol: Kad je se sjetim sa 40+ sa puskicama na ispitu :lol:
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

Lani

Quote from: Dada on April 28, 2010, 07:42:46 PM
Zaboravih pitanje - imate li iskustva sa ovim i kako stojite/ste stojale sa varanjem tj prepisivanjem?

Nemam iskustva s tim, ja sam bila štreberka. ;D
Na pismenim ispitima kod nas na faksu nije baš moglo da se prepisuje koliko se sećam. Domunđavanje je bilo moguće i to smo koristili kad možemo ali baš ono da izvadiš puškicu...
A da varam na usmenom ispitu, kad sam licem u lice sa profesorima, pa to nije bilo šanse.  :lol: Preveliki je to rizik, da ne pominjem loše posledice ako te uhvate.

Srednje škole se slabije sećam ali znam da je bilo profesora koji recimo uopšte nisu obraćali pažnju na kontrolnima šta radimo, mogao si i svesku da izvadiš ako si hteo.

Dada

Lani, ovo su napredne generacije, mi smo bili boranija ;D
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

janavi

ja sam prepisivala, i na pismenim (imala neke digitrone sa programčićima)
a i na nekim usmenima, gde su svi prepisivali, pa i ja ;)
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

Lani

Dada

Quote from: janavi on April 28, 2010, 07:53:12 PM
ja sam prepisivala, i na pismenim (imala neke digitrone sa programčićima)
a i na nekim usmenima, gde su svi prepisivali, pa i ja ;)

Ja nikad nisam umjela da prepisem, jedino sto sam umjela je da uzmem svesku za pismeni nekome i da mu uradim za 2 ili 3, u srednjoj. Na faxu nisam nista pokusavala :crazy:
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

janavi

pa imali kombinacije sa sve odgovorima, koje ti doture iz reda iza ;)
ili profesor izađe iz kabineta na minut, pa ti sam izvadiš svoju kombinaciju ;)
ili se piše koncept u većoj sali, pa ako sediš pozadi, možeš

Dada

Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

janavi

Quote from: Dada on April 28, 2010, 08:00:44 PM

ja sam polagala jedan ispit za koji su ukradeni zadaci iz kopirnice, pa su preko noći urađeni
samo nisu imali mere, pa uradili sve
profanka ih provalila, i samo pozvala na usmeni (kog inače nije bilo ako nećeš da popraviš ocenu) i naravn ništa nisu znali, popadali

može se prepisivati, ali treba imati meru :)

Xe

Ja sam nasledni bakzus, pa prepisivanje nije dolazilo u obzir. Morala sam i sva pitanja da predjem, jer bi me sigurno pitao bas ono koje sam preskocila. Doduse, nasi ispiti se veoma razlikuju od klasicnih, u formi su dijaloga i analize odredjenog teksta, pa tu nema sanse za varanjem.
Prepisuje se na onim opstim predmetima, pedagogiji, sociologiji, ,odbrani i zastiti  :lol:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Dada

Xe :blink: :lol:
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

Lani

Xe, ni ja nisam izlazila na ispit ako ne znam bar 90% gradiva.  :crazy:
Samo jednom u životu sam izašla na ispit a da sam znala bukvalno 2 kombinacije, s namerom da ga samo slušam u tom roku. Inače totalno bezvezan predmet, i potpuno nepotreban... ali zato obiman. :crazy: I najbolji drug me nagovori kao šta te briga, vratiš pitanja ako ne znaš big deal.
I ja izađem, izvučem papir i naravno na njemu jedna od moje dve kombinacije.  :lol: :rofl: