Main Menu

SUNCANJE-Kreme, Losioni & Co

Started by Glitter, May 07, 2010, 11:10:41 AM

Previous topic - Next topic

Gost51

moja nije bijela i njezna, pa joj nikad ne bih uzela manje od 50. jos i o tome da brinem :crazy:

Lani

A meni je baš nekad žao što se sad tako revnosno sklanjam od sunca.  :(
Ja mnogo volim da se izležavam na suncu, da budem crna... :girl_sigh: Al ne vredi, ne smem.

Gost51

mi prosle godine nismo izlazili ispod nekog bora i opet se vratili crni, faktor 30, takav mi ten. cak i dijete pocrni.

Glitter

ako sam ja dobro skapirala faktor je samo vremenski period u kom je dozvoljneo izlaganje suncu do narednog mazanja, zar ne?

AnaK

Ne, faktor predstavlja ... Ne umem da definišem, ali ovako:

Kad si namazan faktorom 30, boravak na suncu u trajanju 30 minuta na kožu ima dejstvo kao boravak od 1 minuta bez zaštite.
Janko 23.7.2002.

Lani

Glitter

pa znaci ako se mazem spf 30 mazem se na svakih pola sata...to sam i ja nekako mislila

AnaK

Ma ne. To znači ako si namazana sa spf30 i provedš na suncu 4h, to je kao da si provela na suncu 8 minuta nenamazana.
Janko 23.7.2002.

Gost51

ja se namazem jednom i to je to

Lani

Ne baš... To znači da ako mi je potrebno npr. 5 minuta da pocrvenim, sa zaštitnim faktorom 30 mogu da ostanem 150 minuta na suncu.

Glitter

e da sam juce...ne bih ovo znala :crazy:
hvala

Vockica

Sve pohvale za dm proizvode za suncanje.Koristili prosle godine i super su.
Dunja 10.7.2003.
Danilo 18.5.2011.

nelly

Quote from: Glitter on May 07, 2010, 10:08:28 PM
e da sam juce...ne bih ovo znala :crazy:
hvala
:friends: ne bi umrela sama .......ovaj  ni ja to nisam znala a ovde peče li peče ............... :turpija: mislim kad pripeče :rofl1:
...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

irma

Quote from: Unabebili on May 07, 2010, 12:51:22 PM
ja koristim Pronasol  :-[
i ne bh ga menjala ni za sta na svetu ( a probala sam svasta)

takodje  :)

dete mackamo mustelom 50+ i prezadovoljni smo

Ljubav koju dajemo je jedina ljubav koja ostaje u nama.

veki

danas sam orobila DM, stvarno sam i vise nego odusevljena, kupila sam deci 30 i 50 SPF, i kremu za posle suncanja, i nas sam obezbedila za more, tako da stavka 1 precrtana i nekako mi sad more bassss blizu
:dance1: :dance1: :dance1: sad mi more bas deluje blizu