Main Menu

U park bez roditelja

Started by MissL, June 17, 2010, 12:24:51 PM

Previous topic - Next topic

MissL

Necu da odmah da bijem glavom o zid :mrgreen: mnogo dece u 'nasem' parku, razlicitog uzrasta - izlazi bez roditelja. Stiv naravno kuka da ide sam, a toliko je neoprezan da to nije normalno. S druge strane, ni moje sedenje sa njim u 'ozloglasenom' parku ne menja stvar. Elem, on ima vec 6,5 godina i cini mi se da je vreme da se polako osamostaljuje u tom smislu. Svesna sam svih sra*** koje im prete, ali ako nastavim da ga vodim za ruku do dvanaeste plasim se da cu mu samo nauditi.
Juce popodne je trazio da ide i pustila sam ga. Presedela na prozoru i iglama.

edit: da dodam i samostalni odlazak po sladoled, juce obavljen
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

Elanor

:bighug:

ja jedva cekam, ali se to nece desiti u skorije vreme.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

MissL

:kiss1:

Iskreno receno, ne znam cega se vise plasim - svadja i tuca medju decom, pasa-lutalica, raznoraznih likova... Ali verujem i da nikada nece biti pravo vreme sto se mene tice  :-[ Iskrano, ne mislim da to postane bas redovno, ali polako moram da pocnem

Imam nekad utisak da je ovoliko neoprezan i nekako smotan samo zahvaljujuci meni, drzi ga za ruku, pazi ovo, pazi ono, ukazuj na rupe, na kamen, pazi stepenik :shout:
Stiv 24.11.2003.

Unabebili

pa polako...ti najbolje znas koliko je samostalan  :girl_in_love:
i poslusan

mi smo imali situaciju da nam je park iza zgrade, nema prelaska ulice i sl
vidim sa terase kao na dlanu, i samo lepo zamolim da nigde ne ide van parka

prvih 10 puta sam prestajala na terasi, kebala kako se ponasa, reaguje
prvo sam ga pustala na po 15 minuta, pa produzavala

moja mukica je bas poslusna i zvali ga drugari da ode na drugo mesto da se igraju , on odbio i pokazao prsticem na terasu  :lol:

Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK

http://bebili.blog.rs/

maggie

Quote from: Unabebili on June 17, 2010, 12:40:57 PM

moja mukica je bas poslusna i zvali ga drugari da ode na drugo mesto da se igraju , on odbio i pokazao prsticem na terasu  :lol:

Jao  :love32: Moja bi otisla bez razmisljanja, a objasnjenje bi bilo 'Morala sam'  :wall:
Sonja 18.1.2004
Aleksandar 14.1.2008

Elanor

mi nemamo prvi i osnovni uslov za solo izlalzak, a to je drustvo u kraju. drugacije se zivi ovde.
ok, ima princa i mi povremeno pokusamo da ne obratimo paznju na njih dvoje, ali je on pomalo neobuzdan, previse voli da se skriva i luta i ne slusa instrukcije (a milena ga onda prati).
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Saska

mi zivimo u kompleksu zgrada i sva deca 0-13g se igraju na parkingu. neka deca su sama od trece godine  :crazy:
moji su poceli da izlaze sami leto pre skole, a nas prozor gleda na taj parking. juce sam, posle duzeg vremena izasla i ja, verujte da mi se zeludac prevrnuo od psovki jovinih vrsnjaka koje vecinu znam od vrtica. i k'o neka baba, posto vecini roditelje znam godinama sa roditeljskih-ni ne cudim se.

Unabebili

ma ovaj je uzasno poslusan
nekad bih volela da se pobuni i uradi nesto po svom
ako celog zivota bude ovoliko poslusan, nadrljao je  :girl_cray:

velika nam je prednost sto se rodio preprezan, takva mu je priroda
sve osam puta proveri , pa onda tek resi sta ce  :girl_in_love:

edit: za sasku...mi smo imali situaciju da se mali vrati iz parka odmah
ja pitam zasto, a on odgovara: - necu da se igram sa decom koja toliko psuju i koja su toliko prosta  :o
ja se zapanjila
inace, ostala sam i ja zapanjena sedeci u parku kolekcijom psovki koju deca rabe  :girl_cray:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK

http://bebili.blog.rs/

MissL

Quote from: Saska on June 17, 2010, 12:46:54 PM
zeludac prevrnuo od psovki
o ovome da ne govorim...
i uopste, stvarno bi bilo lakse da se deca necega igraju, kao nekad... ovo mi se sada nista ne dopada, imam utisak da se samo raspravljaju i vriste

una :girl_in_love:
Stiv 24.11.2003.

cici

Kad bih imala priliku mislim da bi sa 7g dozvolila.Sofiju bih pustila bez razmišljanja sad, bez bojazni da će otići negde gde ne treba.Otežavajuća okolnost je ta što i najbliži park ima vrlo prometnu ulicu koju mora preći.Druga dva su još dalje.Jedan je pored škole drugi je kod Hrama.Možda sledeće godine ona i može sama u ova dva bliža.A tu se onda nameće i drugi problem zvani Andrija, kako njemu da objasnim da ona može a on ne :rofl:

Margarita

moji su bili nekoliko puta sami ispred zgrade, posto park kao park nemamo u blizini
ima jedan betonirani deo koji se vidi s prozora i tu bih mogla da ih pustim same, ali oni traze da neko podje sa njima :hm:
sve cekam da se i to promeni
ML, ne znam kakva je kod vas situacija, ali videla si nas 'kompleks' , meni deluje prilicno bezbedno za beograd (sem pasa koji se ponekad muvaju oko kontejnera), a i cini mi se da su oni oprezniji i plasljiviji kad mi nismo sa njima

Saska

k'o sto rekoh, prozor mi gleda na pomenuti parking, igraju se deca, nije da se ne igraju-igraju i izmedju dve vatre i odbojke, neko vozi rolere, neko bicikl, sutiraju loptu, tapkaju slicice.... sto jes' jes', deluje haoticno jer se non stop jure i deru i intenzivno nerviraju matorce kojima se igraju tik ispred terasa.

meni je sad veci strah za Jovu koji ode sa drugarima biciklama, da ne izlete negde na ulicu  :nokti2:

Zumbulica

Jel ga vidis sa prozora?
Polako se privikavajte i ti i on. Vazno je da upoznajes decu i njihove roditelje i da budes koliko toliko u toku. Proveravaj ga cesto.

Moja deca su tek od ovog proleca napolju, u bliskom komsiluku imamo decake koji su blago receno nevaspitani i uzasno konfliktni. Nasle su drustvo u paralelnoj ulici, igraju se oko susedne zgrade, na ulici koja uopste nije prometna, po dvoristima .... Upoznala sam neke mame i svidja mi se kako razmisljaju, a i deca su super. Ima ih puno, razlicitog uzrasta, decaka i devojcica i brinu jedni o drugima. Ja ih uglavnom vidim sa terase, osim kad se zavuku u necije dvoriste i cesto ih proveravam.
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Lani

Nama najbliži park ne mogu da vidim sa terase ili prozora i mora da se pređe jedna prometna ulica, jedino da se igra iza zgrade gde ima kao neki mini park i parking. :hm:
I za taj mini park će morati još dosta da popričeka, barem do 7-8. godine.

Xe

Kod nas se deca igraju tu, na parkingu, u zatvorenom i ogradjenom prostoru. Posto nema mnogo kola, voze bicikle, mame setaju bebe, devojcice ponecu cebad pe se igraju lutkama, skacu po tom betonu... Ranije su nam se okupljli tinedjzeri pa smo morali da slusamo tursko zavijanje s mobilnih  :crazy: ali sad ih nema. Vladaju klinci  :clap:
Zaboravila sam da kazem, ima bas male dece. Roditelji su uglavnom podelili dezurstva, neko je uvek blizu, makar na terasi.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL