Odrzavanje licne higijene kod devojcica, pupak, patronaza...

Started by stacka, June 23, 2010, 09:36:17 AM

Previous topic - Next topic

stacka

OK, nemojte da mi se smejete, ali moram da pitam.
Sa Aleksom nisam imala dilema, ali sad mi je bas frka.
Patronazna (koja se btw nije pojavila od petka, a rekla je da ce doci juce :wall: ) nam je rekla da ribica :girl_haha: ne sme da se dira, samo spolja da predjemo pokvasenom pelenom. Medjutim, ona se sad ukakila dok je lezala na stomaku i sve je otislo i gde treba i gde ne treba. Da li smemo mi to da cistimo ili ne? Mislim, meni nema logike da je ostavimo prljavu tako ali sta znam, mozda je jos mala da joj se prcka dole. Aj pomagajte :-[
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

janavi

pa naravno da moraš da očistiš što se ukakila
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Lani

Ma naravno, nije to prčkanje nikakvo.
Sebamed sapunče i udri. Mi smo Ivi od prvog dana prali guzu kad se ukaki.

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

stacka

I meni ima logike, ali je ova bila u fazonu ne ne nikako :crazy:
Znaci, lepo razmaknem usnice i predjem vodom?
A jel sme da se stavlja pavloviceva? U porodilistu stavljali, ova opet rekla ne.  :crazy:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Lani

Koji joj je?  :fool:

Mislim onako tanji sloj i to je to.

stacka

Ma to je izgleda stara skola, kad je Masa stucala rekla je "Sta cekate, dajte joj vode" :crazy:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Zumbulica

Pavlovicevu uglavnom samo spolja, pregibe i guzu u tankom sloju. Za pranje se slazem, slobodno sapunom operi, od ribice ka guzi. Preporuka je da se ne prcka stalno i svaki cas pere sapunom, ali kad se ukaki i isprlja naravno da se mora dobro oprati.
Sad razmisljam kako su i najjednostavnije stvari oko malih beba citava nauka  :crazy: :love32:
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Lani

Jao kad se setim, bilo dovoljno bokalče od litar vode da se komplet nasapunja i spere guza.  :girl_haha:

stacka

Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

lakalut

Gospode! :crazy: :o

I dan danas se ozarim od srece sto sam otkazala patronaznu uoci drugog porodjaja!

Normalno peri devojcicu, kao sto vec rekose pre mene, i kao sto ti tvoj zdrav razum kaze :good:
L: april 2006.

J: septembar 2009.

linga

Ma da, stacka, ne moras preterivati sa sapunom, topla vodica joj nece skoditi.

Summer

Ja Sari perem guzu od prvog dana i dan danas, na lavabou, svaki put kad se ukaki. Naravno, i ribicu, sapun dobro isperem vodom. A kremu stavljam samo spolja, u tankom sloju, na guzu u debelom  :girl_haha:

A pod 'prckanjem' se, mislim, podrazumeva stalno ciscenje vl. maramicama, pranje, diranje bez potrebe.

David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

Lani

Quote from: lakalut on June 23, 2010, 09:58:26 AM
Gospode! :crazy: :o

I dan danas se ozarim od srece sto sam otkazala patronaznu uoci drugog porodjaja!

Normalno peri devojcicu, kao sto vec rekose pre mene, i kao sto ti tvoj zdrav razum kaze :good:

Ovo uopšte nije loša ideja. :zlocka:

Finalina

Evo mog iskustva : kada se ukaki uvek sam je prala i koristila malo sapuna za guzu, a vodu za sve ostalo. Nisam previse mazala, taj deo oko pise, ali guzu jesam. Takodje, nisam koristila vlazne maramice kod kuce i nisam pristalica istih (osim kada smo na putu i u kolima). Kod kupanja nema mnogo mudrosti, pere se vodom i nema nekog detaljisanja. Svakako posle kupanja, prilikom oblacenja, obratices paznju kako je u tom delu i moguce da joj odrzavas higijenu. Kod presvlacenja ( kada se ne ukaki) dovoljno je preci vlaznom pelenom. Svemu ovome sto pisem moram da dodam kako sam ja 11 meseci koristila obicne pelene i da sam je svakodnevno prala (svaki put kada se ukaki, a ponekad i samo onako ) .

lakalut

Quote from: Lani on June 23, 2010, 10:07:13 AM
Ovo uopšte nije loša ideja. :zlocka:

Nije, nije...
Iako mi je prvi put bila super savremena patronazna..
Nisam zelela da mi se pravi ta fama i tenzija, da mi se muva neko par dana po kuci, docekujem, ispracam.. Htela sam da sve bude opustenije, i da nas cetvoro budemo sto manje ometani
Pogotovo sto mi je druga beba, stvarno nisam videla potrebu da mi neko dolazi i nesto objasnjava... :ljut:Jos da mi dodje ovakva neka :crazy:
L: april 2006.

J: septembar 2009.