Main Menu

Kućne finansije

Started by AnaK, July 20, 2010, 09:18:46 PM

Previous topic - Next topic

AnaK

Quote from: Nanny Ogg on August 04, 2010, 09:35:15 AM
Znam da ima mnogo tih sajtova sa kalkulatorima stednje i sl, al ovaj me bas odusevio:

www.novcici.rs

Sa ove, kraćušne, teme  ;)
Janko 23.7.2002.

Finalina

promaklo mi, nisam gledala, brišem  :)

AnaK

Janko 23.7.2002.

jel

dakle, kakvi su vam odnosi primanja troskova
kako se borite sa minusima? sa nepredvidjenim troskovima?

ja sam realno kad razmislim presrecna, uspeli smo ove godine
pored normalnog zivota da otpisemo minuse na mom racunu i isplatimo neki bzv kredit za kola
i uspeli smo da sacuvamo(od nekog mog dodatnog poslica) 3000eur za z operaciju

i sad kad mi se pojavilo 100eur za neke admin.takse to mi je bilo bas  :sissyfight:
pa se koliko god planirala, pojave svakog meseca nesto znacajno npr sad ortop.cipelice od 8500din
i za to nema sanse da ukalkulisemo u budzet :girl_sigh:
My name is Luton, Robin Luton :lol:

NenaS

Odnos nam je za :crycry: već godinama...
Ne borimo se nikako :crazy: a para za nepredviđene troškove uglavnom ni nema :-[

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

vojka

cekam da neko nesto pametno napise, da bih to eventalno primenila  :crycry:  :lol:
mada mislim  da dosta dobro plivamo, kad pogledam koliko ljudi zivi u strasnoj besparici, imam komsije na ciju terasu gledam, mada oni su posebna prica  :(
sustinski, najvece nase opterecenje je nereseno stambeno pitanje, koje pokusavamo da resimo kreditom,
a tek cemo to finansijsko opterecenje da osetimo
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

martina

mislim da smo mi konacno dosli do tacke kad smo poceli da planiramo realno

tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

martina

Quote from: vojka on November 23, 2012, 02:51:18 PM
cekam da neko nesto pametno napise, da bih to eventalno primenila  :crycry:  :lol:

ja imam excel spreadsheet gdje pratim primanja/troskove

i to mi pomaze, jer vidim kad mogu nesto da priustim, plus, mogu da vidim sta eventualno mogu da ne kupim/platim, ako hocu nesto drugo

kod nas je situacija malo specificna - mm sam sebi isplacuje platu, a nekad i meni dio, posto ima konsultantsku firmu. cilj je da isplati sebi sto manju platu... plus da nam ostane da platimo porez

mada, sa svekrvinom sahranom/spomenikom i mijenjanjem krova ove godine bilo je donekle neodgovorno sto smo isli na odmor. s druge strane - mislim da nam je to trebalo i da ja pametna odluka bila, ali nas je materijalno malo zeznula
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

janavi

i ja imam excel u kom ima sve što možete da zamislite, i još više ;)

nemam minus, nemam kreditnu karticu, i rekla bih da me to spašava
trošim koliko imam, kad imam
ponekad ima i da se uštedi
ne žalim se.
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Xe

Kreditne kartice u maksimumu, ali imamo mini steku  :lol:
Problem je sto bismo se ratosiljali kartica samo odjednom, nema kod nas polagane otplate i zatvaranja racuna, uvek se pojavi nesto nepredvidjeno, ali uvek.
Volela bih da nemam taj dug, o stambenom kreditu ni ne razmisljam, uzimam ga kao vazduh, podrazumeva mi se. I uopste mi ne izaziva stres, rata se mora otplatiti, za ostalo cemo da vidimo.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

martina

Quote from: Xe on November 23, 2012, 09:18:30 PM
Kreditne kartice u maksimumu, ali imamo mini steku  :lol:
Problem je sto bismo se ratosiljali kartica samo odjednom, nema kod nas polagane otplate i zatvaranja racuna, uvek se pojavi nesto nepredvidjeno, ali uvek.
Volela bih da nemam taj dug, o stambenom kreditu ni ne razmisljam, uzimam ga kao vazduh, podrazumeva mi se. I uopste mi ne izaziva stres, rata se mora otplatiti, za ostalo cemo da vidimo.
e bas uvijek
radim jucer na tom excelu i kontam kako januar izgleda ok, februar jos bolje... i jucer dodah gume i ode januar u djavola  :lol:... a i februar ce, znam ( mada sam stavila u excel vec neke troskove oko skijanja koje imamo svake godine a nikad ih ne planiramo, pa se svaki put zapanjimo gdje pare odose)

sto se duga tice - kod nas su male kamate i ne sekiram se. evo upravo kupujemo jos jedan stan, tj kupili smo odavno, ali ovdje kad kupis tako u pretprodaji, das kaparu, a stan naprave za 5 godina, i bas sad pregovaramo oko treceg morgidza . auta na lease naravno... i tako... mi zivimo kao da ce sto godina biti mir  :lol:
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:

vojka

ma imam ja u svesci, a i u kompu u excel-u prihode i rashode ( vodim dvojno kucevno knjigovodstvo  :lol: ) da se slucajno ne zagubi  :lol:
i problem su mi ti tkz nepredvidjeni troskovi, u stvari nisu oni toliko nepredvidjeni, da ne zvucim kao nasi putari koje sneg iznenadi u januaru, kad pomenu gume, znam da nam stize kao trosak kupovina zimskih guma
ali to se nekako kod mene vodi kao nepredvidjeni trosak  jer kad saberem primanja i redovne racune (struja, mobilni, kablovska, obdaniste, hrana i sl) nekako nemam gde da 'ubacim" i tu kupovinu guma,  i to mi je sustinski problem  :lol:
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

Lani

Ja nemam taj spisak troškova, meni deluje to kao prevelik posao... jel tu pišete baš baš sve tipa novine i žvake na trafici ili samo veće troškove?

vojka

sve vodim, te sitne ne naravno u smislu kupila zvake, vec recimo odvojila 1000 din za sitne troskove na mesecnom nivou, pod koje spadaju zvake, kafa i sl
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

NenaS

Ja imam na grubo u svesci, tipa: struja, telefoni, kablovska+net, ekskurzije, treninzi, engleski i džeparac, pa što ''preživi'' to je za ostalo... Sad vidim da mi je bolja opcija da ovako, unapred, kupim hranu i ''hemiju'', a sledeći mesec ide slava i ode moje planiranje dođavola... :girl_sigh:
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.