Drustvo iz porodilista, kokoske i ostali dozivljaji

Started by MissL, July 29, 2010, 11:38:33 AM

Previous topic - Next topic

MissL

Da vidimo cega je sve tu bilo :lol:

Najjasnija uspomena u mojoj glavi, koje sam se setila pre neki dan u lovu na muza... Krevet pored mog, komsinica svaki put kad uzme da doji bebu, a dojila je non-stop, izgovara onako umilno "Leeeeeeeeeepa mamina sika"  :crycry:  :crycry: To je bilo :nokti2:  :nokti2:

Ne mogu a da se ne prisetim Romkinja (Rumkinja, Sremkinja :lol: ) koje su ismevale kolicinu mleka koje sam jedva izvlacila... U fazonu 'jaoj bre a sta ti je to, hahahaha, vidi moje casice", ono nekoliko punih a ja jedva pola jedne...  :blink: :blink:

I moje prve cimerke, isto mkinje :lol: koja je u porodjajnoj sali vristala i vukla onaj stalak sa infuzijom, Dooooooooooooktoooooooooreeeee porAAAAAAAAAdjam se... Kad smo, naravno, zavrsile u istoj sobi, onako onesvescena sam joj svako malo cuvala bebu dok ona ode na cigaretu, pijenje kafe, gledanje sestrama u solju :girl_wacko: a pamtim i njeno predavanje kako moram da ustanem iako mi je lose jer sam sad majka :rofl:

Kao najveci prijatelj ostala mi je u pamcenju devojka ciji nam je muz donosio ponude iz Meka :lol: iako su me uredno vodili 19 dana na dijeti

Let's go

Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

janavi

jao majko mila
ja ne smem da se prisećam
45 dana sa raznim cimerkama
bila jedna sa fakultetom
jedno 4-5 normalnih
i ostalih jedno 30 koje jedva da su se kupale, smrdele, i sačuvaj bože šta si sve mogao da vidiš

bio je jedan otac koji je hteo da bije sestre, zaboravila sam zbog čega beše

a ni sestre nisu bile mnogo bolje :rofl:
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Lani

:lol:

Ja i nemam bog zna šta da prijavim. BF u Gradskoj, bila 2 dana sa dve devojke u sobi, onda njih pustili kući.
Brzo sam ošacovala da nemam ništa baš zajedničko s njima, osim što smo se porodile u istoj bolnici, a ja kad mi je neko nezanimljiv se postavim prilično povučeno i nezainteresovano.
Uglavnom sam dane provodila čitajući knjigu, časopise i kuckajući poruke a s njima razmenila par kurtoaznih rečenica tipa kako ti se zove beba, jesi imala epidural, ko te je porodio i sl.
Posle 2 dana one obe otišle i to je to.

Pretpostavljam da je na "običnom" odeljenju Gradske zanimljivije i živopisnije.  :lol:

Finalina

ja nemam tih iskustava , prvi put sam bila manje od 72h u bolnici, a drugi put sest dana sama u sobi na kraju hodnika (od toga dva dana dok nije bilo mesta u porodilistu boravila sam u bloku za pripreme operacija gde niko nikog i ne vidi ) ... secam se samo mm-a kao jedinog drustva :D

Lani

E da, pošto pominjete higijenu i sl. Ove moje su bile OK što se toga tiče stvarno, samo se sećam da me je jedna od njih nervirala što je stalno svlačila i oblačila gaće, pa me slikala sve vreme, bila tačno naspram mene. :lol:

Margarita

super ti je tema :rofl:

sa prvog porodjaja moram da pomenem babicu, mislim da se zvala Hajra
jos mi je slika u glavi kako ide izmedju onih stolova i peva nam 'bas ti lepo stoje suze, ali nemoj plakati... '
cimerka koja se porodila treci put, nekoliko sati posle mene
ja ne mogu glavu da dignem, a ona ustala, pomera krevet da ukljuci punjac za mobilni :blink:

sa drugog porodjaja najlepse secanje su mi 'ponude' iz meka koje je donosio mm (dream pie :lol: )

Deda

Ja sam 1.put 3 dana imala u sobi jednu kumu malo ljankase ali mogl smo da pricamo :lol:.
Kad je ona otisla , doveli mi diiivnu cimerku
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

To je jedna predivna, prepametna i prelepa zena. Za 1 dan mi smo postale toliko bliske kao da se znamo 100 godina.Dr nas pita -da li da kaze sestrama da nam uzmu decu jednu noc da se nas dve odmorimo, mi se naravno slozimo  :turpija:, i tu noc provedemo budne -razgovarajuci. Bile smo 4 dana zajedno, onda su mene maltene gologuzu  :rofl: izbacili da bi u apartmanu smestili njihovu koleginicu ginekologa. Plakale smo kad smo se rastajale, toliko smo se zblizile. I sad se cujemo, mnogo je volim, nekoliko puta mi je bas konkretno i pomogla, pravo je  :love32:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Deda

Ah da, bio neki lekar na specijalizaciji tada, ja ga znala iz autobusa-putovali zajedno , tu negde 70-71 gpd. Kad dodje vizita  :crazy:, cuvena ginekoloska, ziv blam me pojede od njega-ma kako to glupo i seljacki zvucalo. I ne samo mene , nego i njega i cimerku. Jedne subote-samo on dezurao, dodje u vizitu( a cimerka se tusira), on me pogleda samo i pita" A vas dve, je l'sve u redu  :rofl: ? ( Bez zagledanja  :lol:)
Smejale smo se posle celi dan.
A cimerka je tako slatka, i najgoru sestru pripitomi, svi su joj iz ruke jeli. Mojoj Nedi je ona omiljena licnost za posmatranje bez glasa. Uvek doterana, duga kosa, nokti perfektni, sminka....I u bolnici. Cudo od zene. Pocela da radi, naravno, od 7-8 meseci bebinih...i uvek je sve- kako cemo-lako cemo. Ima 2 sina (i muza naravno) , i tesila me je  :pleasantry: kad smo saznale da cu da dobijem sina " Sa muskarcima je tako lako " Jeste mislim se , tebi je sve lako...

MissL

bez zagledanja :rofl:

meni je islo na zivce kad posete dolaze mimo odredjenog vremena, a to je vala bilo non-stop, kako se namestim, tako neko udje :hm: E kad sam otupela, sto rece Lani slikala sam ih
bez blama :lol:
Stiv 24.11.2003.

veki

Ja sam se za 12 dana bas nagledala svega i svacega.
-Prva stvar koju sam videla je zenica preko puta mene koja je bas nagrabusila,
i psovala sama sebe sto je ostala u bg, jer joj je svekrva babica u Ulcinju, al htela da se poradja u Bg i zaklela se da to nece ponoviti,
-zena nekog direktora Dunav osiguranja, oko  nje su lebdeli svi dr koji postoje, a ostatak vremena je bila na telefonu objasnjavajuci bebi siterki, mami, komsinici i svima ostalima kako da presvuku starije dete, kako da je nahrane, sta da spreme, da upregnu zenu koja cisti, sa nama nije komunicirala, osim kad nam se obracala da pomerimo tanjir sa hranom koji nije htela da pogleda.
-Zene kojoj je mleko nadoslo 2h posle porodjaja, pa je jadna izbacivala sise da joj se lade
-jedne koja je Bojovica pitala posle CR koliko vrmena mora da ceka na sex sa muzem, pa kad joj je rekao bilo bi dobro bar do prve kontrole za 5 nedelja od porodjaja, ladno rekla, jos 5 nedelja da mu pu... Bojovic pocrveneo i izasao napolje.
-Cigancice koja je imala 23 i rodila 7-mo dete sa drugim muzem, ostala je u porodilistu oko 12h jer joj je muz doveo svu decu ispod prozora da je zove da dolazi kuci.
-Na njeno mesto dosla druga koja radja decu tako sto starije postane preveliko da joj sisa dok prosi, nije znala da nabroji svu svoju decu :(
- Jedne koja je posle par dana opstipacije zvala tatu da joj kupi malu roze klizmicu :lol:
- Zene koja je med. sestra i koja je toliko bila zaljubljena u muza da su ga svi zagovarali
dok se ona ne nasminka da izadje da ga vidi, uvek je za njega morala biti tip top, a on se topio kad je vidi
- Kolicine nakita koju je dobila zena jednog naseg poznatog vaterpoliste kad mu je rodila cerku  :crazy:
- Devojke koja je posle porodjaja propusila jer nije verovala da to moze tako da boli i nekoliko njih koje su iznosili iz zadimljenog kupatila u nesvesti, ovo mi je bas bilo grozno

Gomile extra prijatnih zenica koje su bile fine i ljubazne i rade da se iscaskaju

Babice koja me je svaki put pitala da li je moguce da mi je muz takva stipsa da nece da mi plati apartman, pa sam se sa njom gadno zakacila (moram priznati da mi je ona bila jedina grozna) generalno babice (komsinice koja mi je kuvala kafu i vodila me da vidim porodjaj i iz druge perspektive uzivo :crazy: bas sam bila dosadna) su bile ok prema svima nama
MM-a koji mi je donosio divan rostilj  :balavi:

Generalno meni porodiliste nije ostalo bas u nekom losem secanju, cak mi je tetka mm-a kad radi nocnu donosila i cistu posteljinu i ciste spavacice i selila me u bolje sobe cim se isprazne, i donosila mojim cimerkama kupus da stavljaju na grudi da im izvuce temperaturu.
Provela ukupno 12 dana  na odelenju sa po 4-5 cimerki u svakoj sobi.

emge

Prvi put, NF, šestokrevetna soba :) Svega je bilo, ali najviše pamtim jednu od 20-ak godina, koja kako prinese dijete sisi vrisne, i to tako da se svi sledimo. Pokušavali da joj objasne da tako plaši bebu (a i nas), ali džaba. Kad je krenula kući zapisala koje adaptirano koriste u bolnici, iako joj je mlijeko curelo na sve strane. Ali zato je bila tip-top našmikana za otpust.

Ostale su bile skroz OK, a najsimpatičnija je bila ciganka Ivana koja je bila udata za bjelca - tako je ona govorila :rofl:

Sad u Gradskoj, samo dan ipo sam imala cimerku. Super cura, ispostavilo se da je kuma mog druga iz djetinjstva :) Naravno, ostale smo u kontaktu i dalje :)

MissL

Prema meni je na kraju najbolja ispala jedna devojka koja je bila 24 sata na vezi sa muzem :hm: kao da je sama u sobi, ali ono malo sto nije telefonirala :lol: fino smo razgovarale
Stiv 24.11.2003.

Deda

hahaha, pa sta su pricali toliko 'leba ti ?
Mora da si bar nesto cula i ako naravno nisi prisluskivala  :crazy:
Imam ja jednu drugaricu koja misli da je njen muz lepotan i da svi padaju kad ga vide. Kad mi je rekla "Znas onu C.....(babica), kako je gledala mog Dragana kad je dosao u posetu "  :blink:
Mislim , da li je moguce da si posle porodjaja rimetila kako je C.zagledala tvog lepotana  :lol:

AnaK

Meni je to sve kao u magli  :rofl: ali mi je ostao neki sažaljivi utisak. Sve vreme sam bila šokirana, ali mi je preovlađujuća emocija sažaljenje. Jedna slatka devojčica od 14 godina, koja me je ubedačila kad sam shvatila da sam ja nju mogla roditi u njenim godinama, te da bi mi rađala unuče  :'( Jedna ženica koju je muž najstrašnije izribao što leži i izležava se, a kajsije opadaju i propadaju.

Posle porođaja sam prešla u apartman, bilo mi dosta moje muke. :girl_cray:
Janko 23.7.2002.

Deda

Kajsije  :'(
Meni je sad po malo  :-[, bas sam bila razmazena porodilja. Poznavala sam 70 % osoblja. Sestra mi je nacelnik pedijatrije, dolazilka je kad je htela (i uvodila naravno) . Sa dez.ped.sestrom, moja drugarica se sprijateljila na porodjaju pa joj naredila da sve bude tipi -topi. A da ne pominjem moje komsinice, prijateljice koje cim su videle da je mob.iskljucen zvale na telefon porodilista svakih 5 minuta. I meni su dosadile. Poradjala me dr kod koje sam isla privatno, maltene -na ti smo. Drugi dr u smeni- mladalacka ljubav od pomenute sestre. Zet - internista-svaki dan proveravai-jel stanje redovno. Kao kraljica Elizabeta  :fool:. Mislim da su odahnule, kad sam im se skinula  :lol:
Extra sto sam bila dosadna i ovo malo osoblja koje ne poznajem, taman sednu u sobici eto mene klap, klap sa papucama- nesto mi nije jasno  :crazy: