Main Menu

Migrena, glavobolje

Started by cici, September 12, 2011, 10:15:19 PM

Previous topic - Next topic

NenaS

Quote from: cici on November 17, 2011, 09:40:17 PM
Ne znam sad, pitacu je sutra pa cu napisati sta je sve pila pa joj nije odgovaralo.Nije resenje da uzimas diuretik da ne bi oticala.Jedno popravis drugo pokvaris nije resenje.
OK hvala unapred. :bighug:
Nijedno drugo rešenje mi nisu ni ponudili - jer tvrde da je sve u redu, bubrezi, srce, krvni sudovi nogu su isto po njima u redu...
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

NenaS

 :wall: Nekad sama sebi zvučim kao najveći idiot i hipohondar...
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

Finalina

Quote from: cici on November 17, 2011, 01:47:45 PM
Danas me je bolelo pa je Clometol+Paracetamol odradilo stvar prilicno brzo.Sad eksperimentisem sta mi najbolje odgovara.
probaces ti izgleda ono sto sam ti predlagala ( sto pije moja drugarica iz rusije )

cici

Ja bas mislim da sam to i popila, Citramon se zove.


rafa

Ja pijem ponekad taj Citramon, ovoj mojoj Ruskinji je to lek za sve.
Nemam migrene ali ga popijem kad me pomalo boli glava, pred bolest ili generalno za bolove u misicima.
Dobar je i deluje, ali meni deluje sve.  :-[

A najvise volim one razne Panadolove kombinacije, mada se secam da ste ovde komentarisali da vam se nesto bas nije svidelo.  :think: Mozda komponenta Pseudoephedrina u nekim od njih, ne secam se tacno.

10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

cici

Nema Pseudoephedriona u paracetamolu, ja ne smem da pijem to.


AnaK

Taj kod nas nema :) Ima samo klot paracetamol, i sa kofeinom :) Meni je OK, pijem oba (sa kofeinom danju, bez pred spavanje). Super mi je za smrzavanje, prehlade i sinuse.
Janko 23.7.2002.

cici

U Citramonu ima Paracetamol.U stvari mislim da je on isto sto i Panadol extra.


AnaK

Mislim da je sličniji našem 'kombinovanom prašku', nađoh sad sastav:

http://www.drugspro.org/headache/citramon.html

Janko 23.7.2002.

rafa

Ovde ima:

Panadol i Panadol Active Fast (paracetamol)
Panadol Extra (paracetamol i kafetin), meni je sasvim ok i za jace glavobolje
Panadol Night (paracetamol i diphenhydramine), cisto savrsenstvo, opusti i komira u 10 minuta
Panadol Sinus (paracetamol i pseudoephedrin), jedino sto mi je pomagalo kod sinusa, srecom godinama nisam pila
Panadol Cold and Flu (paracetamol, pseudoephedrin i dextromethorphan hydrobromid), jace prehlade i virusi

Zasto ne smes cici?
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

dmi

ne sme cici jer ima alergiju na pseudoefedrine
Tesa Principessa 12.06.2005.
"...you're never fully dressed without a smile..."

"Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act."  — Leonard Cohen

cici

Evo odgovorilo moje drugo ja :lol: padam u nesves' momentalno :rofl:


rafa

A ok, to je jos ozbiljnije nego sto sam mislila.  :lol:
posto vidim da neke kategorije ne smeju, a znam da nisi hipertenzicar na pr  :rofl: :kiss1:
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

cici

Nisam ali mnogo mi bude lose, bukvalno se ne secam nicega kad to popijem.

Neno, mama sad pije Corvitol 50mg i kad je joj pritisak ok popije pola.Sve to sto si pila nije joj odgovaralo, probala je skoro sve.tritace, Concor, Monodipin, Porpanolol.Ovo joj jedino radi.


cici

Mama kaze da Diunorm dobro resava probleme sa zadrzavanjem vode, pola ujutro.