letovanje 2014

Started by Finalina, January 08, 2014, 12:09:03 PM

Previous topic - Next topic

Pepi

Mi smo do sada uglavnom kupovali iz mađarske gotova jela i konzerve, pa kombinovali sa tavrnama i sa jelima tipa špagete, makarone itd. Npr, tamo kupimo povrće, napravimo salatu, supa iz kesice, neko meso i pire iz kesice.
Kuma kuva kod kuće, pa sve spakuje u kese za nju i ćerku, pa u ručni frižider, jer joj je ćerka izbirljiva što se tiče hrane, takoda imaju ručak, a za večeru i doručak pekara, picerija...nešto se namaže...

NenaS

Quote from: Praslin on January 24, 2014, 08:37:09 PM
Koliko samo ručnih frižidera treba kupiti za samo nedelju dana letovanja... Ne isplati se.

Ja se sećam mog brata iz tog pubertetskog perioda. Pa još kad dođe sa treninga (vaterpolo) sa dva drugara - kao skakavci, SVE pojedu što nije zakucano za patos:blink: :lol:

E to! :girl_haha:
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

Dacko

Ne mora da kupuje frižidere, može da ih pozajmi. Meni su prošle godine maltene i slučajni prolaznici, čim čuju kuda putujem, nudili frižiderče na zajam, ali meni se ta varijanta ne sviđa zato što se bojim da će se hrana ipak pokvariti, ako ne u putu, a ono na samom letovanju (no to ima više veze s mojom fobijom od trovanja nego sa realnom opasnošću).

senka

meni je grčka nes po kafićima i restoranima odvratna
doduše, najbolju kafu ikada sam popila sad u Nem.
u Turskoj se više pije čaj nego kafa, ko da su Englezi bre  :lol: :lol:
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

NenaS

Quote from: Dacko on January 24, 2014, 08:46:30 PM
Ne mora da kupuje frižidere, može da ih pozajmi. Meni su prošle godine maltene i slučajni prolaznici, čim čuju kuda putujem, nudili frižiderče na zajam, ali meni se ta varijanta ne sviđa zato što se bojim da će se hrana ipak pokvariti, ako ne u putu, a ono na samom letovanju (no to ima više veze s mojom fobijom od trovanja nego sa realnom opasnošću).

Od frizidera nece stati nista drugo u gepek, bojim se :think:
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

Margarita

mu putujemo busom, pa nema tu mnogo nosenja
uglavnom tamo kupimo i spremamo, meni je samo bitno da je nesto brzo & lako i da deca hoce da jedu :girl_haha:

senka

Quote from: Dacko on January 24, 2014, 08:46:30 PM

pa ima logike, gde čuvati u apartmanu?
nama su uvek bili oni frižiderčići gde je deo za zamrzavanje  može da stane vrlo malo
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

Margarita

pa da, moze mozda da ponese za dan-dva, dok se tamo snadje
ne znam kakva je kod njih ponuda gotovih jela

Dacko

Quote from: senka on January 24, 2014, 08:52:37 PM
pa ima logike, gde čuvati u apartmanu?
nama su uvek bili oni frižiderčići gde je deo za zamrzavanje  može da stane vrlo malo
I nama, jedva uglavimo porodično pakovanje sladoleda kad ga tamo kupimo, tako da je stvarno dobro pitanje kako se u tom pogledu snalaze oni koji nose spremljenu hranu od kuće, naročito ako su veće količine u pitanju, ali znam da još kako secaju te frižiderčiće u Grčku i da se svake godine vrate živi, zdravi i, na moju krajnju nevericu, neotrovani. :lol:

veki

ja moram da priznam da nosimo komopletno sve za dorucak i veceru, ove dve su trski probiraci za suhomesnato, a i tako ga jedu samo kad putujemo, tunjevine, kackavalj, makarone, brasno, secer, so,. ulje kafa (tamo nema turske, za mene kaod a nema kafe). Ne nosim meso, jer sto neko rece onaj deo za zamrzavanje je uvek minijaturan, a pri tom celo pile peceno je oko 10-tak evra sa sve pomfritom. Uglavnom uzimam meso tamo, povrce su dosta slicne cene a moji na moru se razbijaju sa njihovom fetom i tikvicama, plavim patlidzanom. Nekako nam tamo rucak uvek bude sa vise povrca i sira. U sustini ja mojim probiracima skoro svaki dan spremam klopu, a obzirom da mm ponekad i izadje iz sobe to ponekad iskoristimo da pojedemo nesto i u tavernama. Ni mi ne jedemo ribu, nama su lignje vrhunac.
U sustini puno ljudi sprema klopu, vecina je jedva namakla za smestaj i put.

Lani

Kako tamo nema turske kafe... ima po marketima i supermarketima.
Recimo ova...
http://greekcoffee.co.uk/?product=greek-coffee-loumidis-traditional-490g

Vila

Ja svake godine sve manje nosim, pošto smo shvatili da su cene u Grčkoj vrlo slične našim cenama, te ili kuvamo nešto jednostavno u apartmanu ili jedemo po tavernama, nekad skuplje, nekad jeftinije.
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

Margarita

ima kafe, mi jednom kupili kad nam nestalo nase, ali nije mi ista
a i ne nosimo mnogo, 200-300 grama

Dacko

Ni nama se nije dopala njihova kafa, premda se ne sećam sad kakvu smo joj tačno manu našli, tako da ćemo i ove godine poneti odavde. Meni je najsmešnije što u kesicama obavezno ponesem brašno, vegetu i alevu papriku za zapršku, sve zbog već pomenutog pasulja. :lol:

Deda

Evo experts za kuvanje u GRckoj  :diva: . ja ponesem pile u komadima peceno I u kofici malo sarme  koju pure spremim I zamrznem , I samostavim u frigo kesu. To nam je bar za 2-3 Dana, posle spagete, pa meso koje ponesem I krompirici koje mrzle kupim u voljenom lidlu , pa pljeskavice I minutes life, papiletina I krompirici. Jedam kupus , jedan  paprikjas, 2-3 konzerve , I eto dodje kraj letovanja. Grasak koji kupim tako u rezervi  :diva:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006