ima li gladne dece i kako im pomoci?

Started by monochrome, March 13, 2014, 02:12:24 PM

Previous topic - Next topic

Glitter

ovo sto ja napisah je ova praslin situcija, luksuza a deca gola i bosa

gasha

Radim sa decom i ima ih dosta koji zive veoma skromno , odeca im stara i iznosena,  :(
vidi se da nije oduvek bilo tako, ali sada jeste. Ljudi ostaju bez posla , ne znam ima li bas gladnih, ali verovatno ne jedu bas kvalitetno.

Ima puno i onih slucajeva, sve novo , a nemaju nista, zive u dugovima, od socijale , a najnovije telefone nose.
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

monochrome

Quote from: Praslin on March 13, 2014, 11:15:26 PM
Iskreno, ja nikad nisam videla da neko živi u luksuzu, a da su mu deca gladna i bosa. Naprotiv, ti koji žive u luksuzu i vole trofeje, vole da im i deca tako izgledaju. Ne kažem da su savršeni roditelji, u svakom roditeljstvu nešto fali, ali baš da se roditelj luksuzira, a da su deca bukvalno gladna i bosa - mislim da je to praktično nemoguće.

upravo ovo sto glitt spominje ;)
pobrkani loncici/priroriteti...u prevodu...boli ih uvo...videla milion puta...to su ta kancelaska naselja gde dete ide poderanih carapa, prljave uniforme, raspadnutih cipela i gladno u skolu, a mama pusi najskuplje cigare i prebacuje programe na flat tv-u 2x2, dok razgovara sa drugaricom sa najnovijeg samsunga :crazy:

Quote from: Glitter on March 13, 2014, 11:16:45 PM
meni su ovde najfascinantnija naselja u kojima zive ljudi na benefitima, a zna se koja su to naselja u gradu. Ako se slucajno provozas (a mozes tamo da zadjes samo slucajno) kroz iste vidis kuce koje su opstinsle kuce dodeljene kao pomoc, vidis zatore na prozorima da ne bi ko slucajno video da unutra imaju ogromne televizore, stereo uredjaje. Deca im u skolu idu gola i bosa da ne bi ko rekao da im pomoc od drzave ne treba isl.
Ono sto je meni fascinantno je sto u Engleskoj postoje porodice koje su treca generacija na benefitima, oni se vode kao siromasni, a realno daleko su od toga je r se ovde od benefita moze skrpiti kraj sa krajem, pogotovo ako vise clanova porodice prima benefite.

monochrome

Quote from: Glitter on March 13, 2014, 11:17:53 PM
ovo sto ja napisah je ova praslin situcija, luksuza a deca gola i bosa

da...razumemo se jer vidimo ovo svakodnevno ovde...a sad cujem ima ovoga i u kroejsi kolko zelis...dobro, mozda malo drugacije...visoka stopa nezaposlenosti...verovatno drugi tip roditeljstva, pa deca budu prividno malo zbrinutija, a svejedno idu uokolo gladna, mole u skolskoj kuhinji za koru hleba :(

Glitter

Uk ima trenutno najkompletniji benefit sistem i gomile ljudi koji znaju da ga izmuzu i ne rade ni dana. Ako ne to dodamo da se stalno povecava broj ljudi na benefitima a posla ima dovoljno razumljivo je sto su britanci netrpeljivi prema imigrantima. Ovo je mozda za onu politicku temu.

Unabebili

Quote from: gasha on March 13, 2014, 11:26:32 PM
Radim sa decom i ima ih dosta koji zive veoma skromno , odeca im stara i iznosena,  :(
vidi se da nije oduvek bilo tako, ali sada jeste. Ljudi ostaju bez posla , ne znam ima li bas gladnih, ali verovatno ne jedu bas kvalitetno.

Ima puno i onih slucajeva, sve novo , a nemaju nista, zive u dugovima, od socijale , a najnovije telefone nose.

na boldovano bas cesto srecem, a i dogodilo se nekim mojim bliskim ljudima  :girl_sad:

i takodje sam primetila da najvise kukaju oni koji imaju najvise ili dovoljno, a oni koji su bas u problemima, to nose nekako dostojanstveno i ne zale se

Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK

http://bebili.blog.rs/

Plava Baklava

Svašta prošla, svašta videla, svašta i dalje gledam  :girl_sad: Uzroci dečijeg stradanja su razni, imam u okolini slučaj da je frižider prazan i dete gladno, jer je mama u autu od mužavljeve smrti (godinu dana) :girl_sad:. Mala (4 godine) zove baku i moli je da pošalje dedu kod njih jer je gladna a nemaju ništa u kući  :'(

A siromaštva je sve više.

moj vrtiguz

...................................................
ima nas i ovde:  http://plavabaklava.wordpress.com/

moje petljancije: http://bojeduse.wordpress.com/

zona sumraka: http://razmisljarnik.wordpress.com/

Zumbulica

:( Kod nas u skoli nema tih drasticnih primera, deca imaju manje ili vise ali o svima roditelji brinu najbolje sto mogu. Prosle godine su skupljali pare da se nekom decaku pomogne, ostali su bez majke on i otac, ali su daleko od ekstremnog siromastva. Ove godine se doselila jedna majka sa cetvoro dece, ona je bila u sigurnoj kuci, raspad sistema .... deca nisu dugacke periode isla u skolu.... I njima je organizovana neka pomoc, na kraju su se odselili.

Od juce razmisljam o ovoj temi i shvatam koliko sam se zatvorila da se zastitim :-[  a jako sam osetljiva na ove stvari  :(
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Pepi

Definitivno ima gladnih, možda više nego što možemo i da pretpostavimo.  :(
Ali ono što mene ubija u pojam su ponos i glupost ili lenjost roditelja, zaista danas nikome nije lako, ali treba se boriti. Mnogo mojih prijatelja i rođaka iz unutrašnjosti je u vrlo teškoj situaciji, gde su oba roditelja bez posla, ali uvek nešto muvaju, raduckaju, bilo šta za parče hleba...
A već danima razmišljam o nekom mm prijatelju...
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Plava Baklava

moj vrtiguz

...................................................
ima nas i ovde:  http://plavabaklava.wordpress.com/

moje petljancije: http://bojeduse.wordpress.com/

zona sumraka: http://razmisljarnik.wordpress.com/

monochrome

pepi...puka neodgovornost...puka...
i znam...znam da svako svoju muku ima, ali deca i starci su mi slaba tacka...

Finalina

jao :rofl: ovih tvojih naslova, mono  :kiss1:

Koliko ja znam, po skolama i vrticima, ovde kod nas to nije javno i solidarno organizovano  :(

Quote from: Praslin on March 13, 2014, 11:15:26 PM
Iskreno, ja nikad nisam videla da neko živi u luksuzu, a da su mu deca gladna i bosa. Naprotiv, ti koji žive u luksuzu i vole trofeje, vole da im i deca tako izgledaju. Ne kažem da su savršeni roditelji, u svakom roditeljstvu nešto fali, ali baš da se roditelj luksuzira, a da su deca bukvalno gladna i bosa - mislim da je to praktično nemoguće.
mislim da nisi u pravu jer postoje roditelji koji zanemaruju svoju decu i to poprilično, baš u tom materijalnom pogledu, uključujući i hranu.... nisu to neki jako bogati ljudi, najčešće, ali da prvo gledaju sebe pa tek onda svoju decu meni nije nepoznato

... ja kapiram ovu temu kao pitanje o problemu koji se tice ozbiljnog nedostatka zastite i brige o deci, iz različitih razloga, a ne o iskustvima besparice koja nas dotiče u većoj ili manjoj meri sa svim velikim krizama i potonućima u nekim trenucima...

AnaK

Quote from: monochrome on March 13, 2014, 02:12:24 PM
...da otvorim temu...znam...opet je sumnjivog naslova, ali sta cu...taki mi stil :rofl: :rofl: :rofl:

Al' to za tvoju popularnost nije dobro - tvoje teme se teško do nikako nalaze pretragom, pa su kratkotrajne  :turpija:
Janko 23.7.2002.

monochrome

pa ozbiljni problemi, da...ovde ima slucajeva gde roditelji imaju fin. probleme i bukvalno ne hrane decu, jer nece da propuste ratu i izgube kucu...govore deci da uzmu u skoli...decu blam...dete mi kaze da jedna mala iz drugog odelenja pada svako malo u nesvest i valjda su ispitivali sta je...niko nista nije deci objasnjavao, ali odjednom se prica o food bank :(
a sad cujem iz vise izvora da je u hrvatskoj ovoga sve vise :girl_cray:

monochrome

Quote from: AnaK on March 14, 2014, 02:42:41 PM
Al' to za tvoju popularnost nije dobro - tvoje teme se teško do nikako nalaze pretragom, pa su kratkotrajne  :turpija:

:ces: