Hrono 2. ili hrononutricija za pocetnike

Started by Deda, September 05, 2014, 09:19:15 PM

Previous topic - Next topic

Lani

Za doručak hleb od spelte i raži sa ajvarom i pečenicom.
Ručak još nisam smislila a večera će biti neko belo meso plus sirove zelene paprike.

Dawn

Sinoć sam brljnula. Izašli smo na neku "proslavicu" nas troje pa sam popila jedan Somersbi i pored piletine uzela par zalogaja neke divne pogače sa sirom i susamom odozgo.

Sad doručkovah domaći integralni hleb, ajvar i kiselo mleko.
Ručak će biti slavski u školi, pa ću da proberem šta sme, pretpostavljam prasetinu :crazy:
Za večeru ću neku ribu.

Lani

bubi

dorucak: pecenica, puter, hleb i kefir
rucak mi ostao u frizideru kuci, podvarak sa batkom  :crycry:
ondak cu opet ribu :D verovatno oslica.
vecera ne znam i nije me briga  :lol:

Deda

Jao bubi ,p kako da zaboravis  :crycry:. Ja cu za rucak piletinu i gril.povrce
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Pepi

Doručak palačinke koje su trebale biti pogačice, ali sam ljuljnula vise vode  :crazy: domaće suvo meso i mladi sir.
Ručak punjena paprika.
Večera verovatno tunjevina ako nađem da kupim.

bubi

Dedo,
ovi moji me smlate ujutru, zato ja ustajem tako rano i na miru doruckujem.
A kako sam se najela tako na rucak nisam ni pomislila :-X

Deda

Ista situacija, kad idu prepodne, ustajem u 6 da doruckujem ko covek  :rofl:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

bubi

Pita me mm:"kako sad mozes da ustanes rano a ranije nisi?", rekoh mu sad sam gladnaaa  :lol:

Lani

NenaS

Svi imamo svoje razloge zašto smo se ugojili, a moji svakako nisu ni gricke ni sokovi, pa ni slakiši - već jeftina ''sirotinjska'' hrana koja se bazira na UH (krompir, makarone, pirinač, hleb)... I noćno, kasno večeranje, preskakanje doručka, neredovni obroci...
Ali nećemo dalje da produbljujemo raspravu, ja sam samo rekla da je za mene hrono ishrana, koja se bazira na mesu, relativno skupa opcija. Nisam rekla da se neću potruditi da je maksimalno ispoštujem.

Dakle, današnji jelovnik:

čaj od nane

D (10h): ''hronočinke'', sir (moja kravica), ajvar i pileća prsa

kafa (10.30) i limunada (preskočila sam je ujutro, spavalo mi se, a čaj sam imala skuvan)

R (oko 15.30): ćureće šnicle dinstane u malo paradajza (gurman, bez šećera), pečena paprika propržena na malo maslinovog ulja, salata od kupusa

kafa (oko 16h)

V (oko 21h): tunjevina, crni luk, zelena salata
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

Glitter

mi smo odustali od hrono, nesto sam se sracunavala i to sto sam videla nije dovoljan unos gotovo icega za coveka koji je izuzteno fizicki aktivan, a moja citava dijeta citavog zivota je ekstra proteinska,obavezno meso,  voce skoro i ne jedem, sveze povrce samo u salatama, hleb jedem jednom mesecno, ako i toliko, izbacila sam pastu, pirinac (osim izuzetno) i brljam sa cokoladom i ako preteram sa kolacima (dok sam umerena sve je ok), te ce nama biti sasvim ok da na S primenim neka hrono pravila (koja su stvarno odlicna), bez ibacivanja voca (usudjujem se da kazem da hrono brani voce, a onda daju vitaminske suplemente)

te umesto primene hrono na S , ja cu da bodrim vas i kupim poneku ideju

Bubi i Lani izgledaju sjajno, pepi bravo za centimetre  :clap:

Lani

Glitt  :kiss1:

Meni isto smeta malo što nema voća  :think:, ali opet nijedna ozbiljna dijeta (ozbiljna u smislu da stvarno možeš osetno da oslabiš sa njom) nema previše voća, da se ne lažemo... Tako da, negde si na gubitku a negde na dobitku, šta da se radi.

bubi

Glitt :bighug:

meni voce i ne nedostaje.
Taman kad dodju tresnje ja cu ih i uvesti.
Ja sam na onom testu intolerancije jela i voce i mrsavila.
Sad ionako nema neki izbor voca, ja se prosto i ne osecam da mi je nesto uskraceno, da mi se jede ja bih jela.
To je ono o cemu pricam, treba se pridrzavati nekih pravila ali i slusati svoje telo.
Ja sam npr. jela i orahe iako nisu po hrono.
Mene je ova hrono MENTALNO UVELA U RED.
Ne osecam da mi je bilo sta zabranjeno i cim nema striktne zabrane ja se ne osecam ugrozeno.