Main Menu

Buducnost pre buducnosti

Started by Glitter, May 19, 2009, 11:55:40 AM

Previous topic - Next topic

Xe

Podigli smo stambeni kredit i od pocetka isli na to da cemo pola svog zivota provesti kao sirotinja.
Kako smo ziveli sa roditeljima, svesni smo prednosti ovakvog "sirotinjskog' zivota nad zivotom u zajednici, te bismo opet uradili isto.
To ne znaci da je nas izbor jedini dobar, samo da smo mi takvi po prirodi, da najbolje fnkcionisemo kad za gostima zatvorimo vrata :)
Na moguce krize (kao sto je ova ekonomska sad) odgovarali smo cinjenicom da nas stan uvek mozemo da izdajemo i da se od toga izdrzavamo - a da se opet vratimo u roditeljsko gnezdo, dok se situacija ne popravi.
To se za sada nije desilo :)
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

linga

Quote from: maripoza on May 20, 2009, 11:35:11 AM
Ja ovo ne umem.  :-[ Barem kad je novac u pitanju. Mrzim da budem duzna.
Na sve ostalo primenjujem ovu devizu koliko god mogu. :D

Pa nisam ni mislila na novac  :-[  nego na druge stvari koje mogu da se isprece, neresena pitanja i sl. Na to sam mislila da covek ne moze da ceka da nadje posao, stan, kucu, sredi se prozivi i onda da zivi(mislim moze ali ne desi se sve to svakome i ne onim redom kako zeli).
A za novac imam potpuno isti sistem, cak nisam otvorila dozvoljeni minus u banci jer bi to samo znacilo da trosim novac koji posle nemam odakle da vratim.

maripoza

Quote from: linga on May 20, 2009, 03:48:30 PM

Pa nisam ni mislila na novac  :-[  nego na druge stvari koje mogu da se isprece, neresena pitanja i sl. Na to sam mislila da covek ne moze da ceka da nadje posao, stan, kucu, sredi se prozivi i onda da zivi(mislim moze ali ne desi se sve to svakome i ne onim redom kako zeli).
A za novac imam potpuno isti sistem, cak nisam otvorila dozvoljeni minus u banci jer bi to samo znacilo da trosim novac koji posle nemam odakle da vratim.

Tu se vec prepoznajem. :) Bolje da ne pricam u kojoj sam situaciji bila kad sam pozelela da imam dete.  :-[ Ali ne zato sto sam nepromisljena, nego zato sto mislim da vremenom sve dodje na svoje, ako covek dovoljno poznaje i sebe i svog partnera i ako zna na sta je spreman i koje su mu mogucnosti. Otprilike ovako kako je Dada ispricala. S tim da sam tip koji ce uvek gledati da bude finansijski samostalan, bez obzira na partnerove prihode.

Ali nisam odolela da kazem za novac, pretpostavljam da se vidi da ovih dana razmisljam da se upustim u avanturu zvanu kredit i da zbog toga imam nocne more. :lol:
Old enough to know better, but too young to care.

Finalina

dobra je ovo tema, bila, a mozda i osvezena postanje jos bolja ;) ...kada je autorka konstatuje :)

Glitter

Autorka bila drogirana kada je postavljala :lol:
Salim se nije lose razmisljanje
Ja sam negde uradila sve unatraske dete pa posao pa skola paaaa
Drugo ne planiram tako da mi nike bitno zatvaranje kontrukcija ...osim mozda za putovanje na neku egzoticnu destinaciju