Main Menu

Mafini

Started by kalimero, April 29, 2009, 11:46:56 PM

Previous topic - Next topic

Despina

Quote from: AnaK on September 13, 2009, 04:18:01 PM
Danas sam se oduševila ovim mafinima:

Best Ever Banana Muffins #1

Pravila sam 2/3 mere, ali celo jaje. Stavila sam 2 kašike šećera, ali realno treba npr 4. U deo smese sam dodala malo čokolade, i onda je količina šečera OK.

Fenomenalni su. Ali baš baš. :nyam:
Pravim ih vec treci put, Anja ih obozava :o :clap:
Naravno sa roza glazurom :crazy:
A, L, S

AnaK

Janko 23.7.2002.

AnaK

#137
Za one koji vole kokos:

Mafini s kokosom i čokoladom

Ja sam napravila samo s kokosom, po receptu, i onda u plehu u deo dodala višnje, u deo čokoladu, ostatak samo posula s malo kokosa. Mislila sam da će propasti, ali nisu. Pa to ipak treba uraditi ili ranije ili u toku sipanja. Sa višnjama se nešto ne slažu baš najbolje, ostala 2 su super  :good:
Janko 23.7.2002.

Finalina

Quote from: Plava Baklava on October 06, 2009, 12:06:56 PM
Fina, stavi recept (tacne mere) u kuhinju, please  :kiss1:

ja sam od 4 belanca napravila jedan pleh malih mafina

kolicine su u proporciji belanaca tj zapreminski iste kolicine belanaca, secera , brasna i mlevenih oraha

sipala u pleh i posula cokoladnim mrvicama

ispekla, lako se vade iz modlica i super izgledaju

janavi

pictire or it didn't happen :mrgreen:
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

AnaK

Janko 23.7.2002.

janavi

do sad je mogla 10 da nabavi (što bi rekla moja baba :rofl: )
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Finalina

pa razni su nacini nabavljanja :D .... sto moram ja da ga nabavim ? :lol:

janavi

ma onda samo pričaj u prazno
ja ništa ne verujem :rofl:
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Finalina

aha, kako da ne 

nelly

Quote from: Finalina on October 06, 2009, 02:09:24 PM

ja sam od 4 belanca napravila jedan pleh malih mafina

kolicine su u proporciji belanaca tj zapreminski iste kolicine belanaca, secera , brasna i mlevenih oraha

sipala u pleh i posula cokoladnim mrvicama

ispekla, lako se vade iz modlica i super izgledaju
znači kilo belanaca,kilo šećera,kilo brašna i kilo mlevenih oraha(ili kilo neočišćenih)
vako recept razumeju vrsne spremačice mafina kao ja :crazy:
...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

janavi

ja razumela zapremisnki, nije sve isto teško
1 šolja ovoga, jedna onoga...

samo mi ovo brašno PLUS orasi nije najjasnije
obično ako stavljaš orahe, oni idu umesto brašna, a ne plus...
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Finalina

ma ti se nelly zezas umesto da procitas da su u konkretnom slucaju pomenuta samo 4 belanca ( i tome jednake kolicine secera, brasna, oraha)

a moze i kilo, pa i vise :D

Finalina

probajte  :turpija: , pa vidite, kakvo vam testo odgovara

znate kako se pravi komisbrot ili da otvaramo temu? :D

nelly

znam ja da nije ovako kao što sam ja napisala  :girl_haha:
nego pokušavam da nagovorim kuharicu da mi malo detaljnije objasni malo ovog,malo onog :D
...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...