Main Menu

Bebi i trudničke potrepštine

Started by Lani, May 09, 2010, 04:53:50 PM

Previous topic - Next topic

kalimero

ja sam brus imala non stop na sebi (imam utisak da sam curila non stop) pa sam ih stavljala u njega..... noću, danju, kad idem negde.....bez kompresa nisam mogla bar 2 meseca da živim :)
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Lani

Da da, to su one koje upijaju mleko, bez njih nigde of kors.
Ja mislim na ove

http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/319/

kalimero

ma i njih, Lani.....
malo one pamučne da pokupe tečnost, malo ove da spasu što se spasti može kad se ragade pojave makar u najavi.....pa tako na smenu..... :D
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Lani

Joj kad se setim. Valjda ću sad bolje proći s grudima. :molitva:

kalimero

pusti......sad si iskusnija, sigurno ćeš bolje proći....

ja sam sad ubedjena da ne bih zakačila 2x mastitis iz potpune gluposti (jednom sam se do besmisla najela voća, pa nadošlo mleko, a drugi put sam se umotala u krpe - baš zbog tog famoznog curenja - i tako zaspala....maltene sam prokuvala mleko unutra :lol:)
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Lani

Gost51

janavi

ja ne znam šta je to curenje, ja sam imala mleka na kapaljku :rofl:
ništa ni jedna pumpica nije mogla da izvuče ;)
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

anelore

Meni su ovoga puta puno znacile silikonske bradavice - posto su moje bile prevelike i nedovoljno izvucene, i Vida nije mogla lepo da siki, samo mi je pravila ragade ili ih pljuvala. Mesec dana sam je dojila sa njima - ona lepo napredovala, ja nisam imala ragade. Kad sam prestala da ih koristim, vec su bradavice bile naviknute na sikenje, Multimam mi maltene nije trebao.
Komprese za jednokratnu upotrebu su mi ovoga puta manje trebale - samo tokom prva dva meseca, nekako je ponuda mleka drugacija.
Avent pumpica je must have :).
E sad malo upozorenje: Meni se Sava osipao na Pampers pelene sa losionom (od velicine 3, ne one Newborn Baby), Vida takodje, tako da sam presla na Huggies, i prezadovoljna sam. Cisto da budu spremne mame cija deca imaju osetljivu kozu.

stacka

Mi smo sa Aleksom koristili Huggies zbog ekcema koji mu se pojavio na prevojima i prezadovoljni smo. Jedno vreme je bila frka naci ih, ali koliko vidim sada je situacija ok i planiramo da ih ponovo koristimo. :good:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Tchi

za ojed, meni svekrva rekla, prvo sam odbijala nisam htela da mu stavim, posle sam shvatila da je zakon jekoderm

Lani

Mi ćemo isto ponovo Huggies.  :)
Samo ne viđam nigde (ili mi se samo čini da ne viđam) Huggies najmanje brojeve... ono 1,2.

linga

Quote from: Lani on May 09, 2010, 10:16:27 PM
Joj kad se setim. Valjda ću sad bolje proći s grudima. :molitva:

Hoces, ne brini, Mislim, beba nece znati odmah da siki, ali ces ti znati kako da je pravilno stavis, znaces kad guta a kad ne i gomilu deugih gluposti za koje prvi put nisi bila sigurna.
mene je pumpica (pored drugarica s neta  :love32: ) bukvalno spasila mastitisa i zahvaljujuci njoj sam uspela da dojim. Avent, naravno, posle mene obisla je jos nekoliko mama i jos joj nis ne fali  :)

Ja sam koristila multimam kremu lanolinsku, a i s Janom silikonske bradavice zbog ragada jos umiremo od smeha kad se setimo kako je mm usao u apoteku i pitao apotekarku imate li silikonske bradavice a ona pocrvenela  :lol: ).
Takodje, mnogo mi je znacio i jastuk za dojenje *i pred kraj trudnoca da na njemu odmaram stomak*.
Sling mi je sa Aleksom super posluzio, i sad ga ponekad nosim na kuku :)
One mrezaste gacice sam oba puta nosila u porodilisu, odlepila bih bez gaca  :lol:

stacka

Meni se cini da sam ih videla u Tempu ali sad nisam 100% sigurna. Ici cemo ponovo ovih dana pa cu cekirati i javljam.
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Gost51

ja pojma nemam koje cu pelene. Mi smo prije pampers, a osim njega su bile violeta i onaj budjavi molfix. Ne znam da li sad imaju neke druge.