Main Menu

Hejterski topic - lekari!!!!

Started by Unabebili, May 10, 2010, 05:55:37 PM

Previous topic - Next topic

bubi

Lani

anelore

Budale, ja ne znam sta bih drugo napisala.
I uopste, uz punu svest da se neki red mora zavesti u nas zdravstveni sistem, mislim da su mnoge nedavne intervencije potpuno besmislene i pogresno usmerene.

Xe

Kad bi taj obavezni pregled bio kao sto je nekad bilo fluorografisanje, da si OBAVEZAN da dodjes, da postoji raspored i da SVI moraju da dodju, stvar bi imala smisla.
Ovde se radi o tome da je pregled kod zena kod kojih se utvrdi da je sve OK uradjen o trosku RZZO jednom u tri godine. Zene koje zele da idu cesce iz svojih razloga (jer su, recimo, promenile partnera), platice pregled po cenama istaknutim u Domu zdravlja. One kod kojih postoji medicinski razlog da se javljaju cesce ici ce toliko puta koliko im je napisano, takodje o trosku RZZO. Ovde se radi o participaciji od 50 dinara.
Tako je i sa vadjenjem krvi, kompletna krvna slika je jednom godisnje uz participaciju od 50 dinara, osim u slucajevima kada zbog bolesti postoj opravdan razlog.
Posto je moja mama jedna od onih koja visi po lekarima, narocito specijalistima, troseci novac RZZO, ovakvi potezi sasvim su mi razumljivi.

S druge strane, smeta mi sto jos nisu povezali apoteke sa DZ, pa ja svakog meseca moram da gubim vreme kod lekara samo da bi mi ispisao recepte za lekove koje cu piti do kraja zivota. Bilo je najavljeno da ce hronicni pacijenti moci u apoteku samo s knjizicom jer ce sve biti umrezeno.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

cici

Danas je neka zena htela da zakaze pregled a bila je pre recimo manje od godinu rekli su joj da ne moze sad, moze da zakaze ali se svakako nece pregledati.Ne bih ni znala da nije dosla zena na salter da pita.

Unabebili

Pa zar sad da donesu uredbu kad sam ja probila led?!  :o :lol:

Ne znam da li je ovo tacno, bas cu da pitam za mesec dana kad odem po rezultate papa testa.

Elem, da ne bude samo da kudimo lekare, ova Dr. Odanovic u DZ Vraca :lol:r je cista magija od zene, pazljiva, metodicna, uliva ti poverenje i uzasno strpljiva.
Verujte mi na rec za ovo boldovano posebno  :lol:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK

http://bebili.blog.rs/

Lani

I moja dr u DZ Zemun je super žena.  :love32:

cici

Quote from: Unabebili on October 09, 2012, 02:41:00 PM
Pa zar sad da donesu uredbu kad sam ja probila led?!  :o :lol:

Ne znam da li je ovo tacno, bas cu da pitam za mesec dana kad odem po rezultate papa testa.

Elem, da ne bude samo da kudimo lekare, ova Dr. Odanovic u DZ Vraca :lol:r je cista magija od zene, pazljiva, metodicna, uliva ti poverenje i uzasno strpljiva.
Verujte mi na rec za ovo boldovano posebno  :lol:
Ti ces da ides i da pevas na ovaj ili na onaj nacin :baba:

Valjda ne vazi kad dr zakaze kontrolu.I ti se svakako neces pregledati sledeci put.

Vockica

Ja sam skoro platila 100 din jer sam radila papa posle tri meseca od prethodnog. A pre tri meseca sam platila 50 din.
Dunja 10.7.2003.
Danilo 18.5.2011.

Unabebili

ma ja cu sad da trcim svaka 3 meseca  :lol:

naravno da cu da idem na kontrolu, nemas brige, cici, ja sam sad novi covek  :rofl: :kiss1:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK

http://bebili.blog.rs/

cici

stacka

Una, mnogo mi je drago sto ovo citam :kiss1:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

AnaK

Ja mislim da je uredba sumanuta, jer svi, ali svi preporučuju preventivne preglede na godinu dana. Da su na tu dinamiku ograničili, imalo bi im smisla. Ovako, nema. :burko:

A moram i ja da pohvalim iskustvo ovih par dana, i :pljucka: da ih ne ureknem.

Prvo, dijetolog u drugom DZ, bez uputa. Zovem da zakažem (jer emge čeka da čuje za kad su mi zakazali :lol:), očekujući da će termin biti negde u novembru. Zakažu mi za četvrtak. Ovaj  :blink: Sinoć sam bila u dilemi da je možda ipak 11. novembar, ali pošto je to nedelja - nije. Pozovem onda svoj dom zdravlja da zakažem pregled, i zakažu mi za danas  :blink: Doktorka mi je dala uput za laboratoriju za sve što je relevantno, a radi se u državnoj, i napisala na papirić šta da odradim privatno. Ne zakazuje se laboratorija.

Moje poslednje iskustvo je, pre godinu i više, bilo sa fizijatrijom, i bilo je draaaaastično drugačije.
Janko 23.7.2002.

AnaK

Quote from: Xe on October 09, 2012, 02:05:01 PM
S druge strane, smeta mi sto jos nisu povezali apoteke sa DZ, pa ja svakog meseca moram da gubim vreme kod lekara samo da bi mi ispisao recepte za lekove koje cu piti do kraja zivota. Bilo je najavljeno da ce hronicni pacijenti moci u apoteku samo s knjizicom jer ce sve biti umrezeno.

U Novobeogradskom domu zdravlja je neka međuopcija - za terapiju za hronične pacijente pozoveš u vreme kad treba da uzmeš nove recepte, daš ime i broj kartona, i recepti te čekaju na šalteru sutradan. Uz zdravstvenu knjižicu, može da ih pokupi kome je iz okruženja zgodno.
Janko 23.7.2002.

Xe

Ne zaboravite da plate lekara sad zavise od broja pacijenata,pa pretpostavljam da je i u tome caka  :good:
AnaK, ovoje jedno vreme bilo kod nas, ali su se pacijenti nesto bunili pa je ukinuto. Svejedno, meni ne bi pomoglo jer u Dnevniku imamo ambulantu, pa nemamo nikakav salter
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL