Main Menu

Dojenje

Started by emge, June 26, 2010, 07:07:07 PM

Previous topic - Next topic

aleks

ja sam radila bas ovo sto je Lani rekla, malo ispraznila, smanjila unos tecnosti na minimum i stavila kupus.
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

emge

Prazni da popusti pritisak i kupus nosi što više, hladan list iz frižidera stavi i zamijeni kad se oklembesi.

Lani

A list kupusa znam da treba prvo da se malo izlupa tučkom za meso da mu krenu sokovi.
To mi je jednom pričala patronažna.

Gost51

nosim kupus
mislim da mi je dobro od njega

vrana

Meni je babica rekla kad je on prestao da sisa sa oko devet meseci da ne moze mastitis da mi se desi nakon toliko vremena i uz postepeno smanjivanje podoja. Meni su se pojavile neke manje grudvice u jednoj dojci tek posle par dana otkako je prestao, nisam se izmuzavala uopste, po njenom savetu (da ne bih stimulisala produkciju), ali sam nosila kupus i menjala ga jako cesto jos nekoliko dana.
Prvo sam ga oklagijom razbucala, da onaj tvrdi deo omeksa, pa onda u frizider, pa ga stavim u brus, i posle par sati promenim. Takodje sam, preko tog kupusa i brusa, vezivala cvrsto pelenu oko grudi, mada sam za tu metodu cula oprecna misljenja.
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Gost51

ne znam
plasim se, jer putujem
i kod nas su bili smanjeni podoji
ujutru joj nista nije ni znacio skoro
odmah posle bi doruckovala
a vecernji za uspavljivanje

Despina

samo smanji tecnost, nosi kupus i ako osjetis pritisak malo isprazni.
A, L, S

Gost51

nosim kupus
sad su mekane
ima mlijeka i sve me pecka i svrbi
ponekad malo iscuri kad pipam ima li kvrzica

Vockica

Koliko dugo moze moje mleko da stoji u frizideru?
Dunja 10.7.2003.
Danilo 18.5.2011.

vrana

Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

linga

48 sati u sterilnoj posudi. grejes ga samo u toploj vodi.

Vockica

Ja sam potuno iscrpljena od dojenja.Juce je bukvalno na 2h sisao.Ima dana kad spava po 3h. Ne gledam na sat koliko provede na siki ali ceo ritual traje oko 1h. Patronazna kaze max 15-20min na jednoj pa na drugoj.
I jos nesto.Mislila sam sinoc da ostavim mlekce jer smo Vocki pravili rodjendan u igraonici.Pozovem ujnu(ona je patronazna) i pozalim joj se na dojenje.Njen savet:da se posle svakog podoja izmlazam i tu kolicinu mu dodam na spric posle sledeceg podoja.Kao on je veliki vise mu treba i tako ce i dojke stvarati vise.Posle toga bi trebao da spava duze. :blink:
Uradim ja to danas i popije posle podoja sigurno 40-50ml.Oci su mu bile ko sarme naredna 2h :crazy: i nervoza uz to. Ja mu ponudim siku posle i ona uz cokanje(sasvim solidno) zaspi.

Ja stvarno ne mogu da koristim pumpicu posle svakog podoja, prosto me bole bradavice. Mozda mu je naisao period. Ili ja negde gresim :ces:. Ja sam mislila da on sto je veci vise vuce i tako idemo ponuda-potraznja.
Inace mokre su mu pelene a stolica zuta bas!
U ponedeljak se merimo.
Dunja 10.7.2003.
Danilo 18.5.2011.

Gost51

tako sam ja isto pisala prosle godine
ica je jos bila spala sa porodjajnih 3200
na 2800
i opet joj nisam nista ni dodavala
nisti koristila pumpicu
kad su bili kranuli ti podoji do u nedogled
ja sam joj mjerila s jedne strane 15 min, s druge isto
ako bas ne zaspi produzimo malo i o je to
sve proslo super
osim mojih ragada, no to je druga prica

ja ne bih dodavala nista, ne bih budila dijete...

:bighug:

i slusala bih samo nas ovdje :love32:
mi imamo najbolje savjete

stacka

Gospodin ima skok u razvoju, on ce sad mesec dana da napuni :love32:
Ti ne gresis nigde, tako kako si napisala i jeste pravilo ponude i potraznje. Bice to sve ok, ne brini. Davno je bilo sa Dunjom zaboravila si, svi smo tih prvih mesecak dva samo dojile i spavale :girl_haha:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Gost51

ja kad god sam se pozalila ovdje
rekle su mi da je skok
tako smo mi skakali, skakali :lol: