Oralna Kontracepcija, Flasteri, Spirale

Started by Glitter, August 23, 2010, 03:33:51 PM

Previous topic - Next topic

Glitter

Prvi mesec uz Diane 35 je prosao...
Prvih par dana sam imala osecaj da gorim sat vremena posle uzimanja pilule, posle 10 dana su mi se pojavile neke grozne potkozne bubuljice na obrazima, u obrvama, na celu. Rekose mi da je to ok, jer se menja hormonski balans i da mi treba vremena da se telo navikne. Sanirala sam ih nekom cinkovom kremom u rekordnom roku i od tada sam lepaaaaa  :girl_haha:
Koza se sredjuje polako, poprsje je ono, wow, svi ga primecuju, a najbitniji deo je ciklus koji je dosao kao satic 3 dana posle prestanka uzimanja pilule, dva dana sam bila malo nervozna (ni uporediti sa onom nervozom od ranije, mada se poklopilo i sa prvom emisijom), i dobila sam po principu: Ju vidi dobila sam :)
Bez bolova, tableta, previjanja, savijanja i najbitnije trajanja 3 do 4 dana.

Zadovoljna sam za sad :)

cici

Rekoh ti da je savršeno.Super :clap:

Imamo li temu o spirali?Ili možemo i ovde sve na temu kontracepcije?

Unabebili

Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK

http://bebili.blog.rs/

cici

Da vidiš ima li neka zabava :lol: ili ti je dosadno :D nema treće :rofl:

Glitter

Quote from: cici on April 06, 2011, 04:03:13 PM
Rekoh ti da je savršeno.Super :clap:

Imamo li temu o spirali?Ili možemo i ovde sve na temu kontracepcije?
mozemo i ovde, promenicu ja naslov  :)

cici

Hvala :kiss1:

Evo da napišem i ja svoje iskustvo na temu spirale ovog puta.Imam običnu, bakarnu.Posle prvih dana neprijatnog osećaja sve je ok sada.Jedino što nisam imala normalan ciklus, dr je rekla da se strpim.Ne znam samo koliko :rofl:

aleks

Uuuuuu, Cici, znaci dobro je.
ja planiram bakarnu ovih dana. Samo da nadjem malo vremena.
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

cici

Računam da sam se do sad normalizovala i da ću naredni ciklus dobiti kako treba.Obzirom da nije hormonska nemam pormene raspoloženja i slično mada sam videla da žene po forumima svašta pričaju što stvarno nema veze sa mozgom.Nije ni logično da ih bude, a nisam ih imala ni sa pilulom.A da sam se ja pitala pila bih Yasmin doživotno :rofl:

aleks

Moja drugarica ima vec drugu  bakarnu, zadovoljna. Ja ne bih hormonsku, a ni da pijem pilule.
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

Glitter

cici

Quote from: aleksandra-l on April 06, 2011, 10:15:52 PM
Moja drugarica ima vec drugu  bakarnu, zadovoljna. Ja ne bih hormonsku, a ni da pijem pilule.
Što ne bi pilule?
Hormonsku spiralu nisam odabrala samo iz razloga što u velikom procentu potpuno izostane ciklus.

aleks

Gojenje  :nokti2:

Da,  kod hormonske izostaje ciklus, uglavnom. A moja koleginica dobila i neke kraste po licu. Mada i to je individualno.
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

cici

Očigledno je sve individualno, ja nisam ni gram.Senka je rekla da ona jeste.Uostalom moraš da probaš pa žeš videti šta ti odgovara još uvek si dovoljno mlada da možeš i pilule da probaš ako ti ne bude odgovarala spirala mada nema nekih posebnih razloga da ne bude tako.

Vila

Man'te se, žene, gojenja od pilula - goji se kad mnogo jedeš, a ne od pilula :rofl:

Meni je Yazz od svih dosad koje sam pila najluđi - uz ranije pilule su mi menstruacije bile u dan redovne, i neobilne. Sad nemam pojma kada ću i šta dobiti :lol: Prvo sam nekoliko meseci imala češće nego što treba, i duže, mada tek pomalo, a sad recimo nisam uopšte dobila ovog meseca. 
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

Glitter

meni rece moj dr da hoce pilula da poveca apetit, ali da je na meni da ga obuzdam...ne goji pilula nego klopa...pogotovo kad stisne glad oko 1 ujutru  :crazy: