Oralna Kontracepcija, Flasteri, Spirale

Started by Glitter, August 23, 2010, 03:33:51 PM

Previous topic - Next topic

cici

Quote from: Vila on April 07, 2011, 11:55:51 AM
Man'te se, žene, gojenja od pilula - goji se kad mnogo jedeš, a ne od pilula :rofl:

Meni je Yazz od svih dosad koje sam pila najluđi - uz ranije pilule su mi menstruacije bile u dan redovne, i neobilne. Sad nemam pojma kada ću i šta dobiti :lol: Prvo sam nekoliko meseci imala češće nego što treba, i duže, mada tek pomalo, a sad recimo nisam uopšte dobila ovog meseca. 
Zar ti nemaš Mirenu?
I ja sam stavila sprialu jer mi Yazz nije odgovarao, samo što ja gotovo uopšte nisam imala ciklus ili je trajao jedan dan.

Vila

Moja dr je izričito protiv spirala, pa i mirene - ja joj verujem, pa se držim pilula.
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

cici

Naravno da treba da joj veruješ, zna ona zašto ti je tako preporučila.

Vila

Ona tvrdi da spirale uzrokuju mnogo upala, nikako ih ne preporučuje, neće ni da ih stavlja.
Meni je rekla da ako bi se ipak odlučila za spiralu, morala bi da se dogovorim sa nekom njenom koleginicom u DZ da mi je stavi.
Vidim da ih puno žena koristi, i da nemaju neke preterane tegobe. Možda moja dr preteruje, ali sam ipak odabrala da verujem njenom sudu.
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

Glitter

vremenom naucih da je najbitnije verovati odabranom lekaru  :innocent:

cici

Quote from: Vila on April 07, 2011, 01:35:43 PM
Ona tvrdi da spirale uzrokuju mnogo upala, nikako ih ne preporučuje, neće ni da ih stavlja.
Meni je rekla da ako bi se ipak odlučila za spiralu, morala bi da se dogovorim sa nekom njenom koleginicom u DZ da mi je stavi.
Vidim da ih puno žena koristi, i da nemaju neke preterane tegobe. Možda moja dr preteruje, ali sam ipak odabrala da verujem njenom sudu.
Uz pravovremenu kontrolu nema problema.Više se priča o urastanju ali i to se reguliše redovnim kontrolama.Nisam gledala statistike i koji je procenat u pitanju ali ako postoji i najminimalnija šansa ja sam kandidat :rofl:

Deda

'ajde ovde da smestim pitanje, da li je neko koristio tablete za odlaganje ciklusa (primolut nor, orgametril), kako je proslo i da li je bilo nekih nus pojava ?
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Glitter

mislim da je cici pominjala da je to odlaganje ciklusa uradila na moru ali pilulama koje je u tom momentu koristila...ako se dobro secam zbog letovanja

cici

Da pilulama sam, sastavila sam dva pakovanja i preskočila ciklus tog meseca.
Drugarica je koristila Primolut nor i sve je prošlo ok, dobila je tri dana po prestanku uzimanja tableta.Ja planiram ove godine njih pošto imam sad spiralu.

Deda

E super , hvala, prosle godine sam imala srecu , a ove godine moram ovako
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Pepi

Koristila sam i ja Primolut nor, sve je bilo ok.

cici

Piše tamo da je nadutost, osetljive grudi, ali meni to zanemarljivo na svakom leku piše nešto.To letovanje svi cele godine čekamo ko ozeblo sunce pa još i da nam presedne zbog ciklusa.

anelore

Moracu i ja ove godine da se obezbedim, menstruacija mi posle porodjaja sa Vidom traje bukvalno po 7 dana, i bas bas je obilna.

Unabebili

Ja sam 8 godina koristila Stediril M i meni je bilo to sjajno.
Nikakvih simptoma nezeljenih, jedino sto sam malo vise zadrzavala vodu,
pa sam stalno izgledala kao da sam tek ustala  :rofl:
A ten mi bio - nikad lepsi  :girl_in_love:

Za spiralu sam uvek bila u frci ( nesto sam utripovala da ce to meni da napravi problem)  :hm:

Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK

http://bebili.blog.rs/

zelena

Ja sam od prekjuce pocela sa drugom kutijom Diane 35. Utisci: citav prethodni mjesec sam imala krvavi iscjedak, menstruacija je dosla 2 dana posle ispijene prve kutije, nikad bezbolnija i laksa. Takodje vec vidim blagi efekat na kozi, cini mi se da sam manje nervozna i nemam promjena sto se tice apetita.  :lol:
Martin  17.04.2002.
Jana     10.08.2006.