Main Menu

Masina za ves

Started by Gost51, September 15, 2010, 05:54:39 AM

Previous topic - Next topic

Zumbulica

I ja sam zadovoljna  :good:
Secam se da mi je prvi impuls bio da kupim neku cenovnog ranga od 45 000 do 50 000 din. a onda sam shvatila da uopste ne placam malo za taj dodatni "kvalitet" koji je diskutabilan i nimalo siguran, pa sam se onda odlucila za cenovni rang oko 30 000 pa ce mi lakse pasti kad budem menjala.
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

AnaK

U tom cenovnom rangu su i najosnovnije Bosch, pa mi to zvuči kao neki optimalni izbor, u skladu s mojim predrasudama i iskustvima  :girl_haha: Oduševila me neka Siemens, stariji je model, ima je u jednoj prodavnici, 50.000 košta, i ima programe mrlja-blato, mrlja-trava i još jedan 'mrlja'  :girl_haha: Samo kod Siemens videh te programe za uklanjanje mrlja.
Janko 23.7.2002.

Zumbulica

Meni je bila vazna dobra i podesiva centrifuga. Od opcija za pranje koristim 95/60/40/30, rucno pranje, brzo pranje, nekad pranje bez centrifuge i to je to  :think: Ima neke dodatne opcije za svako pranje, eko, duze pranje, krace pranje, da ostavis ves u vodi posle pranja i sl. ali su mi to neke nijanse koje me mrzi da isprobavam  :crazy: Vuna, svila, sintetika, crno, belo ....
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

emge

meni Bosh evo služi već 10tu godinu, kombinovana, bez greške :pu-pu: sušeenje koristim samo za peškire, i to ukljucim pola mašine uveče, ujutro izvadim suvo... ali npr probala sam ono AnaK-ino da kao peglam u njoj, za 10 min sušenja veš se ni ne ugreje, a kao da ga malo pokvasi... vjerovatno bi trebalo duže, ali mislim da je mojoj skok na 30min sledeći, pa nisam probala..

Lani

I ja na mojoj imam par programa koje koristim, postoje i opcije za programiranje sopstvenih programa gde sam podesiš željene parametre ali me to nešto mrzelo da proučavam pa nikad nisam.

Dawn

Naša Gorenje je pred izdisajem, majstor je procenio 100+ evra za popravku i rekao da je koristimo dok još radi, cenim da ćemo je u toku leta promeniti.  Pratim temu :)

Dacko

Quote from: Zumbulica on May 18, 2016, 07:58:33 AM
Meni je bila vazna dobra i podesiva centrifuga. Od opcija za pranje koristim 95/60/40/30, rucno pranje, brzo pranje, nekad pranje bez centrifuge i to je to  :think: Ima neke dodatne opcije za svako pranje, eko, duze pranje, krace pranje, da ostavis ves u vodi posle pranja i sl. ali su mi to neke nijanse koje me mrzi da isprobavam  :crazy: Vuna, svila, sintetika, crno, belo ....
I ja sam shvatila da mi je to s centrifugom mnogo važno... nakon što sam kupila Bekovu mašinu koja nema mogućnost da se isključi centrifuga u nekom programu, a na pamet mi nije palo na pamet da i to treba proveriti pre kupovine, prosto sam mislila da se to skroz podrazumeva već decenijama. Ako zanemarim taj zez, koji verovatno nije ni karakterističan za sve modele, pere odlično, samo dugačko.

Lani

I ovoj mojoj su programi dugački, nema ništa kraće od sat vremena, i to su oni pljus pljus programi za šareni veš.
Doduše, ima neki program quick wash od 17 min. ali mislim da je to iskorišćeno samo jednom  :girl_haha:, kad su dolazili majstori da je montiraju pa su probali kako radi.

bubi

ja u tehnici i kolima pratim emge ;)
imam Bosch kombinovanu masinu, prosle godine joj je otisao grejac, menjali i to je to, ovo joj je 10 godina.\Doduse susenje slabo koristim.

Glitter

sto se tice cudnovatih programa na masinama ja cu samo da kazem da na ovoj sada imam program koji se zove baby clothes  :rofl:

Lani

Taman ćeš lepo da ga isprobaš.  :lol: :girl_in_love:

AnaK

Quote from: Glitter on May 18, 2016, 09:55:51 AM
sto se tice cudnovatih programa na masinama ja cu samo da kazem da na ovoj sada imam program koji se zove baby clothes  :rofl:

Taj program mnogo hvale, i treba da ga koristiš :lol: Koristi više vode i temeljnije ispira.
Janko 23.7.2002.

Lani

Da, znala sam da je fora u ispiranju.

AnaK

Pošto sam se noćas onformisala detaljno, taj se program zove ili baby ili med(icine) i suština je u ispiranju, za bebe i osetljivu kožu i alergije.
Janko 23.7.2002.

Glitter

super info :good: hvala :flower:
naravno da sam ga koristila nikad do sada, verujem da sam verovala da mi je to bio jedan od metoda kontracepcije (ono ako ga ne koristim bezbedna sam :lol: )