Oralna Kontracepcija, Flasteri, Spirale

Started by Glitter, August 23, 2010, 03:33:51 PM

Previous topic - Next topic

aleks

ja stavila bakarnu spiralu. sve super, osim sto mi se nesto ciklus totalno oduzio  :hm: mada ja sam skoro prestala da dojim, pa mozda dok se ne normalizujem malo...
uskoro idem na kontrolu...

a nisam htela hormonsku spiralu jer je moja koleginica dobila ogormne bubuljice, kao kraste  :blink: ne mozete ni da zamislite kako je izgledala, mesecima. nisam sigurna ni da se sredilo, ne vidjamo se...dr je tvrdio da nije zbog spirale, a ona kaze da su se pojavile otkad je stavila hormonsku spiralu...
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

linga

Kako mi je dr strucnjak za hormone objasnila, nije stvar u kolicini hormona vec u osetljivosti naseg tela na njih. zato ja na pr. imam fibroad. jer moje telo reaguje i na najm. kolicine hormona. zato neke zene teze prolaze i menopauzu, i imaju pms... pilula mi je na primer, unistila libido skroz :) i sad se dvoumim da li mirena ili obicna spirala, bas zbog hormona...

Lani

Videćemo, valjda neću sa krastama da završim, samo bi mi to falilo. :nesvest: :crazy:
A ovo za gojenje na pilulama, ja isto ne mislim da je mit. Suviše česta je pojava da bi se mogla klasifikovati kao mit.

Vila

Meni su uvek pilule smnajivale i skraćivale menstruaciju, ali nikad do sad mi se nje desilo da je totalno ukinu :no: Pijem Yazz već drugu godinu, i poslednjih tri-četiri meseca, gotovo da i nemam  menstruaciju, poslednjeg meseca baš ništa... U zbunu sam, planiram svakako da idem do dr, ali da pitam i vas o tim iskustvima.
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

Glitter

pila je cici yazz cini mi se, i na ovoj temi je pisala o tome, pronadji na prethodnim stranama

Vila

Hvala! Vratih se unazad, vidim da nisam jedina kojoj izostaje zbog Yazza. Nije da mi smeta, nego se samo pitam da li je to ok. Idem ja uskoro na redovnu kontrolu, pa ću pitati i dr.
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

Glitter

ja sam danas u apoteci naletela na diane35 kaze apotekarka da su pre dva dana dobili samo 2 kutije i da ne znaju kako ce opet ici snabdevanje. Kupih ja jednu pa nek ide zivot  :lol:

martina

Quote from: Vila on August 29, 2011, 03:31:39 PM
Hvala! Vratih se unazad, vidim da nisam jedina kojoj izostaje zbog Yazza. Nije da mi smeta, nego se samo pitam da li je to ok. Idem ja uskoro na redovnu kontrolu, pa ću pitati i dr.

to je ocekivano za neke pilule i neke ljude. ljudi reaguju razlicito. imam prijatelicu koja nije imala nikakvo krvarenje vec 2 godine

ja se nisam gojila od tableta, ali sam imala glavobolje ( a nisam ni skontala da je od toga). pa i to ne svo vrijeme - ni jedna osoba ne reaguje uvijek isto, a ne dvije osobe.
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Ira

Ja sam se od prije mjesec dana prebacila sa yasmin na diane 35 i evo vec drugi mjesec pijem prvenstveno zbog koze i naravno i kontracept.
Rezultati si vidljivi, koza mi je cistija....bubuljice koje su se pojavljivale na ledjima pred PMS nema vise  :clap:, i ffeneralno koza lica je mnooogo bolja i nema bubuljica  :dance1:.Mnogi od mojih prijatelja su primjetili promjenu...
elem sta hocu da pitam, jel ikom ikad njegova kozmeticarka rekla da ako pijes diane 35 se nesmije raditi depilacija?  :crazy:
Danas isla na cupanje obrva i i kako je stavila vosak,pa povukla onu tracicu bukvalo mi je koza sprzena,boli na dodir i naravno crveno je.
Kako je vidjela sta se desilo,a i ja sam pocela da se derem jer je zaboljelo kao nikad do tad njeno prvo pitanje je bilo jel sam promijenila kreme za lice i da ne koristim Diane35 jer navodono sa njima nesmijem ici na depilaciju

"Dje­te­tu je­ vaša ljubav najpo­tre­bnija o­nda kada je najmanje­ z­aslužuje"­.
Erma Bombeck

Despina

ja se dvoumila izmedju implanta i mirene i po preporuci dr/a odlucih se za mirenu. imam zakazno 26
A, L, S

Dada

Ja trosim vec drugu Mirenu i mogu da kazem da sam prezadovoljna :) Odlucila sam se za nju jer sam imala strasno obilne menstruacije koje su se pogorsle poslije stavljanja obicne spirale. Period izmedju dvije Mirene bio mi je jako stresan, nisam znala sto me snaslo od menstruacija, totalno sam se odvikla od krvarenja a i bojala sam se da ne ostanem trudna :crazy: Pilule ne smijem da pijem zbog pritiska :hm:
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

senka

ja bih rado prešla na Mirenu, ali me strah šta ću sa kožom  :crycry:
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

Dada

Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

Elanor

dado, koji je period izmedju dve mirene?
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Dada

Ne znam tacno, cini mi se oko 6 mjeseci, ja napravila nesto vise :)
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.